Ranking: Najlepszy portfel shiba inu w Polsce

Jak myślisz, co jest główną przyczyną kradzieży kryptowalut? Jeśli spojrzymy na dostępne dane, w większości przypadków złodzieje wykradli klucz prywatny użytkownika.

A gdzie każdy z nas przechowuje taki klucz? W portfelu. Zatem wykorzystaj tę wiedzę i nie daj się okraść! Wybierz portfel shiba inu, który dobrze cię zabezpieczy.

Jak to zrobisz?

Przeczytaj artykuł, a poznasz odpowiedź. Dowiesz się więcej o rodzajach portfeli, najlepszych branżowych markach i o tym, jak wybrać bezpieczne oprogramowanie.

Najlepsze Portfele Shiba Inu 2024

Jaki Portfel SHIB jest Najlepszy dla Ciebie?

Wybór portfela do przechowywania shiba inu powinien zależeć od twoich osobistych preferencji oraz wysokości kapitału. Nie ma sensu, abyś kupował portfel sprzętowy, jeżeli twoje aktywa są warte niewiele więcej niż on sam. 

Podobnie, jeżeli często zlecasz transakcje, może okazać się, że przesyłanie krypto w tę i z powrotem do portfela jest jedynie przyczyną twojej frustracji.

Jaki wallet będzie zatem odpowiedni dla ciebie? Przeczytaj i określ z którą grupą inwestorów się identyfikujesz. Do każdej z nich dopasowałem optymalne rozwiązanie.

Dla Inwestorów z Dużym Kapitałem: Ledger Nano S Plus

Szukasz bezpiecznego sposobu na przechowywanie shiba inu? Inwestujesz długoterminowo? Twoje portfolio jest warte co najmniej 1000 euro? Skorzystaj z portfela sprzętowego.

To najbezpieczniejsza metoda przechowywania kryptowalut. Osobiście korzystam z Ledgera Nano X. Trzymam na nim coiny, w które inwestuję długoterminowo. Jest stosunkowo drogi, ale w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że wart swojej ceny.

Dla Traderów, którzy Chcą Kupić SHIB: Zonda

Jeżeli twój kapitał inwestycyjny nie jest wysoki, może okazać się, że zakup portfela sprzętowego nie opłaca się. W tej sytuacji warto skorzystać z portfela przy renomowanej giełdzie kryptowalut. Osobiście polecam ci Zondę

Wystarczy, że założysz konto a pośrednik zadba o resztę. Rozwiązanie jest niewątpliwie wygodne. Dzięki niemu z łatwością zareagujesz na zmiany ceny SHIB, na rynku. Sprzedasz ją, kupisz kolejne coiny lub ustawisz zlecenie stop loss, aby chronić się przed stratami. 

Dla Początkujących z Niewielkim Kapitałem: Guarda Wallet

Nie chcesz przechowywać swoich memecoinów na giełdzie? Twój kapitał nie jest wysoki? Rozwiązaniem dla ciebie będzie darmowy portfel software lub przeglądarkowy. Polecam ci Guarda Wallet.

Dzięki niemu będziesz jedynym właścicielem coinów, które trzymasz w portfelu. Nie stracisz ich nawet, jeżeli giełda straci płynność (tak, nawiązuję do skandalu z udziałem FTX). 

Jak działa portfel shiba inu?

Portfel shiba inu działa jako przechowalnia dla klucza prywatnego i publicznego.

Pierwszy służy jako hasło do rachunku w sieci blockchain, zaś drugi działa jak adres konta.

Warto zaznaczyć, że tokeny shiba inu nie znajdują się bezpośrednio w portfelu.

On tylko zabezpiecza hasło (klucz prywatny), dzięki któremu masz kontrolę nad swoim kapitałem.

Ostatnią ważną informacją jest to, że shiba inu działa w obrębie sieci Ethereum.

Dlatego każdy portfel, który jest z nią kompatybilny, będzie w stanie przechować również tokeny SHIB. (1)

Sprawdź też, jak działają portfel bitcoin i portfel dogecoin!

shiba moneta

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

Jaki portfel shiba inu jest najlepszy?

Mimo że termin “najlepszy” może być stopnia subiektywny, istnieje kilka cech, które dla każdego z nas świadczą o usłudze wysokiej jakości.

Jedną z nich jest bezpieczeństwo, kolejną wygoda obsługi, a jeszcze inną kompatybilność i obszerna oferta.

Dlatego poniżej znajdziesz opis wszystkich rodzajów portfeli wraz z najlepszym reprezentantem każdego z nich.

Dowiedz się, jaki jest najlepszy portfel kryptowalut!

Portfel sprzętowy

Sprzętowe portfele shiba inu są również znane jako zimne portfele. Oznacza to, że przechowują twoje dane poza siecią internetu, czyli tym samym uniemożliwiają atak hakerski.

Wyglądem przypominają dysk USB, dzięki czemu umożliwiają proste łączenie się z komputerem, a w niektórych przypadkach nawet z telefonem czy tabletem.

Z racji wysokiego poziomu bezpieczeństwa najlepiej nadają się do inwestycji długoterminowych i dla inwestorów, którzy ulokowali w kryptowalutach duży kapitał.

Korzystając z portfela sprzętowego masz pewność, że nikt nie ukradnie twoich kluczy. (2)

Zabezpiecz monety z Ledger Nano S Plus

Logo Ledger

Jeżeli zależy ci na najlepszym stosunku jakości do ceny, Ledger Nano S Plus będzie najlepszym wyborem. Jest to portfel sprzętowy z dodatkowym ekranem i przyciskami na obudowie, co ułatwia obsługę.

Kolejną dużą zaletą jest to, że urządzenie jest kompatybilne z ponad 5000 różnych kryptowalut.

Z komputerem lub telefonem połączysz się za pomocą kabla USB (jeżeli zależy ci na połączeniu Bluetooth, skorzystaj z Ledger Nano X). Ledger Nano S Plus działa na większości systemów operacyjnych. (3)

Finalnie warto dodać, że dzięki aplikacji Ledger Live z łatwością możesz zarządzać kryptowalutami na komputerze.

PLUSY

MINUSY

Portfel online

Rynek kryptowalut obfituje w różnego rodzaju portfele online. Są nimi np. rachunki na giełdach. Tego typu portfele zaliczają się do gorących, czyli posiadają stałe połączenie z internetem.

Czyni to z nich łatwiejszy cel dla hakerów i innych oszustów.

Jednak wbrew pozorom nie musisz się obawiać tego rozwiązania.

Wiarygodni dostawcy usług przechowywania kryptowalut stosują szereg nowoczesnych zabezpieczeń, które chronią twój kapitał.

Ponadto indywidualny portfel online jest bezpieczniejszy, niż rachunek znajdujący się na giełdzie.

Wiele osób decyduje się na to rozwiązane głównie dlatego, że cechuje się dużą wygodą. Obsługa transakcji jest szybka i bezproblemowa.

Portfel desktopowy

Kolejnym rodzajem portfeli są te przeznaczone na komputery stacjonarne.

Jest to rozwiązanie z pogranicza online i offline, ponieważ z jednej strony przechowujesz dane na dysku komputera, ale z drugiej wciąż łączysz się nim z internetem.

Ponadto oprogramowanie desktopowe mierzy się z jeszcze jednym zagrożeniem.

Mianowicie: z ewentualnymi wirusami, które znajdują się na dysku. Dlatego w tym przypadku zadbaj również o dobrą ochronę komputera.

Ogólnie rzecz biorąc funkcjonalności portfela desktopowego są bardzo szerokie i zwykle jest on bezpieczniejszy od rozwiązań online i mobilnych. Oferuje też całkiem duży komfort obsługi.

Guarda Wallet — najpopularniejszy portfel desktopowy

guarda logo

Dlaczego Guarda Wallet jest tak często wybierany przez użytkowników?

Ponieważ oferuje nowoczesną i prostą w obsłudze platformę, na której dodatkowo kupisz i sprzedasz kryptowaluty bez konieczności przelewania ich na giełdę.

Co więcej, mimo że portfel zaczął jako oprogramowanie desktopowe, aktualnie pobierzesz go również na telefony.

Dodatkowym plusem Guardy jest fakt, że obsługuje ponad 400 tys. różnych tokenów i jest w pełni darmowa (nie licząc prowizji za kupno i sprzedaż).

Oferuje też profesjonalną pomoc obsługi klienta, co w przypadku niezależnych i bezpłatnych portfeli rzadko się zdarza.

PLUSY

MINUSY

Portfel mobilny

Chcesz mieć dostęp do kryptowaluty shiba inu wszędzie tam, gdzie się znajdujesz? W takim razie wybierz portfel mobilny. Pobierzesz go w formie aplikacji na telefon komórkowy lub tablet.

Poziom bezpieczeństwa jest w tym przypadku porównywalny do portfeli online, gdyż wersje mobilne również mają stałe połączenie z siecią.

Jednak w ich przypadku dochodzi również ryzyko kradzieży lub zgubienia telefonu.

Jeśli wpadnie w niepowołane ręce, obca osoba uzyska dostęp do twoich danych — chyba że odpowiednio je zabezpieczysz (np. za pomocą weryfikacji biometrycznej).

Dlatego przy wyborze portfela mobilnego stawiaj na sprawdzonych dostawców.

Skorzystaj z portfela mobilnego Coinbase

coinbase logo

Portfel udostępniony przez giełdę Coinbase podlega regulacjom FinCEN oraz FCA, co czyni go bardzo bezpiecznym sposobem na przechowywanie shiba inu.

Tym bardziej, że dysponuje dodatkowymi metodami ochrony (np. osobnym numerem PIN oraz czytnikiem linii papilarnych).

Jeżeli zaś chodzi o samą ofertę, w Coinbase Wallet przechowasz ponad 100 różnych kryptowalut, a oprócz nich tokeny NFT. Co więcej, uzyskasz dostęp do handlu cyfrowymi aktywami i możliwości DeFi.

Co równie ważne, aplikacja jest w pełni darmowa. Na opłaty natkniesz się jedynie podczas handlu (czyli sprzedaży i zakupu kryptowalut bezpośrednio z portfela).

Finalnie warto dodać, że klucz prywatny pozostaje w twoich rękach, więc zachowujesz pełną kontrolę nad rachunkiem.

Dowiedz się więcej o Coinbase!

PLUSY

MINUSY

Portfel papierowy

Jak działa portfel papierowy shiba inu? Jest to kartka, na której zapisujesz swój klucz prywatny.

W ten sposób w 100% chronisz się przed atakiem hakerskim, ale wciąż musisz zadbać o bezpieczeństwo samej kartki.

W końcu możesz ją zgubić lub zniszczyć. Istnieje też ryzyko kradzieży.

Ponadto minusem portfela papierowego jest fakt, że w celu dokonania transakcji wychodzących i tak będziesz musiał skorzystać z jakiegoś oprogramowania (np. portfela online).

Jak wybrać portfel shiba inu?

Portfel shiba inu wybieraj w oparciu o kilka podstawowych kryteriów, o których piszemy poniżej.

Opłaty

Ewentualne płatności związane z obsługą portfela z oczywistych względów grają bardzo ważną rolę przy wyborze dostawcy usługi.

W końcu bezpośrednio wpływają na twoje przyszłe zarobki.

Mimo że większość portfeli jest darmowych, mogą posiadać ukryte opłaty i prowizje od dodatkowych funkcji.

Pieniądze

Sprawdź to, zanim wpłacisz kryptowaluty na dany rachunek.

Dostępne kryptowaluty

Kryptowaluty

Największe portfele są kompatybilne z setkami różnych kryptowalut, co umożliwia przechowywane cyfrowego kapitału w jednym miejscu.

Jednak w tym przypadku ilość nie jest aż tak ważna.

Liczy się przede wszystkim to, aby portfel obsługiwał te kryptowaluty, które cię interesują.

Bezpieczeństwo

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest bezpieczeństwo, które oferuje portfel.

Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych (najlepiej regulowanych) dostawców usług.

Ponadto sprawdź, na jakie dodatkowe zabezpieczenia możesz liczyć na platformie (np. czytnik linii papilarnych, dwustopniowa weryfikacja, etc.).

kłódka cyber bezpieczeństwo

76% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś zastanowić się, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Shiba inu najlepiej trzymać w sprawdzonym portfelu kryptowalut. Jeśli posiadasz kryptowaluty o dużej wartości, wybierz portfel sprzętowy, np. Ledger Nano S. Natomiast w przypadku mniejszych inwestycji (lub gdy zależy ci na maksymalnej wygodzie) postaw na portfel online lub mobilny, np. Zondę.

Shiba inu kupisz u brokera lub na giełdzie kryptowalut. Dla początkujących polecamy eToro, gdzie za kryptowaluty zapłacisz za pomocą przelewu bankowego, karty debetowej/kredytowej lub PayPala i innych podobnych serwisów.

Źródła

(1) https://www.finder.com/pl/best-shiba-inu-shib-wallets

(2) https://buyshares.co.uk/cryptocurrency/shiba-inu-wallets/

(3) https://ox-currencies.com/best-digital-wallets-for-shiba-inu/#1_Ledger_Wallet

(4) https://cryptoonews.com/best-shiba-inu-wallets/

(5) https://www.benzinga.com/how-to-buy-shiba-inu#best-crypto-wallets-for-shiba-inu

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »