Gdzie i Jak Kupić Bitcoin Najtaniej W Polsce, Przez PayPal, Bez Rejestracji

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Wartość jednego BTC oscyluje obecnie wokół 50 tysięcy dolarów.

Dynamiczny wzrost cen bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku lat wzbudził duże zainteresowanie wśród inwestorów. Wielu traderów decyduje się na zakup BTC w nadziei na zysk.

Gdzie można kupić bitcoina?

Istnieje wiele miejsc, które umożliwiają handel kryptowalutami przy użyciu głównych światowych walut. Większość rynków wymiany bitcoinów funkcjonuje w internecie. Dokonasz na nich transakcji online za pomocą konta bankowego lub karty kredytowej. 

Zaliczamy do nich giełdy i kantory kryptowalutowe oraz brokerów internetowych.

Popularne są także rynki prywatne, gdzie kupno i sprzedaż odbywa się bardziej bezpośrednio niż np. na giełdzie. Kupujący i sprzedający mogą spotkać się osobiście i dokonać wymiany kryptowalut. Możesz też anonimowo handlować z innymi użytkownikami za pośrednictwem forów internetowych. 

Spośród wszystkich dostępnych sposobów zakupu BTC, inwestorzy najczęściej decydują się na korzystanie z giełdy online. To popularne narzędzie, które działa podobnie do konwencjonalnych systemów bankowości internetowej i jest łatwe do skonfigurowania. (1)

Chcesz kupić kryptowalutę BTC, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj poniższy artykuł. Przedstawimy dostępne sposoby zakupu i sprzedaży bitcoina oraz polecimy sprawdzone platformy do handlu kryptowalutami.

Gdzie kupić bitcoin?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, bitcoina i inne kryptowaluty kupisz na kilka sposobów.

Zanim rozpoczniesz handel cyfrowymi aktywami, zapoznaj się z zasadami działania poszczególnych platform.

Wybierz opcję dopasowaną do twoich potrzeb.

Poniżej znajdziesz krótki opis najpopularniejszych rozwiązań na rynku kryptowalut.

bitcoin i inna kryptowaluta na tle

Kantor kryptowalut

kantor kryptowalut

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych walut, bitcoina możesz kupić w kantorze.

W odpowiedzi na rosnącą popularność cyfrowych monet, powstały specjalne kantory do wymiany wirtualnej waluty.

Działają na podobnych zasadach jak klasyczne kantory. Aby nabyć wybraną kryptowalutę, załóż konto i zasil je dowolną kwotą.

Następnie znajdź BTC lub inny interesujący cię token i dokonaj płatności.

Kantory kryptowalut są dobrym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów. Są intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Jeśli zdecydujesz się kupić bitcoin w kantorze, zwróć uwagę na kursy (tutaj sprawdzisz aktualny kurs kryptowalut). Tak jak przy wymianie tradycyjnych walut, każdy kantor kryptowalutowy ustala własny kurs. Porównaj kilka ofert i wybierz miejsce, gdzie kupno i sprzedaż BTC najbardziej ci się opłaci.

Pamiętaj, że kurs bitcoina w kantorze jest zwykle mniej korzystny niż na giełdzie. Należy też liczyć się z wyższymi opłatami za transakcje.

Giełda kryptowalutowa

Giełdy kryptowalut są najchętniej wybieranym rozwiązaniem do kupna bitcoina.

Oprócz BTC, znajdziesz tam także wiele innych popularnych walut cyfrowych, takich jak Ethereum czy Litecoin.

Istnieje wiele rodzajów giełd kryptowalutowych. Niektóre działają w sposób zdecentralizowany.

giełda kryptowalut

Pozwalają użytkownikom zachować anonimowość i nie wymagają wprowadzania danych osobowych. Jednak w większości popularnych serwisów musisz przejść procedurę weryfikacji.

Posiadanie konta na giełdzie kryptowalut umożliwi ci kupno, sprzedaż i przechowywanie cyfrowych aktywów.

Zwróć uwagę, czy dana platforma bitcoin pozwala na wycofanie środków do wirtualnego portfela. Możesz trzymać swoje kryptowaluty na giełdzie, jednak przechowywanie ich w zewnętrznym portfelu jest dużo bezpieczniejsze. (2)

Dokonywanie transakcji na giełdzie jest bardzo proste. Jeśli posiadasz zweryfikowane konto, wystarczy, że złożysz zlecenie. Najlepsze platformy pozwalają na zakup bitcoina zarówno za tradycyjne waluty (np. dolary, euro, złotówki), jak i inne cyfrowe monety (np. ethereum).

Giełdy kryptowalut oferują wiele udogodnień dla osób, które chcą zarabiać na kryptowalutach. Na swoich stronach internetowych udostępniają różnego rodzaju wskaźniki i wykresy. Dzięki nim łatwo przeanalizujesz aktualną sytuację na rynku.

Brokerzy

broker

Obecnie na rynku jest niewielki wybór brokerów, którzy umożliwiają zakup lub sprzedaż bitcoinów. BTC kupisz m.in. w Coinbase.

Wielu brokerów planuje wprowadzić możliwość handlu kryptowalutami w niedalekiej przyszłości. (3)

Brokerzy, zamiast bezpośredniej sprzedaży bitcoinów, często oferują instrumenty pochodne w postaci kontraktów CFD.

Rozwiązanie jest dobre dla tych, którzy chcą spekulować na bitcoinie bez konieczności kupowania kryptowaluty. Kontrakty CFD umożliwiają zarabianie na różnicach kursowych BTC.

Ich zaletą jest to, że nie potrzebujesz portfela do przechowywania kryptowalut. Ponadto, kontrakty CFD podlegają regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego, co wpływa na ich bezpieczeństwo.

Kupuj bitcoiny u sprawdzonych pośredników

Chcesz kupić bitcoina? Zanim dokonasz pierwszej transakcji, porównaj oferty różnych pośredników. Zwróć uwagę na zakres usług, łatwość użytkowania platformy, dostępne formy płatności oraz bezpieczeństwo.

Sprawdź nasze propozycje miejsc do zakupu kryptowalut!

Kup bitcoin na Coinbase

coinbase logo

Coinbase jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Obsługuje 56 milionów zarejestrowanych użytkowników w ponad 100 krajach.

W Coinbase kupisz bitcoiny i kilkadziesiąt mniej lub bardziej popularnych tokenów. Skorzystasz także z aplikacji mobilnej i konta PRO oraz przechowasz cyfrowe aktywa w portfelu elektronicznym. (5)

Sprawdź opinie o Coinbase!

ZALETY

WADY

Zonda - najpopularniejsza polska giełda kryptowalut

zonda logo

Zonda jest jedną z największych giełd kryptowalut w Europie. Działa na licencji estońskiej. Powstała w Polsce, w 2014 roku i od tamtej pory dynamicznie się rozwija. Obecnie korzysta z niej ponad 800 tysięcy użytkowników na całym świecie.

Na platformie Zonda znajdziesz ponad 30 kryptowalut oraz cztery waluty FIAT (USD, EUR, GBP, PLN). Giełda oferuje dostęp do ponad 100 rynków. Użytkownicy mają do dyspozycji aplikację mobilną, tryb PRO oraz program lojalnościowy.

Wpłaty i wypłaty dokonasz za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej. Ciekawą opcją jest konto bankowe z kartą płatniczą powiązaną, z kontem na giełdzie.

Założenie konta jest darmowe.Platforma wymaga weryfikacji danych osobowych. Minimalny depozyt wynosi 10 zł.

Giełdę wyróżniają dwie dodatkowe funkcjonalności: bramka do płatności kryptowalutami Zonda Pay oraz kantor walut FIAT BitCantor.

Przeczytaj opinie o Zondzie (dawnej giełdzie BitBay)!

ZALETY

WADY

Binance - najlepsza, aby kupić bitcoina

binance logo

Giełda kryptowalut Binance rozpoczęła działalność w 2017 roku. Platforma obsługuje ponad 16 milionów użytkowników ze 180 państw.

Oprócz bitcoina, w Binance kupisz więcej niż 350 kryptowalut. Katalog jest systematycznie rozszerzany o nowe cyfrowe monety.

Binance umożliwia dokonywanie transakcji P2P, czyli zakupu kryptowalut bezpośrednio od innych użytkowników. 

Giełda akceptuje płatności przelewem bankowym oraz kartą kredytową. Obsługuje większość popularnych walut FIAT, m.in. EUR, USD, GBP, CHF. Jeśli chcesz kupić bitcoina za PLN, konieczna będzie weryfikacja danych. Za transakcję powinieneś zapłacić kartą kredytową.

Założenie i prowadzenie konta w Binance jest darmowe, a opłaty transakcyjne są stosunkowo niskie. Możesz dodatkowo obniżyć prowizje poprzez korzystanie z tokenów Binance Coin (BNB).

Przeczytaj recenzję Binance!

ZALETY

WADY

Jak kupić bitcoin na Coinbase?

Zakupu BTC na Coinbase dokonasz w czterech prostych krokach.

Krok 1: Zarejestruj się

Założenie konta na Coinbase jest bardzo proste. Wypełnij formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej pośrednika.

Wpisz swoje dane osobowe (imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu), nazwę użytkownika i hasło, a następnie wyślij formularz.

Na podany przez ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość z prośbą o przesłanie skanu dokumentu tożsamości.

Weryfikacja danych zwykle trwa kilka godzin.

Jeśli wynik jest pozytywny, przejdź do kolejnego kroku.

rejestracja w coinbase

Krok 2: Wpłać środki

Wybierz najwygodniejszą dla ciebie metodę płatności i dokonaj pierwszej wpłaty.

Na Coinbase wpłacisz środki za pomocą karty kredytowej lub debetowej, portfela elektronicznego lub szybkiego przelewu bankowego.

Krok 3: Kup kryptowalutę

Znajdź bitcoina na liście dostępnych aktywów, wybierz metodę płatności i dokonaj zakupu.

coinbase pro kup bitcoin

Kup bitcoin kodem BLIK

Chcesz kupić bitcoin, ale nie masz konta na żadnej giełdzie kryptowalutowej? Zależy ci na czasie?

Skorzystaj z jednego, z szybkich kantorów kryptowalut, które obsługują płatności kodem BLIK.

Jak to działa? Wybierz kwotę, za jaką chcesz kupić BTC.

Wpisz w formularzu adres e-mail, adres twojego portfela elektronicznego oraz kod z aplikacji BLIK.

Bitcoiny pojawią się w twoim portfelu w ciągu kilku minut.

Zakup Bitcoina opłacisz BLIKiem także na platformach, które umożliwiają bezpośredni handel kryptowalutami, np. Binance P2P. W tym przypadku ustalasz ze sprzedającym, że za daną kwotę prześle ci określoną ilość bitcoinów.

Aby handlować na Binance P2P, zarejestruj się na giełdzie Binance i przejdź proces weryfikacji. Następnie wybierz odpowiednią ofertę i zapłać  za pomocą kodu BLIK lub innej dostępnej metody płatności.

Taka transakcja jest jednak obarczona ryzykiem. Nie masz gwarancji, że sprzedający faktycznie dotrzyma umowy. Aby uchronić się przed utratą środków, zawsze sprawdzaj szczegóły zamówienia i historię transakcji. W razie wątpliwości, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

Jeśli chcesz kupić bitcoina przy użyciu kodu BLIK, bezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z kantoru.

Czy mogę kupić bitcoin z PayPal?

PayPal jest jedną z najchętniej wybieranych form płatności na świecie.

Cieszy się rosnącą popularnością także wśród osób, które inwestują w kryptowaluty.

Coraz więcej giełd i brokerów kryptowalutowych pozwala na dokonywanie transakcji przez PayPal.

Nie wszędzie jednak ta metoda jest dostępna. Pośrednicy najczęściej umożliwiają wpłaty i wypłaty przy użyciu przelewu lub karty kredytowej. Aby kupić bitcoin za pomocą PayPal, zarejestruj się na platformie, która akceptuje ten sposób płatności – np..

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą założyć konto kryptowalutowe w systemie PayPal. Najpopularniejsze kryptowaluty (bitcoin, ethereum, litecoin i bitcoin cash) kupią bezpośrednio w serwisie. (6)

To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wymaga zakładania konta na giełdzie. Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo, czy i kiedy ta usługa zostanie uruchomiona w innych częściach świata.

W jaki sposób kupić bitcoin za gotówkę?

Kupowanie kryptowalut kojarzy się głównie z transakcjami online.

Czy zakup BTC za gotówkę jest w ogóle możliwy? Jak najbardziej! Jest na to kilka sposobów.

Giełda Zonda umożliwia zasilenie konta za pomocą wpłaty gotówkowej w placówce Poczty Polskiej.

bitcoin z dolarem w tle

Aby skorzystać z tej opcji, musisz pozytywnie przejść proces weryfikacji tożsamości.

Jeśli twoje konto zostało już uwierzytelnione, wypełnij i pobierz formularz dostępny w panelu użytkownika. Pamiętaj, że od jego wygenerowania masz 48 godzin na wpłacenie środków. Po tym czasie formularz traci ważność.

Minimalna wpłata wynosi 10 zł, a maksymalna 50 000 zł. Środki pojawią się na twoim koncie w ciągu 15 minut. Poczta Polska od każdej wpłaty pobiera prowizję w wysokości 2% wpłaconej sumy.

Bitcoina za gotówkę kupisz także w bankomacie kryptowalutowym – tzw. bitomacie. Zakup BTC w bitomacie nie wymaga weryfikacji. Wystarczy podać e-mail oraz adres portfela, ewentualnie kod BLIK. To duża zaleta dla osób, które cenią anonimowość.

Na rynku istnieją dwa rodzaje bitomatów:

Bankomaty kryptowalutowe spotkasz w wielu dużych miastach w Polsce, np. w galeriach handlowych.

Kolejnym sposobem na zakup bitcoinów za gotówkę jest transakcja bezpośrednia. Na giełdach P2P, takich jak np. localbitcoins.com, znajdziesz ogłoszenia osób, które chcą sprzedać BTC bez udziału pośredników.

Wielu sprzedawców akceptuje płatność gotówką. Gdy znajdziesz odpowiednią ofertę, skontaktuj się ze sprzedającym i umów się na dokonanie płatności. W zamian za gotówkę otrzymasz specjalny kod, który wymienisz na bitcoiny.

Zanim zdecydujesz się na ten rodzaj transakcji, sprawdź w serwisie opinie innych użytkowników o wybranym kontrahencie.

Gdzie przechowywać zakupione BTC?

bitcoin

Najbezpieczniejszym miejscem do przechowywania bitcoinów jest portfel kryptowalutowy.

Jak działają portfele cyfrowe? Są umieszczone na stronie internetowej, która jest administrowana przez ich twórców.

Oprogramowanie jest tak bezpieczne i godne zaufania, jak firma, która nim zarządza.

Zasadniczo, portfel internetowy służy głównie do wydawania pieniędzy. Wiele serwisów oferuje jednak dodatkowe zabezpieczenia, takie jak np. technologia multisig. Dzięki nim bezpiecznie przechowasz cyfrowe aktywa. (7)

Teoretycznie, możesz trzymać swoje kryptowaluty bezpośrednio na giełdzie. Pamiętaj jednak, że giełdy są narażone na ataki hakerskie. Długoterminowe przechowywanie kryptowalut na koncie giełdowym nie jest zalecane. Lepszym rozwiązaniem jest trzymanie BTC w zewnętrznym portfelu (tutaj przeczytasz jak założyć portfel bitcoin).

Cyfrowe portfele dzielą się na dwa rodzaje: gorący portfel (hot wallet) i zimny portfel (cold wallet). (8)

Hot wallets to portfele internetowe, desktopowe i mobilne. Zalogujesz się do nich bezpośrednio przez przeglądarkę, program komputerowy lub aplikację na telefon. Aby z nich korzystać, potrzebujesz połączenia z internetem.

Zaletą gorących portfeli jest szybkość transakcji. Dostawcy zapewniają wysokie standardy bezpieczeństwa. Aby uchronić się przed potencjalnym atakiem hakerskim, skorzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz ustaw silne i unikalne hasło.

Cold wallets to małe, zaszyfrowane urządzenia przenośne. Wyglądem często przypominają pamięć USB.

Portfele sprzętowe są najbezpieczniejszym narzędziem do przechowywania kryptowalut. Podłączasz je do sieci tylko wtedy, gdy z nich korzystasz. Dzięki temu ryzyko włamania jest dużo mniejsze niż w przypadku portfeli internetowych.

Zastanawiasz się, jak uzupełnić portfel BTC? Przeczytaj nasz poradnik!

Koszt zimnego portfela jest stosunkowo wysoki. Jeśli jednak zależy ci na bezpieczeństwie, zainwestuj w dobry portfel sprzętowy (np. Ledger Nano S).

Gdzie i jak kupić bitcoina? Podsumowanie

Bitcoin cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Jest najbardziej znaną kryptowalutą na rynku.

Znajdziesz go w ofercie większości platform do handlu kryptowalutami.

Istnieje wiele sposobów na nabycie BTC. Możesz kupić bitcoin na giełdzie, w kantorze kryptowalutowym lub u brokera.

bitcoiny zakopane w piasku

Wielu brokerów, zamiast bezpośredniej sprzedaży BTC, oferuje instrumenty pochodne w postaci kontraktów CFD. To ciekawa alternatywa dla osób, które chcą zarabiać na różnicach kursowych bitcoina, bez konieczności posiadania kryptowaluty.

Najpopularniejszym rozwiązaniem wśród inwestorów są giełdy kryptowalutowe. Do ich zalet zaliczamy łatwość obsługi, szybkość transakcji oraz dostępność wielu cyfrowych monet w jednym miejscu.

Dodatkowo, wiele giełd daje użytkownikom dostęp do wykresów, analiz i aktualnych informacji ze świata kryptowalut.

Na rynku istnieją także giełdy P2P, na których kupisz bitcoiny bezpośrednio od innych użytkowników. (9) Formę zapłaty ustalisz z wybranym sprzedawcą. Pamiętaj, aby zachować ostrożność i zawsze sprawdzać opinie na temat wybranego kontrahenta.

Platformy kryptowalutowe oferują różne metody płatności. Najczęściej dokonasz transakcji za pomocą przelewu bankowego lub karty kredytowej. Niektóre serwisy umożliwiają zakup bitcoinów przez konto PayPal lub przy użyciu kodu BLIK.

Bitcoin za gotówkę kupisz w kantorze internetowym, bitomacie lub bezpośrednio od sprzedającego na giełdzie P2P. Jeśli posiadasz konto w serwisie Zonda, możesz je doładować poprzez wpłatę gotówki w placówce Poczty Polskiej.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Wielu ekspertów uważa, że bitcoin jest dobrym wyborem dla początkujących inwestorów kryptowalutowych. BTC istnieje na rynku od 2009 roku. Jego wartość utrzymuje się na wysokim poziomie. (10)

Z drugiej strony, tak jak każda kryptowaluta, bitcoin jest podatny na wahania rynku. Jego kurs bywa nieprzewidywalny, przez co inwestycja w BTC jest bardziej ryzykowna niż np. kupno tradycyjnych akcji.

Jesteś zdecydowany na zakup bitcoina? Przeanalizuj swoje potrzeby i wybierz odpowiednią platformę. Weź pod uwagę bezpieczeństwo, zakres usług oraz dostępne kryptowaluty i metody płatności. Następnie znajdź portfel, w którym bezpiecznie przechowasz swoje cyfrowe aktywa i kup kryptowalutę.

Źródła:

  1. Books Google – Learning Bitcoin
  2. Investopedia – How to buy Bitcoin
  3. Nerdwallet – How to buy Bitcoin
  4. The Ballance – Best places to buy Bitcoin
  5. The Ballance – Best places to buy Bitcoin – Coinbase
  6. Investopedia – How to buy Bitcoin
  7. Books Google – The Bitcoin Guidebook
  8. Nerdwallet – How to buy Bitcoin
  9. Investopedia – How to buy Bitcoin
  10. Time – How to Buy Bitcoin and Other Cryptocurrencies: A Guide for New Crypto Investors

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »