eToro: Opinie Użytkowników, Opłaty, Podatek| Czy Warto?

Broker eToro zasłynął dzięki funkcji social i copy tradingu. Każdy inwestor ma dostęp do otwartej księgi zleceń, która pozwala na publiczną realizację transakcji.

W ten sposób traderzy mogą dzielić się między sobą strategiami inwestycyjnymi oraz czerpać informacje z ruchów giełdowych innych użytkowników platformy. Co więcej, każdy z łatwością skopiuje interesująca go transakcję, a nawet skorzysta z opcji naśladowania wybranego tradera. (1)

Co jeszcze znajdziesz w eToro i czy w ogóle warto zainteresować się tym brokerem? O tym przeczytasz w artykule.

Czy warto korzystać z eToro?

Szukasz brokera, który jest wiarygodny i przystępny? W takim razie platforma eToro jest dla ciebie.

Po pierwsze, przemawia za nią bardzo intuicyjny design. 

etoro dołącz teraz

Platforma inwestycyjna jest nie tylko ładna, ale również łatwa w obsłudze, dzięki czemu każdy początkujący inwestor szybko się w niej odnajdzie. Przystępność nie oznacza jednak, że nie ma oferty dla doświadczonych użytkowników.

Przeczytasz o niej w dalszej części artykułu.

Jednak póki co przejdźmy do bezpieczeństwa. Jest ono na wysokim poziomie, ponieważ eToro działa pod nadzorem 3 renomowanych europejskich instytucji (FCA, CySEC, ASIC). Wynika z tego chociażby taka zaleta, że otrzymujesz gwarancję ochrony kapitału do 20 tys. EUR — niezależnie od tego, co stałoby się z brokerem.

Nawet we wspomnianej wyżej funkcjonalności copy i social tradingu zauważysz troskę o klienta. Widać ją w fakcie, że platforma eToro nie pozwala na naśladowanie inwestorów, którzy cechują się zbyt dużym współczynnikiem ryzyka.

Na koniec spójrzmy do oferty brokera. Wśród ponad 2300 aktywów, którymi możesz handlować, znajdziesz:

Co więcej, wiele z nich jest dostępnych jako kontrakty CFD. Dzięki temu masz możliwość spekulacji na temat wzrostu i spadku cen, a także skorzystania z dźwigni finansowej. (2)

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Broker eToro - jak działa?

Korzystanie z brokera eToro to czysta przyjemność. Rejestracja konta przebiega szybko i bezproblemowo, zaś dalej jest już tylko lepiej.

Pisaliśmy już o interfejsie platformy. Design jest czysty i zawiera wiele świetnych funkcji, które ułatwiają nawigację.

logo etoro

Menu znajduje się pod ręką i posiada wszelkie niezbędne skróty, a kolorystyka całości sprawia oku przyjemność.

Platforma internetowa jest przetłumaczona na kilkanaście języków (dostępna również w języku polskim), co dodatkowo ułatwia jej obsługę.

Ponadto (dla większego bezpieczeństwa) aktywujesz opcjonalne dwustopniowe logowanie. Na platformie znajdziesz też alerty cenowe i notyfikacje, dzięki którym nie ominą cię ważne zmiany kursu.

Kilku zaawansowanych inwestorów może narzekać, że interfejsu nie da się zmodyfikować wedle własnego upodobania, ale nie sprawia to wielkiego problemu.

Zwieńczeniem całości jest aplikacja mobilna eToro, która spełnia wszystkie wymogi tego typu oprogramowania. Pobierz ją na telefon, a z łatwością będziesz kontynuować inwestycje. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.

Wady i zalety eToro

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie na temat eToro, przyjrzymy się jego wadom i zaletom. Zebraliśmy je w formie listy, do której w każdej chwili możesz wrócić.

ZALETY

WADY

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Czym wyróżnia się eToro? Opinie o social tradingu

Najlepszą funkcjonalnością brokera, która jednocześnie zapewnia mu największą popularność, jest social i copy trading.

Możliwość naśladowania doświadczonych traderów to ogromna zaleta przede wszystkim dla początkujących i średnio zaawansowanych inwestorów.

Wystarczy tylko kilka kliknięć, reszta dzieje się automatycznie.

Jak to działa? Wejdź w zakładkę copy tradingu, a zobaczysz przed sobą listę najlepszych użytkowników platformy.

eToro segreguje ich na podstawie poziomu ryzyka oraz stopy zwrotu z inwestycji. Co więcej, jeśli klikniesz miniaturkę któregokolwiek, przejdziesz do bardziej szczegółowych informacji na temat jego portfolio.

Kiedy któreś ci się spodoba, możesz zacząć naśladować danego inwestora. Wtedy automatycznie skopiujesz jego pozycje giełdowe, ale możesz je uzupełnić o swój własny stop loss, który ograniczy ryzyko straty.

Warto zaznaczyć, że nie potrzebujesz dokładnie takiego samego kapitału, jakim dysponuje dany trader. Do rozpoczęcia copy tradingu wystarczy ci jedynie 200 USD. Broker rozłoży je proporcjonalnie na wszystkie aktywa z portfolio.

Co więcej, w tym samym momencie możesz naśladować aż 100 traderów naraz. (3)

Uzyskujesz również dostęp do tzw. copyportfolio. Są to fundusze inwestycyjne specjalnie przygotowane przez brokera eToro, które składają się z wyselekcjonowanej grupy aktywów kilku wiodących inwestorów.

To wszystko sprawia, że social trading jest świetnym rozwiązaniem dla każdego.

Całość nieco przypomina handel z robotem inwestycyjnym, ale ma nad nim przewagę. Jaką? Nie polegasz na obliczeniach losowego programu, tylko na doświadczeniu i decyzjach prawdziwych ludzi.

To jeszcze nie wszystko.

Najpopularniejsi traderzy otrzymują od brokera bonusy — tym większe, im więcej mają naśladowców. Dzięki temu nie muszą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem za darmo.

Jak widzisz, eToro opłaca się nawet doświadczonym graczom giełdowym.

eToro - opinie inwestorów

Poniżej zebraliśmy kilka losowych komentarzy niezależnych inwestorów, które znaleźliśmy w sieci.

Sprawdź, jak inni użytkownicy recenzują platformę inwestycyjną eToro i nie polegaj tylko i wyłącznie na naszej opinii.

Dzięki temu uzyskasz pełniejszy obraz sytuacji.

opinie
Młoda uśmiechnięta kobieta
Read More
Platforma jest genialna! Łatwość obsługi i brak prowizji za handel akcjami. Dla inwestora z Europy nie ma lepszej opcji. No i w tym roku wchodzą na giełdę z wysoką wyceną, więc firma jest bezpieczna.

O wymienionych na początku komentarza zaletach już pisaliśmy. Warto jednak pochylić się a moment nad wejściem firmy na giełdę. Rzeczywiście na stronie internetowej eToro znajdziemy takie informacje. 

Co to oznacza dla klientów? Przede wszystkim większą transparentność brokera, ponieważ wszystkie dane finansowe firmy będą publicznie dostępne. To dobry sygnał, bo pokazuje, że eToro nie ma nic do ukrycia.

młody mężczyzna
Read More
Inwestuję na eToro od stycznia 2020 roku. Platformy handlowe tego brokera (internetowa i mobilna) ogólnie rzecz biorąc są łatwe w obsłudze i zrozumiałe. Nigdy nie miałem negatywnych doświadczeń w stylu problemów z serwerem, wypłatą pieniędzy, obsługą klienta, itd. Naprawdę lubię tego brokera i zostanę z eToro w najbliższych latach.

Potwierdzamy, że nie można odmówić eToro niezawodności. Podczas naszych testów nie natknęliśmy się na jakiekolwiek problemy po stronie brokera. Wszystko działało sprawnie, szybko i bez żadnych niespodzianek.

uśmiechnięty mężczyzna
Read More
Dobra aplikacja, bardzo łatwa w obsłudze, i świetna obsługa klienta!

Nic dodać, nic ująć. O samej obsłudze klienta przeczytasz więcej w dalszej części artykułu.

Klient Transferwise
Read More
Obsługa klienta w eToro zawsze jest świetna, a poza tym broker stale poszerza swoje funkcjonalności i ofertę w oparciu o potrzeby inwestorów. Mój menadżer konta, Thomas Williams, zawsze służy pomocą, gdy go potrzebuję. Zawsze upewnia się, że wiem wszystko o najnowszych aktualizacjach oferty i dodatkowych zyskach z poziomów klubowicza. Bardzo przyjazny i zorientowany, nie wyobrażam sobie lepszej obsługi!

To prawda, że eToro stale rozwija swoją ofertę, co najlepiej widać po regularnych aktualizacjach listy aktywów. Często zdarza się, że gdy użytkownicy narzekają na brak np. jakiegoś aktywa, firma dokłada wszelkich starań, aby czym prędzej pojawiła się na platformie.

Użytkownik wspomina również o klubie eToro. Ma on kilka poziomów, a obecność w nich jest uwarunkowana dziennym obrotem.

Wyższe poziomy członkostwa dają ci dostęp do różnych przywilejów, np. indywidualnego wsparcia inwestycyjnego, niższych kosztów handlu lub zaproszeń na branżowe eventy.

Kobieta z rudymi włosami
Read More
Proszę, unikajcie tego brokera, To bardziej hazard niż trading. Oni nawet promują "gorące" akcje dla użytkowników, a całe doświadczenie na platformie przypomina grę. Naprawdę, to uzależniający świat. Stracisz wszystko, co możesz stracić.

Wśród negatywnych komentarzy najczęściej zdarzają się właśnie takie. Zwykle piszą je ludzie, którzy stracili pieniądze na giełdzie i wyładowują swoją frustrację w internecie. Dlatego pamiętaj, że na rynkach finansowych zawsze istnieje ryzyko — szczególnie, jeśli chodzi o kontrakty CFD!

Każdy broker o tym ostrzega. Ok. 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze w wyniku handlu kontraktami CFD z powodu stosowania dźwigni finansowej. Dlatego na początku przygody z inwestycjami najlepiej jej unikaj.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Jak założyć konto na eToro?

W eToro od rejestracji konta do handlu na giełdzie przejdziesz w mniej niż kwadrans. Skorzystaj z poniższego poradnika, a zrobisz to jeszcze szybciej.

Rejestracja

Proces rejestracji jest ekspresowy — nie zajmie ci więcej niż 2-3 minuty. Po prostu wejdź na oficjalną stronę eToro i kliknij przycisk “Dołącz teraz”.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Przejdziesz do formularza rejestracyjnego, w którym znajdują się tylko 3 pola:

etoro rejestracja

Uzupełnij je, zaakceptuj regulamin i politykę prywatności, a na koniec utwórz rachunek. To wszystko!

Jeśli posiadasz konto na Facebooku lub w Google, możesz przejść ten proces jeszcze szybciej. To dlatego, że eToro daje ci możliwość połączenia rachunku z dowolną z wymienionych platform.

Konto demo

Tuż po rejestracji przejdziesz na platformę tradingową. W tym momencie masz dostęp do konta demo, które jest w pełni darmowe. 

Sprawdzisz na nim wszelkie funkcje platformy i zrealizujesz pierwsze transakcje “na sucho”.

Masz tutaj dostęp do fikcyjnych 100 tys. USD, więc możesz testować do woli — bez ryzyka, że narazisz się na straty pieniężne.

Darmowe konto demo nie ma limitu czasowego ani nie nakłada na ciebie żadnych ograniczeń.

etoro konto demo

To ogromny plus brokera, ponieważ daje ci możliwość oswojenia się z produktem, zanim przelejesz na rachunek jakiekolwiek pieniądze.

W eToro nie płacisz za przysłowiowego “kota w worku”.

Weryfikacja

Chcesz przejść do handlu na żywo? W takim razie zweryfikuj konto.

W tym celu uzupełnij profil swoimi danymi, a następnie potwierdź je za pomocą odpowiednich dokumentów. Chodzi tutaj o:

Weryfikacja konta na eToro

Ten typ weryfikacji kont detalicznych nazywa się KYC (Know Your Client) i spotkasz się z nim u każdego brokera, który podlega regulacjom renomowanych instytucji finansowych. Do tej grupy zalicza się również eToro.

Broker działa w pełni legalnie, dzięki czemu jest bezpieczny i wiarygodny. Właśnie dlatego wymaga weryfikacji kont detalicznych zgodnie z zasadami KYC.

Mimo że na rynku znajdziesz brokerów z niższym progiem wejścia, eToro pod tym względem wciąż znajduje się po stronie bardziej przystępnych firm.

Depozyt

Od handlu na giełdzie dzieli cię już tylko wpłata kapitału na rachunek inwestycyjny. Wybierz jedną z metod płatności, które udostępnia broker i wykonaj przelew. Masz do wyboru m.in.:

eToro wpłata środków

Jaka ilość pieniędzy będzie odpowiednia na początek? To zależy od ciebie, ale pamiętaj, że w eToro obowiązuje minimalny depozyt. Pierwszy przelew musi wynosić przynajmniej 100 USD (w przypadku transferu bankowego 500 USD). Minimum każdego kolejnego to już tylko 50 USD

Mimo że na rynku znajdziesz brokerów z niższym progiem wejścia, eToro pod tym względem wciąż znajduje się po stronie bardziej przystępnych firm.

Inwestowanie

Gdy pieniądze znajdą się na rachunku, giełda stanie przed tobą otworem. Interesujące cię aktywa wybierzesz z listy lub znajdziesz za pomocą wyszukiwarki.

Wpisz w pole z lupą dowolną nazwę, np. Google, a platforma szybko odnajdzie akcje tej firmy.

Kliknij w nie.

Przejdziesz do nowej zakładki, w której sprawdzisz szczegółowe informacje na temat spółki. Masz tutaj dostęp do podstawowych danych o firmie, historii kursu, najnowszych wiadomości i opinii innych inwestorów. W zestawie znajdziesz również kilka profesjonalnych narzędzi analitycznych.

Zapoznaj się ze wszystkim, a następnie kliknij przycisk “Działaj”.

Przejdziesz do menu handlu. Jest bardzo przejrzyste, dzięki czemu szybko się w nim zorientujesz. Na szczycie wybierasz kupno lub sprzedaż aktywów, nieco niżej wpisujesz wysokość inwestycji, a na dole ustalasz wysokość dźwigni finansowej oraz poziomy zleceń obronnych (stop loss i take profit).

Warto zaznaczyć, że w tym miejscu ustalasz również, czy kupujesz kontrakty CFD, czy prawdziwe aktywa. Ogólna zasada wygląda następująco:

Na koniec zatwierdź swój wybór, a zajmiesz pozycję na rynku.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Czy handel na eToro jest bezpieczny?

bezpieczeństwo

W naszej redakcji uznaliśmy eToro za pośrednika niskiego ryzyka, ponieważ jest renomowaną firmą ze stalą rosnącą liczbą użytkowników, która zbliża się już do 20 mln aktywnych kont

Ponadto wiarygodność brokera wzrośnie jeszcze bardziej, gdy stanie się publiczną spółką giełdową.

Każdy będzie miał pełny wgląd w jego sprawozdania finansowe, więc łatwo sprawdzimy, jak firma sobie radzi. (4)

Oczywiście nie możemy zapomnieć, że eToro podlega ścisłemu nadzorowi kilku europejskich instytucji, o których piszemy poniżej.

Jakie licencje posiada broker?

eToro działa w oparciu o regulacje trzech podmiotów, z których dwa klasyfikujemy jako instytucje wysokiego zaufania, a jednego jako instytucję średniego zaufania.

W pierwszej grupie znajdują się:

Zaś do drugiej kategorii zaliczamy Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Finalnie warto dodać, że na terenie Unii Europejskiej eToro działa w oparciu o MiFID (dyrektywę w sprawie rynków instrumentów finansowych) i przestrzega jej postanowień. (5)

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

W co warto inwestować na eToro?

Mimo że eToro to przede wszystkim broker CFD i Forex, znajdziesz w nim również bardzo rozbudowaną selekcję innych aktywów, z których najbardziej wyróżniają się akcje oraz fundusze ETF.

Dlaczego? O tym piszemy poniżej.

Akcje i fundusze ETF (bez prowizji)*

* Brak prowizji odnosi się wyłącznie do rzeczywistych pozycji giełdowych.

W przypadku papierów wartościowych eToro wyróżnia się tym, że zainwestujesz w spółki i fundusze zarówno w postaci kontraktów CFD, jak i w realne aktywa

To funkcjonalność, której nie znajdziesz u zbyt wielu konkurencyjnych brokerów.

Jej atrakcyjność zwiększa również prostota, z jaką przechodzisz między jedną, a drugą formą inwestycji. Kupno bez dźwigni odpowiada za prawdziwe instrumenty finansowe, zaś pozostałe ustawienia za kontrakty CFD.

Czy wybór rynków jest duży?

Tak. Masz do dyspozycji 17 giełd papierów wartościowych z całego świata oraz 145 funduszy ETF. Jednak tutaj musimy zwrócić uwagę, że w eToro dostępne są tylko najpopularniejsze spółki każdego rynku.

Dla przykładu: indeks NASDAQ zawiera ponad 3700 firm, ale u brokera zainwestujesz tylko w 370 opcji z tej listy.

Będzie to dla ciebie problem tylko wtedy, jeśli interesują cię mniejsze i mało znane akcje spółek.

Finalnie ogromną zaletą eToro jest fakt, że nie pobiera żadnych prowizji od handlu akcjami i funduszami ETF.

Rynek Forex

Handel na rynku Forex to jeden z najpopularniejszych inwestycji wśród krótkoterminowych inwestorów.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że giełda walutowa cechuje się ogromną płynnością, a kursy nieustannie się zmieniają.

Mimo że skoki cen nie są duże, doświadczeni traderzy za pomocą dźwigni finansowej osiągają tutaj całkiem pokaźne zyski.

waluty

eToro posiada w ofercie aż 47 par walutowych, wśród których znajdziesz zarówno zestawienia major i minor, jak i kilka opcji egzotycznych. Jednak zanim wejdziesz na ten rynek, upewnij się, że wiesz, jak działają kontrakty CFD.

Zastanów się też, czy możesz pozwolić sobie na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Dlaczego warto założyć konto na eToro? Opinie ekspertów

Dalej zastanawiasz się, czy eToro to broker dla ciebie? W takim razie czytaj dalej. Poniżej przyglądamy się kilku najważniejszym aspektom brokera i dzielimy naszymi wrażeniami.

Zysk

różne waluty leżące na stole

Potencjał zysku to pierwsza rzecz, która interesuje każdego inwestora — w końcu w tym celu wchodzi na giełdę. Jak pod tym względem wypada eToro?

Bardzo dobrze. Broker będzie świetnym wyborem dla każdego, kto interesuje się akcjami i funduszami ETF, ponieważ nie zapłaci żadnych prowizji (pozostałe opłaty obowiązują zgodnie z aktualnym cennikiem). 

W przypadku innych aktywów (przede wszystkim rynku Forex) spready również są bardzo niskie, co maksymalizuje potencjalne zyski.

Obsługa klienta

Pomoc w eToro jest dostępna dwiema drogami:

Oczywistym minusem jest brak opcji wsparcia telefonicznego, ale w zamian otrzymujesz bardzo krótki czas oczekiwania na odpowiedź oraz profesjonalizm obsługi.

Potwierdziliśmy to w naszych testach.

obsługa klienta

Dodatkową zaletą jest fakt, że obsługa klienta dostępna jest w 21 językach (nie brakuje wśród nich języka polskiego).

Wersja Demo

demo

 

Jeśli chodzi o konto demonstracyjne w eToro, nie ma żadnych minusów.

Jest w pełni darmowe, daje dostęp do wszystkich funkcji platformy i nie ma limitu czasowego

Ponadto na rachunku znajdziesz fikcyjne 100 tys. USD, dzięki któremu bez problemu przetestujesz różne strategie inwestycyjne.

Weryfikacja

Broker działa pod nadzorem renomowanych instytucji regulacyjnych, więc weryfikuje konta użytkowników. 

To tylko dodatkowy dowód, że eToro jest w pełni wiarygodny jako pośrednik finansowy.

Na plus zaliczamy mu również fakt, że uprościł proces KYC do niezbędnego minimum, dzięki czemu nie sprawi on nikomu problemu.

verified znaczek

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Wpłaty/wypłaty

ręka z kartą debetową w dłoni

Podczas naszych testów nie mieliśmy żadnych problemów z transferem środków.

Zarówno wpłaty, jak i wypłaty trafiały do miejsca docelowego bardzo szybko.

Oczywiście zaletą jest również duża ilość metod transferu środków, dzięki której każdy wybierze tą, która najbardziej mu odpowiada.

Opłaty

Jak już wspomnieliśmy, koszty handlu są w eToro bardzo niskie. Broker znajduje się pod tym względem w czołówce rankingu.

Niestety w przypadku opłat niezwiązanych z handlem jest już nieco gorzej.

Przede wszystkim w oczy rzuca się prowizja od wypłat w wysokości 5 USD. Sporo, szczególnie gdy ktoś wypłaca niewielką kwotę.

słoik z wysypującymi się pieniędzmi

Kolejną, już nieco mniej istotną kwestią jest opłata za brak aktywności. Jeśli ktoś przez rok nie korzystał ze swojego konta, broker będzie pobierał od niego miesięcznie 10 USD.

Finalnie w grę wchodzą koszty przewalutowania. Jako że jedyną walutą bazową w eToro jest USD, wpłata innej waluty będzie wiązała się z wydatkiem na przewalutowanie wedle taryfy usługodawcy. Opłatę tę możesz jednak znacznie zmniejszyć. Wystarczy że posiadasz konto wielowalutowe.

Dźwignia finansowa

dzwignia finansowa

Maksymalny poziom lewara w eToro wynosi 30:1, co wynika z regulacji ESMA. Jednak mnożnik zależy również od aktywów, którymi handlujesz.

Poziomy dźwigni u brokera prezentują się następująco:

Dźwignia finansowa zwiększa twoje możliwości zarobku, ale pamiętaj, że jednocześnie stwarza wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Na szczęście dostępne u brokera zlecenia obronne i ochrona przed negatywnym saldem zmniejszają to niebezpieczeństwo.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Nasza opinia o eToro

Broker eToro udostępnia ci atrakcyjną platformę handlową, która jest łatwa w obsłudze i daje całkiem rozsądne możliwości pod względem narzędzi analizy technicznej.

Jednak przede wszystkim wyróżnia go możliwość kopiowania ruchów giełdowych innych traderów.

Dzięki temu wykorzystasz doświadczenie innych na początku przygody z inwestycjami.

Oferta również jest rozbudowana. Mieszanka kontraktów CFD oraz prawdziwych aktywów (akcji oraz funduszy ETF) wyróżnia eToro spośród większości innych brokerów i sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tym bardziej, że wysokość spreadów jest bardzo konkurencyjna.

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Tak, eToro jest wiarygodnym brokerem, który działa pod nadzorem kilku renomowanych instytucji (FCA, ASIC, CySEC), a ponadto niedługa stanie się publiczną spółką giełdową.

Tak, eToro to świetny wybór dla początkującego inwestora. Platforma transakcyjna jest przystępna i łatwa w obsłudze, a dodatkowe funkcjonalności związane z social tradingiem sprawiają, że zaczniesz zarabiać nawet bez wiedzy o rynkach finansowych.

Tak, nic nie płacisz za rejestrację i obsługę konta. Jednak każdy broker musi na czymś zarabiać, co jest uwzględnione w kosztach transakcji, czyli w tym przypadku w spreadach (różnicy ceny kupna i sprzedaży). Jednak dla większości aktywów są na tyle niskie, że nie wpływają negatywnie na potencjał zysku.

Źródła:

(1) https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=2973194

(2) https://brokerchooser.com/broker-reviews/etoro-review#review-part-markets-and-products

(3) https://www.nerdwallet.com/reviews/investing/brokers/etoro

(4) https://www.forexbrokers.com/reviews/etoro

(5) https://www.etoro.com/pl/customer-service/regulation-license/

eToro to platforma obejmująca wiele aktywów, która pozwala zarówno na inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności w odniesieniu do dokładności lub kompletności treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji na temat eToro, niezwiązanych z konkretnym podmiotem.

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »