Kryptowaluty: Czy Warto Inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty jest szansą na zarobek. Powinieneś liczyć się z tym, że coiny są najbardziej niestabilnym instrumentem finansowym na świecie.

Wiele osób straciło pieniądze, gdy zainwestowało w krypto podczas spadków ceny. Powinniśmy traktować monety cyfrowe jako ryzykowną szansę na duży zysk.

Dodatkowo, giełdy kryptowalutowe są podatne na ataki hakerów. Najlepszym sposobem na bezpieczne magazynowanie coinów jest używanie portfela offline. Czyli takiego, który został odłączony od internetu. Nawet wtedy istnieje ryzyko utraty klucza prywatnego. Bez niego stracisz dostęp do zawartości portfela.

Czy warto inwestować w kryptowaluty? Nie ma żadnej gwarancji na to, że wybrany projekt kryptowalutowy odniesie sukces.

Cena niektórych altcoinów po latach spadła do zera. Kryptowaluty są aktywami, które nie podlegają regulacjom organów państwowych. Jeżeli padniesz ofiarą oszustwa, stracisz zainwestowane pieniądze.

Entuzjaści cyfrowej gotówki wierzą w przyszłość projektów kryptowalutowych, takich jak ethereum i bitcoin. Sukces kryptowalut stoi pod znakiem zapytania. Jeśli jednak dostatecznie wcześnie zainwestujesz w monetę, która osiągnie społeczną akceptację, na pewno ci się to opłaci.

Inwestuj w kryptowaluty za pośrednictwem zaufanych źródeł. Nie chcesz stracić pieniędzy? Wybierz popularną giełdę, aby zmniejszyć ryzyko utraty oszczędności. W artykule przedstawimy ci kilku bezpiecznych dostawców kryptowalut.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

trzy monety kryptowalut

Czy warto inwestować w kryptowaluty? Powinniśmy podejść do nich z rozwagą.

Na pewno są ciekawym sposobem na dywersyfikację portfela.

Zanim zasilisz konto bitcoinem (BTC) lub ethereum, zapoznaj się z poniższymi faktami.

1. Wartość kryptowaluty jest niestabilna. Nigdy nie wiesz, czego możesz się spodziewać. Cena spada lub wzrasta nawet o kilka procent w ciągu doby.

Kryptoaktywa różnią się od konwencjonalnych pieniędzy. Dolary, złotówki i euro są zależne od warunków gospodarczych. Na ich wartość wpływają między innymi inflacja, handel, kryzys i polityka. 

2. Ceny kryptowalut są niezależne od tych aspektów. Z tego powodu trudno przewidzieć fluktuację kursów. Najważniejszy wpływ na kryptowalutę mają popyt i podaż. (1)

Więcej o inwestowaniu w kryptowaluty przeczytasz tu.

2. Sposób działania niektórych kryptowalut jest niejasny. Bitcoin trafił na rynek jako pierwszy. Utrzymuje się na pozycji lidera wśród kryptoaktywów od 2009 roku.

Po latach od stworzenia bitcoina (BTC), powstały tysiące altcoinów. Waluta charakteryzuje się dużą popularnością, jednak jej autor pozostaje nieznany. (2)

Niewiedza sprawia, że użytkownicy tokenów są podatni na ataki cybernetyczne.

3. Zgodnie ze statystykami kryptowaluty są wykorzystywane w szarej strefie.

4. Trudno obliczyć stopę zwrotu kryptoaktywów. Niektórzy porównują je do hazardu. Brakuje zrozumiałych wzorców dla wzrostu oraz spadku wartości tokenów. Dla niektórych inwestorów sukces kryptowalut jest nieprawdopodobny. Dlatego unikają długoterminowych inwestycji.

Czy warto inwestować w kryptowaluty? To zależy od twoich oczekiwań. Pamiętaj, że im szybciej rośnie cena aktywa, tym prędzej może spaść. Jeżeli planujesz kupić waluty cyfrowe, zainwestuj tylko tyle, ile możesz stracić.

Wielu przeciętnie zarabiających ludzi stało się milionerami dzięki bitcoinowi. Kto wie jakie wzrosty przyniosą inne kryptoaktywa? Być może zainwestujesz w odpowiedniego coina i powiększysz swoje oszczędności.

Dlaczego zainteresowanie kryptowalutami jest tak duże?

Na świecie przeżywamy okres wstrząsów społecznych i gospodarczych.

Coraz częściej słyszymy o wpływie banku centralnego na światową gospodarkę. 

Kraje stają się podatne na inflację, ponieważ rządy drukują duże ilości gotówki. 

Dodrukowywanie pieniędzy pozwala na chwilę załagodzić skutki pandemii COVID 19. 

 

rosnący kurs kryptowaluty

Niestety długoterminowo skazuje pieniądze na utratę siły nabywczej.

Z tego powodu obserwujemy rosnące zainteresowanie bitcoinem i innymi zdecentralizowanymi kryptowalutami. Społeczeństwo na całym świecie szuka aktywów odpornych na skutki inflacji. Ze względu na sposób działania bitcoina, możemy nazwać go cyfrowym złotem. (3)

Zdecentralizowane waluty (takie jak BTC) nie podlegają kontroli. Wielu traderów uważa, że warto inwestować w kryptowaluty ze względu na “niepewne czasy”. Inwestorzy traktują je jako magazyn wartości i narzędzie do dywersyfikacji portfela.

W trakcie pandemii przypływ gotówki na rynek kryptowalut wzrósł o 500 milionów dolarów. Większość pieniędzy pochodziła od nowych inwestorów. (4)

Kryptowaluty dlaczego warto?

  1. Kryptowaluty wykorzystasz jako środek płatniczy.
  2. Stanowią magazyn wartości odporny na inflację.
  3. Altcoiny są aktywami użytkowymi. Dają dostęp do usług, które zrealizujesz za pośrednictwem sieci blockchain.
  4. Kryptowaluty są poza kontrolą rządów.
  5. Rosnący popyt na waluty cyfrowe pozwala bogacić się inwestorom.
  6. Inwestując w kryptowaluty wspierasz innowacyjną technologię, która ma szansę odmienić światowy system finansowy (przykładem jest wprowadzenie bitcoina jako oficjalnego środka płatniczego w Republice Salwadoru).

 

Blockchain technologia przyszłości? Co warto o niej wiedzieć?

blockchain

Blockchain jest technologią przechowywania danych. Odpowiada za kontrolowanie sieci cyfrowych pieniędzy.

1. Blockchain jest specyficzną bazą danych.

2. Każda informacja w sieci blockchain jest blokiem danych.

Nowe bloki są przyłączane do istniejących. W ten sposób sieć przechowuje coraz więcej informacji, zachowując poprzednie rekordy.

3. Nakładane na siebie dane w blockchainie nazywamy łańcuchem bloków.

4. Blockchain pozwala na przechowywanie różnego rodzaju danych. Najczęściej jest wykorzystywany jako księga transakcji. W przypadku bitcoina sieć zapisuje i potwierdza wszystkie transakcje, które miały miejsce.

5. Blockchain jest pozbawiony odgórnej kontroli

6. Zdecentralizowana sieć jest niezmienna. Raz wprowadzone dane pozostają w niej na zawsze. Jeśli prześledzisz blockchain bitcoina, zapoznasz się ze wszystkimi transakcjami od pierwszego bloku do teraz. Zapis informacji jest dostępny dla każdego.

Wady i zalety kryptowalut

ZALETY

Bitcoin jest przykładem kryptowaluty, której wartość znacznie wzrosła. Od 2015 do 2020 kurs indeksu S&P 500 wzrósł o 14,5%. Z kolei kurs bitcoina urósł o 131,5% od 2019 do 2020 roku.

Kryptowaluty są dobrym narzędziem do dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Możesz łączyć inwestycje w waluty cyfrowe z zakupem (bezpieczniejszych od nich) papierów wartościowych.

Na przykładzie bitcoina wytłumaczymy ograniczoną podaż tokenów. W systemie znajduje się 21 milionów BTC. Do tego momentu wydobyto 18,7 miliona monet.

W odróżnieniu od konwencjonalnych pieniędzy, bitcoinów nie można dodrukować. Dlatego w miarę rosnącego popytu, ich cena zawsze wzrasta.

Kryptowaluty są instrumentem finansowym, który pozwala uchronić oszczędności przed inflacją. Od czasu kryzysu z 2007-2009 roku zaufanie do banków centralnych spadło. Ludzie obawiają się rosnącej inflacji.

Pomimo niestabilności kryptowalut, coraz więcej inwestorów chętnie je kupuje. Z roku 2019 na rok 2020 ilość transakcji na giełdach kryptowalutowych wzrosła o 600%. Dodatkowo powstaje coraz więcej portfeli. Kryptowalutami zainteresowani są zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni.

WADY

Kryptowaluty były wielokrotnie wykorzystywane do przeprowadzenia nielegalnych transakcji. Tokeny przyczyniły się do rozwoju czarnego rynku. W przeszłości bitcoin był środkiem wymiany na narkotyki i niezarejestrowaną broń palną. Obecnie w tym celu wykorzystuje się walutę Monero (XMR).

Utrata klucza prywatnego do portfela cyfrowego skutkuje stratą pieniędzy. Jeżeli przechowujesz fortunę w bitcoinach i stracisz do niej dostęp, monety zostaną zamrożone na zawsze. Również, gdy przed śmiercią nie przekażesz komuś klucza prywatnego, pieniądze przepadną.

Stefan Thomas jest właścicielem 7002 bitcoinów. Na ten moment równowartość jego coinów wynosi kilkaset milionów dolarów.

Problem polega na tym, że zgubił  hasło do portfela. Pozostały mu dwie próby logowania. Jeżeli ponownie wpisze błędne hasło, oprogramowanie automatycznie zablokuje dostęp do walleta. (5)

Górnictwo ma niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Duże zużycie energii jest oficjalnym powodem, dla którego Tesla wycofała się z akceptacji płatności za pośrednictwem bitcoina. (6)

Wydobycie bitcoina wymaga zaawansowanych układów scalonych. Skonstruowanie takiego sprzętu wymaga połączenia ze sobą wielu prądożernych części w jeden komputer.

Chińczycy dali nam przykład niekorzystnego wpływu BTC na środowisko. W Chinach energię elektryczną wytwarza się za pośrednictwem węgla. Spora liczba górników przyczyniła się do znacznego zwiększenia emisji gazów cieplarnianych.

Odpowiednio przechowywane kryptowaluty są bezpieczne. Przeszłość pokazała, że niektóre giełdy są podatne na ataki.

Z giełdy Bitfinex skradziono tysiące coinów o równowartości dziesiątek milionów dolarów. (7) Osoby sceptycznie nastawione do rynku kryptowalut, uważają, że sytuacja może się powtórzyć na innych giełdach.

Podsumowanie wad i zalet

Zwolennicy kryptowalut uważają, że potencjał zwrotu równoważy wysokie ryzyko inwestycyjne.

Czy warto inwestować w kryptowaluty? 

Najważniejszym czynnikiem są twoje preferencje. Zaakceptujesz duże wahania cenowe?

zalety wady

Tokeny są dla ciebie odpowiednim instrumentem finansowym.

Wbrew pozorom oferują sporo zalet. Blockchain jest narzędziem, z którym wielu inwestorów wiąże swoją przyszłość.

Gdzie warto handlować kryptowalutami?

platforma inwestycyjna na ekranie telefonu i laptopa

Wybór odpowiedniej giełdy kryptowalut jest dla niektórych inwestorów skomplikowany. Po pierwsze powinieneś znaleźć bezpiecznego operatora. 

Dobrze, jeśli usługodawca podlega unijnym urzędom regulacyjnym. Inwestuj pieniądze tylko za pośrednictwem renomowanych giełd.

Wystrzegaj się kantorów kryptowalutowych nieznanego pochodzenia.

Chcesz obniżyć ryzyko inwestycyjne? Rozważ zakup tokenów na kilku giełdach. Dodatkowym sposobem na zabezpieczenie aktywów jest przeniesienie środków do prywatnego portfela.

Podczas wyboru dostawcy zwróć uwagę na to, ile monet oferuje. Zależy ci na zdywersyfikowaniu portfela inwestycyjnego? Dostęp do wielu altcoinów będzie wskazany.

Jesteś początkującym inwestorem? Wybierz intuicyjną platformę. Sprawdź, czy usługodawca udostępnia materiały edukacyjne dla inwestorów.

Jeżeli należysz do grona profesjonalnych traderów, wybierz giełdę z możliwością lewarowania i ustalenia limitu stop-loss. Pamiętaj o opłatach za kryptoaktywa. Wyższe prowizje, zmniejszają zysk z inwestycji.

Poniżej przedstawimy czterech operatorów godnych uwagi. Charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zaufało im wielu inwestorów.

Binance - najlepszy wybór inwestorów

binance logo

Binance działa na rynku kryptowalut od 2017 roku. Po kilku miesiącach działalności operator znalazł się w czołówce giełd kryptowalutowych. Firmę zarejestrowano na Malcie. 

Pomysłodawcą giełdy jest chiński inżynier Changpeng Zhao. Był znany w środowisku krypto, jeszcze zanim założył platformę wymiany walut. Odpowiadał za popularny portfel blockchain.info.

Weryfikacja rachunku Binance

Usługodawca oferuje swoje usługi zarówno dla zweryfikowanych, jak i dla niezweryfikowanych klientów. Różnica polega na tym, że limit wypłat dla niezweryfikowanych rachunków wynosi 2 BTC. 

W przypadku potwierdzenia danych osobowych limit wzrasta do 100 BTC.

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo jest mocną stroną giełdy. Aby uzyskać dostęp do rachunku, zaloguj się za pośrednictwem kodu Google Authenticator. Możesz wprowadzić dwie dodatkowe funkcje zabezpieczające rachunek.

1. Ustal listę urządzeń, z których możesz zalogować się na konto Binance.

2. Wybierz zaufane adresy portfeli do wypłaty środków (nawet jeżeli zostaniesz zhakowany, złodziej nie wypłaci kryptowalut do swojego walleta).

W zakładce Binance Academy dowiesz się, w jaki sposób działają oszuści i hakerzy. Firma dba o edukację swoich klientów.

Dostępne kryptowaluty

Poniżej przygotowaliśmy listę najpopularniejszych tokenów, które kupisz lub sprzedasz za pośrednictwem Binance:

Pełna lista obsługiwanych monet przekroczyła 200 pozycji.

Metody wpłat i wypłat

Kontakt z obsługą klienta

Użytkownicy giełdy mają dostęp do formularza kontaktowego pod adresem https://binance.zendesk.com/hc/pl/requests/new.

Support działa 24/7.

Zalety Binance

Zonda - polska giełda kryptowalut

zonda logo

Polska giełda kryptowalut powstała w 2014 roku. Pomysłodawcą jest Sylwester Suszek. W globalnym rankingu giełd kryptowalutowych Zonda zajęła 24 miejsce z 300. Firma działa na arenie międzynarodowej. Operator udostępnia inwestorom portfel internetowy. 

Umożliwia również wymianę cyfrowych walut. Usługodawca zatrudnia ponad 200 pracowników. Aktualnie z usług giełdy korzysta 800 000 klientów.

Jakie środki bezpieczeństwa oferuje Zonda?

Bezpieczeństwo rachunku tradingowego jest najważniejszym aspektem dla każdego tradera. Operator dba o wysoki poziom bezpieczeństwa klientów. Jakie zabezpieczenia posiada Zonda?

1. Autoryzacja dwustopniowa (2FA).

Dwustopniowe logowanie jest skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem na konto tradera. Uruchom procedurę, aby zalogować się na konto, następnie podaj kod Google Authenticator. Kod uwierzytelniający dostęp zmienia się co 60 sekund.

2. Dodatkowe potwierdzenie zmian na rachunku inwestycyjnym

Kiedy włączysz tę opcję, strona zweryfikuje twoją tożsamość przed wprowadzeniem zmian w ustawieniach konta.

3. Zonda przechowuje środki klientów w cold walletach.

Dzięki temu, nawet gdy hakerzy włamią się na giełdę, większość kryptowalut będzie bezpieczna.

4. Szyfrowanie SSL.

Hasła klientów, dane osobowe i informacje o portfelach podlegają szyfrowaniu SSL.

Metody wpłat i wypłat

W jaki sposób skontaktujesz się z obsługą klienta Zondy?

Zalety giełdy Zonda

Coinbase - kupuj kryptowaluty przez aplikację

coinbase logo

Giełda Coinbase działa na rynku kryptowalut od 2012 roku. Oferuje intuicyjny interfejs i dużą liczbę tokenów. Aplikacja Coinbase Wallet jest bezpieczna. Portfel giełdowy obsługuje wiele kryptowalut:

Instalacja portfela na urządzeniu jest darmowa. Ponosisz jedynie koszty prowizji za wypłaty do walleta i na odwrót. W zależności od wybranej metody płatności, prowizja waha się od 1,5% do 4%. 

Metody wpłat i wypłat

Jak wygląda kontakt z obsługą klienta?

Na stronie znajdziesz rozbudowaną sekcję FAQ. Operator umieścił w niej odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jeżeli zakładka z pytaniami okaże się niewystarczającą pomocą, skontaktuj się z supportem za pośrednictwem:

Zalety giełdy Coinbase

Zalety portfela Coinbase

Przeczytaj opinie użytkowników Coinbase!

Jakie kryptowaluty warto kupić?

giełda kryptowalut

W 2009 roku powstała pierwsza kryptowaluta. Obecnie na rynku walut cyfrowych znajdziemy tysiące altcoinów (tutaj sprawdzisz aktualny ranking najlepszych kryptowalut).

Nic dziwnego, że inwestorzy mają problem z wyborem odpowiedniej monety.

Poniżej podpowiadamy, w które z walut cyfrowych warto zainwestować.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin jest pierwszą cyfrową walutą opartą na kryptografii.

Odpowiada za nią tajemniczy programista. Znamy jedynie jego pseudonim – Satoshi Nakamoto. 

Tożsamość twórcy najstarszej kryptowaluty pozostaje tajemnicą do dzisiaj. 

BTC w odróżnieniu od walut konwencjonalnych (euro, dolar, złotówka) oferuje w pełni zdecentralizowaną sieć płatniczą. 

bitcoin

Krypto, jest rodzajem pieniądza elektronicznego. Oznacza to, że figuruje tylko w nienamacalnej formie. Wydrukowanie bitcoina byłoby niemożliwe.

Waluta jest nieregulowana. System działa bez konieczności zarządzania nim. Wszystkie transakcje realizowane za pośrednictwem bitcoina są weryfikowane przez ogromną ilość mocy obliczeniowej. 

Czy bitcoin jest dobrą inwestycją? Niektórzy mówią, że istnieją dwa dobre momenty na zakup tej kryptowaluty. Pierwszym był rok 2009. Druga okazja jest dziś. Bitcoin utrzymuje się na pozycji lidera kryptowalut od kilkunastu lat. Nic nie wskazuje na to, aby miał spaść z podium.

Mimo, że bitcoin wydaje się dobrą inwestycją, pamiętaj, że żadne kryptoaktywa nie gwarantują zysku. Kryptowaluty są spekulacją i w taki sposób powinniśmy je traktować.

Przeczytaj, gdzie i jak kupić bitcoin?

Ethereum (ETH)

ethereum moneta

Według wielu inwestorów ethereum jest dobrą alternatywą dla bitcoina.

ETH umożliwia uruchamianie smart kontraktów za pośrednictwem blockchain. 

Pomysłodawcą projektu jest Vitalik Buterin. Aplikacje w sieci są obsługiwane za pośrednictwem natywnego tokena (ETH).

Ethereum jest czymś więcej niż magazynem wartości i środkiem płatniczym. Celem twórców było stworzenie zdecentralizowanej monety do obsługi smart kontraktów. Wizja Vitalika zakładała zaprojektowanie systemu, do którego każdy będzie miał równy dostęp. 

Projekt Ethereum pojawił się na rynku w 2015 roku. Dziś moneta jest drugą co do wielkości kryptowalutą. W styczniu 2021 roku kapitalizacja rynkowa ethereum wyniosła 19% kapitalizacji bitcoina. (8)

Założyciele ethereum pracują nad zmianą algorytmu z proof of work na proof of stake. Zmiana poskutkuje:

Wielu inwestorów wierzy, że zmiana algorytmu wpłynie pozytywnie na globalny odbiór kryptowaluty. Z tego powodu przewidują wzrost ceny monety. Zmiana wartości kursu nie jest jednak pewna.

Cardano (ADA)

Za kryptowalutą cardano stoi jeden ze współzałożycieli projektu ethereum – Charles Hoskinson.

Mimo, że ADA znajduje się we wczesnym etapie rozwoju, niektórzy inwestorzy nazywają token zabójcą ethereum.

Twierdzą, że rozbudowany algorytm proof of stake sieci ADA, pozwoli budować lepsze smart kontrakty od ETH.

Grupa odpowiedzialna za Cardano ma cel podobny do Vitalika Buterina. Próbuje stworzyć globalny i zdecentralizowany system operacyjny do obsługiwania finansów. Cardano jest wizjonerskim coinem, którego warto obserwować. Nie boisz się ryzyka? Dodaj token do swojego portfela inwestycyjnego.

Więcej na ten temat przeczytasz w naszym poradniku “W jakie kryptowaluty inwestować?”.

Jak założyć konto na Binance?

Założenie konta na Binance jest łatwe. Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję.

1. Wejdź na stronę główną. Kliknij w znajdujący się, w prawym górnym rogu przycisk „zarejestruj się”.

2. Wprowadź dane osobowe.

3. Zapoznaj się z regulaminem serwisu i zaakceptuj warunki umowy.

4. Wypełnij kwestionariusz inwestycyjny. Potwierdź swoją tożsamość i miejsce zamieszkania. Prześlij operatorowi skan dowodu osobistego oraz rachunek za mieszkanie z widocznym adresem (możesz posłużyć się opłatą za prąd lub internet).

Czy kryptowaluty są bezpieczne?

bezpieczeństwo

Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Wydawać by się mogło, że rosnące ceny bitcoina są dostatecznym zabezpieczeniem inwestycji.

Kryptowaluty istnieją dopiero od kilkunastu lat. Ryzyko związane z inwestycją w waluty cyfrowe jest wysokie. 

Inwestorzy zwracają uwagę na to, że najpopularniejsze kryptowaluty od wielu lat opierają się spadkom ceny. 

Tokeny takie jak bitcoin i ethereum zawsze odrabiały straty (nawet w obliczu gwałtownego spadku kursu). Dodatkowym atutem kryptowalut jest odporność na inflację.

Ponadto stanowią magazyn wartości. Nie bez powodu bitcoina nazywa się cyfrowym złotem. Naszym zdaniem kryptoaktywa będą dobrą inwestycją dla cierpliwych i odpornych na stres inwestorów.

Istnieją pewne zagrożenia związane z walutami cyfrowymi. Jeżeli politycy wprowadzą zakaz handlu tokenami, ich ceny spadną. Brak ochrony regulacyjnej i wysokie fluktuacje kursu kryptowalut zniechęcają do zakupu.

Zmienność na rynku kryptowalut: czy warto ryzykować?

Inwestycja w kryptowaluty opiera się na tak zwanym założeniu high risk – high return (duże ryzyko – duży zwrot).

Inwestorzy ryzykują swoje pieniądze, ponieważ liczą na wysoki wzrost cen wybranych tokenów.

Pamiętaj o tym, że większość z nich traci oszczędności. Inwestuj w kryptowaluty tylko tyle, ile możesz stracić!

Brakuje gwarancji na to, że którykolwiek z projektów odniesie sukces. Na przestrzeni lat cena setek altcoinów spadła do zera. 

ryzyko

Co więcej, organy regulacyjne mogą obniżyć rentowność kryptowaluti. Wystarczy, że zwiększą podatek od sprzedaży kryptoaktywów, aby zniechęcić traderów do tego instrumentu finansowego.

Kryptowaluty: sukcesy i porażki traderów

znak fail

Jake jest osobą, która straciła majątek na kryptowalutach.

Pochodzi z Wielkiej Brytanii. W sieci unika podawania swojej tożsamości. Po raz pierwszy kupił bitcoina w 2015 roku. 

Duże wzrosty ceny po kilku latach sprawiły, że jego uzależnienie od spekulacji wymknęło się spod kontroli. 

Zaczął regularnie tracić pieniądze. Podejmował wysokie ryzyko. Coraz częściej tracił swoje oszczędności. 

Udzielił wywiadu telewizji BBC. W jego trakcie przyznał, że potrafił jednej nocy odrobić fortunę tylko po to, aby stracić ją w 20 minut. (9)

Historia sukcesu

Cooper Turley zainwestował w bitcoina po raz pierwszy, gdy moneta kosztowała 2000 dolarów.

Po kilku latach wczesne inwestycje sprawiły, że stał się milionerem. 

Oszczędności Coopera urosły do siedmiocyfrowej liczby. Nie chciał ujawnić, ile dokładnie pieniędzy włożył w kryptowalutę. 

 

strzał w 10

W wywiadzie, którego udzielił dla CNBC, zdradził, że była to niewielka kwota. Był studentem, pracował dorywczo. Co jakiś czas dokładał kilkaset dolarów do portfela kryptowalutowego. (10)

Kryptowaluty: Czy warto je kupić? Jaka platforma jest najlepsza?

Kryptowaluty są ryzykowną inwestycją. Przyciągają ludzi szansą na duży zwrot. 

Naszym zdaniem warto dodać waluty cyfrowe do portfela inwestycyjnego. Pod warunkiem, że robisz to z rozwagą. 

Pamiętaj, że kurs kryptoaktywów nie będzie rósł w nieskończoność. Szansa na to, że altcoiny powtórzą wzrost ceny bitcoina, jest niska.

Zdecydowałeś się na zakup tokenów? Zastanawiasz się nad wyborem platformy? Jeśli jesteś początkującym inwestorem, polecamy ci Binance. Oprócz prostego w obsłudze interfejsu, operator oddaje do dyspozycji klientów darmowe konto demo.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Waluty cyfrowe kupisz za pośrednictwem giełdy kryptowalutowej lub brokera.

Kryptowaluty są niestabilną inwestycją. Niektórzy porównują je do hazardu ze względu na wysokie fluktuacje cen. Kup kryptoaktywa, jeśli jesteś gotowy na podjęcie ryzyka.

Źródła:

(1) http://article.jofaa.org/pdf/10.11648.j.jfa.20170506.14.pdf

(2) https://jai.pm-research.com/content/20/3/16

(3) https://www.theee.ai/2020/07/27/4111-why-are-we-seeing-increased-interest-in-blockchain-and-cryptocurrency/

(4) https://www.theee.ai/2020/07/27/4111-why-are-we-seeing-increased-interest-in-blockchain-and-cryptocurrency/

(5) https://www.nytimes.com/2021/01/12/technology/bitcoin-passwords-wallets-fortunes.html

(6) https://www.cbsnews.com/news/tesla-bitcoin-elon-musk-payments-environmental-conerns/

(7) https://www.elliptic.co/blog/elliptic-analysis-bitcoin-bitfinex-theft#

(8) https://www.investopedia.com/tech/most-important-cryptocurrencies-other-than-bitcoin/

(9) https://www.bbc.com/news/uk-scotland-57268024 

(10) https://www.cnbc.com/2021/05/21/how-crypto-investor-bought-btc-eth-early-used-defi.html 

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »