Dogecoin Portfel: Jaki Jest Najlepszy? Online, czy Offline? Jak Założyć?

Zależy ci na bezpieczeństwie twojej kryptowaluty DOGE? W takim razie nie pokładaj zaufania w giełdzie, tylko postaw na prywatny dogecoin portfel.

Dlaczego to rozwiązanie jest lepsze?

Ponieważ giełdy mają niechlubną historię, która naznaczona jest utratą pieniędzy ich użytkowników. Dobrym przykładem jest 3 największa giełda świata — Bitomat.

W lipcu ogłosiła, że utraciła dostęp do pliku wallet.dat, na którym znajdował się kapitał wart ponad 220 tys. USD. Usługodawca postanowił sprzedać serwis, a zysk wykorzystać do uregulowania strat poniesionych przez klientów. (1)

W przypadku prywatnego portfela tylko ty masz dostęp do klucza prywatnego (hasła), więc taka sytuacja nigdy nie będzie mieć miejsca. Jednak jaki dogecoin wallet jest najlepszy?

O tym przeczytasz w artykule.

Najlepsze Portfele DOGE 2024

Jaki Portfel Dogecoin jest Najlepszy dla Ciebie?

Wiesz już jakie są najlepsze portfele dogecoin. Zapewne zastanawiasz się, który z nich będzie odpowiedni dla ciebie.

Wybór portfela powinien zależeć od twoich osobistych preferencji. Każdy inwestor ma inną tolerancję ryzyka, cele oraz portfolio.

Aby pomóc ci podjąć decyzję przygotowaliśmy zestawienie portfeli DOGE. Znajdziesz w nim również informację, jakie rozwiązanie sprawdzi się dla poszczególnych osób. Sprawdź, z którą grupą się identyfikujesz i wybierz portfel dla siebie.

Dla Inwestorów, których Portfolio jest Warte co Najmniej 1000 Euro: Ledger Nano S Plus

Twoje portfolio jest warte co najmniej 1000 euro. Szukasz rozwiązania, które pomoże ci zabezpieczyć DOGE przed atakami hakerskimi oraz złośliwym oprogramowaniem, zgadza się? Najlepszym rozwiązaniem jest portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S Plus.

Osobiście korzystam z Ledgera Nano X – nieco zmodyfikowanej wersji S Plus. Portfele sprzętowe są co prawda stosunkowo drogie, jednak warte swojej ceny.  

Dla Osób, które Chcą Kupić Memecoina: Binance

Stawiasz pierwsze kroki na rynku kryptowalut? Jesteś właścicielem małego portfolio?

Zakup portfela sprzętowego, który jest wart niemalże tyle co twoje aktywa, mija się z celem. Zamiast tego proponuję, abyś założył konto na renomowanej giełdzie kryptowalut – Binance lub Zondzie. Pośrednik zajmie się resztą, natomiast ty będziesz mógł skupić się na transakcjach. 

Sprzedasz kryptowaluty bezpośrednio po wzroście cen lub zabezpieczysz się przed stratami przy pomocy zlecenia stop loss.

Dla Początkujących z Niewielkim Kapitałem: Guarda Wallet

Nie chcesz przechowywać swoich kryptowalut na giełdzie? Skorzystaj z bezpłatnego portfela software lub przeglądarkowego. Zastanawiasz się, jaki wybrać? Polecam ci Guarda Wallet.

Dzięki niemu będziesz jedynym właścicielem posiadanych kryptowalut. A co za tym idzie, jeżeli giełda, z której korzystasz zbankrutuje, nie stracisz swoich coinów.

Jaki Porfel DOGE Wybrać?

Ledger Nano S Plus

ledger nano s

Jako pierwszy na liście znalazł się reprezentant portfeli sprzętowych, czyli Ledger Nano S Plus. Tak jak każdy wallet tego rodzaju, tak również on cechuje się największym bezpieczeństwem w porównaniu do innych opcji z branży.

Wynika to z faktu, że jest portfelem “zimnym”, czyli nie ma stałego połączenia z internetem. Ataki hakerskie mu nie grożą.

To ważne, ponieważ jedna z pierwszych dużych kradzieży tego typu zakończyła się grabieżą milionów dogecoinów.

Haker włamał się na portfel dogecoin online i zmodyfikował stronę wyślij/odbierz tak, aby wszystkie kryptowaluty trafiały na jeden statyczny adres. Panika była tak wielka, że dogecoin stał się najczęściej wspominaną cyfrową monetą na twitterze. (2)

Portfel sprzętowy chroni cię przed takimi sytuacjami.

Ponadto Ledger Nano S Plus posiada wiele dodatkowych funkcjonalności. Jedną z nich jest ochrona dostępu do zebranych środków za pomocą dwustopniowej weryfikacji oraz kodu PIN.

Ponadto zawiera wbudowany system odzyskiwania danych, gdyby użytkownik przypadkiem zapomniał kodów dostępu.

Ciekawostką jest także mały ekran OLED na obudowie, który ułatwi ci kontrolę transakcji.

Natomiast głównym minusem portfela jest cena, którą zapłacisz za urządzenie. Ponadto jest nieco mniej wygodny w obsłudze, niż wersje online czy mobilne.

Na koniec warto wspomnieć, że przechowasz tutaj nie tylko dogecoina, ale również wiele innych kryptowalut (np. bitcoin, ether, litecoin, cardano, etc.)

ZALETY

WADY

Binance

Binance logo

Przede wszystkim interesuje cię maksymalna wygoda obsługi i realizacji płatności? W takim razie załóż konto w Binance. To giełda kryptowalut, ale inwestorom udostępnia również portfel.

Występuje w wersji online. Jednak pomimo stałego połączenia z siecią, gwarantuje ochronę cyfrowych monet. Wykorzystuje różne rodzaje zabezpieczeń, m.in. dwustopniowe logowanie oraz weryfikację MultiSignature.

Dodatkowym atutem portfela jest ładny, nowoczesny i przystępny interfejs oraz możliwość przechowywania wielu różnych tokenów. Inwestorów ucieszy również szybki dostęp do giełdy, czyli także transakcji.

Poznaj opinie o Binance!

ZALETY

WADY

Guarda Wallet

guarda logo

Jednym z najlepszych portfeli desktopowych dla dogecoina jest Guarda Wallet. Zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń, a ponadto jest kompatybilny z więcej niż 400 tys. kryptowalut z ponad 50 różnych łańcuchów bloków.

Dodatkowym atutem oprogramowania jest fakt, że posiada szereg dodatkowych funkcji, z których skorzystasz bezpośrednio z poziomu aplikacji. Wśród nich znajdziesz możliwość kupna, wymiany czy stakingu, a także pożyczki kryptowalutowe.

Wielu inwestorów ceni sobie również, że portfel jest dostępny nie tylko w wersji desktopowej, ale też jako aplikacja mobilna oraz rozszerzenie do przeglądarki internetowej.

ZALETY

WADY

Binance

binance logo

Giełdy Binance nikomu przedstawiać nie trzeba. W końcu jest największym miejscem wymiany i handlu kryptowalutami.

Ponadto od 2018 roku posiada portfel Trust Wallet, który jest dostępny w formie aplikacji mobilnej. To kolejny dogecoin wallet ze stałym dostępem do internetu, czyli nieco mniej bezpieczny niż “zimne” odpowiedniki. Mimo to Binance bardzo dba o ochronę środków klientów, m.in poprzez:

Ponadto masz tutaj możliwość stakowania i zarabiania kryptowalut, wbudowane wykresy, opcję odzyskiwania danych oraz oczywiście partnerstwo z Binance. Ostatnie skutkuje szybkim i bezpiecznym dostępem do transakcji i płatności.

Oprócz dogecoina w portfelu przechowasz również wiele innych kryptowalut.

Dowiedz się więcej o Binance!

Dogecoin Core

Jeśli DOGE to kryptowaluta, w której pokładasz ogromne nadzieje, dobrym rozwiązaniem może być oficjalny portfel dogecoin. Jest dostępny zarówno w wersji online (Multidoge), jak i desktopowej, którą tutaj opisujemy.

To stosunkowo bezpieczne rozwiązanie, bo pobierasz na komputer cały blockchain dogecoina.

Czym ta opcja wyróżnia się wśród innych portfeli? Udostępnia ci prosty w obsłudze interfejs oraz możliwość kopania DOGE. (3) Design może nie powala, ale w zupełności wystarczy do wygodnej obsługi kryptowaluty.

Jest to wallet w całości poświęcony DOGE, więc nie przechowasz w nim innych tokenów. Za to szybko i bezpiecznie prześlesz oraz otrzymasz najpopularniejszego meme coina.

Dogecoin Portfel: co to jest?

portfel

Jak już wiesz, portfele dogecoin przyjmują zarówno formę fizyczną, jak i wirtualną.

Zaś ich głównym zadaniem jest ochrona kluczy prywatnych i publicznych.

Czym one są?

Klucz publiczny możesz porównać do numeru konta bankowego.

Jest widoczny w sieci blockchain, więc każdy widzi historię transakcji z nim związaną, ale poza tym twoja tożsamość pozostaje anonimowa. Znowu klucz prywatny to hasło, za pomocą którego uzyskasz dostęp do balansu konta i zatwierdzisz wszystkie płatności. (4)

Innymi słowy: portfele DOGE umożliwiają ci przechowywanie i transfer dogecoina.

Wady i zalety portfela DOGE

Mimo że plusy i minusy portfeli zmieniają się w zależności od ich rodzaju, mają pewne cechy wspólne, które należy wziąć pod uwagę.

Zebraliśmy je poniżej w formie wygodnej listy.

zalety wady

ZALETY

WADY

Dogecoin Portfel: co to jest?

dogecoin

Odpowiedź może być tylko jedna: tak. Jeśli chcesz, aby twoje kryptowaluty były bezpieczne, nie przechowuj ich na giełdzie.

Scentralizowane miejsca wymiany zawsze są na oku cyfrowych przestępców, więc ryzyko kradzieży pozostaje wysokie.

Prywatny portfel to prosty sposób, aby je zmniejszyć.

Co więcej, dzięki niemu masz pewność, że jesteś właścicielem DOGE. W świecie kryptowalut panuje prosta zasada: kto posiada klucz prywatny, ten ma pełną kontrolę nad bilansem konta.

To oznacza, że na wspomnianej już giełdzie istnieje jeszcze jedno ryzyko — właściciele serwera mogą po prostu zabrać twój kapitał.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy korzystali tylko i wyłącznie z usług sprawdzonych i zaufanych firm.

Handlujesz również innymi kryptowalutami? Dowiedz się, jaki portfel ripple lub ethereum wybrać!

Czy portfel DOGE jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo w dużym stopniu zależy od rodzaju portfela.

Jeśli mielibyśmy je posegregować w hierarchii od najlepszej ochrony DOGE do najgorszej, lista wyglądałaby następująco:

Papierowy to wallet offline (“zimny”), który jest zwykłą kartką papieru z zapisanymi kluczami. Gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, bo znajduje się całkowicie poza siecią. Niestety nie jest zbyt wygodny, a ponadto już jeden przelew sprawia, że portfel traci swój status “offline”.

Jeżeli zależy ci na najlepszym stosunku bezpieczeństwo/komfort, kup sprzętowy portfel dogecoin. Również zalicza się do grupy “zimnych” portfeli, ale jest dużo praktyczniejszy.

Desktopowy portfel DOGE to rozwiązanie z pogranicza wersji offline i online. Dla maksymalnego bezpieczeństwa zainstaluj pełnego klienta (całą sieć blockchain). W wersji light portfel niewiele różni się od pozostałej dwójki.

Skoro już przy niej jesteśmy — wersje mobilne i online gwarantują ci największą wygodę, ale również najmniejsze bezpieczeństwo. Stale łączą się z siecią, więc hakerzy mają więcej okazji do potencjalnych prób kradzieży.

Portfel dogecoin: podsumowanie

Gdy podejmujesz decyzję w sprawie portfela DOGE, kieruj się swoimi potrzebami. Zależy ci na bezpiecznym i długoterminowym przechowaniu kryptowaluty? Postaw na wersję offline w stylu papierowym lub sprzętowym (np. Ledger Nano S).

Wolisz mieć łatwy dostęp do handlu i transakcji? W takim razie o wiele lepiej sprawdzą się wersje mobilne lub online.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z kilku portfeli naraz. Wybierz “gorący” portfel do codziennego użytku i “zimny” do przechowywania kapitału, a skorzystasz ze wszystkich zalet tych rozwiązań.

Inwestujesz również w BTC? Przeczytaj, jak założyć portfel bitcoin!

Jak widzisz, świat kryptowalut otwiera przed tobą mnóstwo możliwości.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jeśli kupisz dogecoin na giełdzie, do portfela wyślesz go w kilku prostych krokach. Najpierw wybierz opcję transferu środków, potem w odpowiednim oknie podaj adres portfela i finalnie potwierdź transakcję.

Mimo że DOGE rozpoczął swoją karierę jako żart, dziś inwestorzy traktują go o wiele poważniej, a wielu ludzi znacznie się na nim wzbogaciło. Jednak kryptowaluta wciąż jest bardzo ryzykowną inwestycją, więc zachowaj przy niej szczególną ostrożność

Najlepszy portfel DOGE to takie oprogramowanie, które spełnia twoje oczekiwania. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, postaw na portfel sprzętowy w stylu Ledger Nano S. Jeśli jednak interesuje cię wygoda i szybkie transakcje, polecamy portfel eToro.

Źródła:

(1) https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3131702

(2) https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3091219

(3) https://smartbillions.com/crypto/wallets/best-dogecoin-wallet/

(4) https://anycoindirect.eu/en/wallets/dogecoin

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »