Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb.

Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia transakcji międzynarodowych.

Łączy ludzi, systemy transakcyjne i banki w ramach globalnej sieci finansowej. Zapewnia użytkownikom bezpieczne, szybkie i tanie płatności.

Stellar współpracuje z wieloma firmami z branży technologicznej i finansowej. Przedsiębiorstwo IBM już od kilku lat korzysta z protokołu Stellar do obsługi przelewów. (1)

Natywna kryptowaluta Stellar, Lumens (XLM), zajmuje wysokie miejsce w rankingu wirtualnych walut.

Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 2,5 miliarda dolarów. Token XLM zasila sieć i zapewnia jej przetrwanie. Znajdziesz go w ofercie wielu popularnych giełd kryptowalut.

Rozważasz zakup XLM? Zanim to zrobisz, poszukaj portfela kryptowalutowego, w którym bezpiecznie przechowasz swoje monety. Niestety, nie każde oprogramowanie zapewnia jednakowo wysoki poziom bezpieczeństwa. Poza tym, na rynku zdarzają się nieuczciwi dostawcy.

Aby ułatwić ci podjęcie właściwej decyzji, przygotowaliśmy ranking najlepszych portfeli stellar. Omawiamy ich różne rodzaje i polecamy wyłącznie sprawdzonych usługodawców.

Przeczytaj poniższy artykuł i wybierz najlepsze oprogramowanie do przechowywania Stellar (XLM).

Najlepsze Portfele Stellar 2024

Jaki Portfel XML jest Najlepszy dla Ciebie

Powyżej wymieniliśmy trzy portfele stellar, które mogą cię zainteresować. Zapewne zastanawiasz się, czym kierowaliśmy się przy wyborze. Wszystkie trzy są dobre… Jednak który odpowie bezpośrednio na twoje potrzeby? Odpowiedź na to pytanie znasz tylko ty.

Aby ci pomóc opisaliśmy kryteria, którymi kierują się inwestorzy, wybierając dane rozwiązanie. Możesz mieć pewność, że są obiektywne. Zanim napisałem artykuł poprzedziłem go odpowiednim researchem oraz rozmowami z doświadczonymi, średnio-zaawansowanymi i początkującymi inwestorami. 

Gotowy? Wybierz portfel XML dla siebie!

Dla Inwestorów z Portfolio Wartym co Najmniej 1000 Euro: Ledger Nano S Plus

Zajmujesz się kryptowalutami na poważnie? Inwestujesz długoterminowo? Nie ma lepszego rozwiązania niż portfel sprzętowy. To najbezpieczniejszy sposób na przechowywanie kryptowalut, takich jak stellar.

Osobiście korzystam z Ledgera Nano S Plus. Pomaga mi głównie przy hodlowaniu krypto. Jest stosunkowo drogi, ale już nie raz przekonałem się, że wart swojej ceny.

Dla Osób, które Chcą Kupić Stellar: Binance

Stawiasz pierwsze kroki na rynku kryptowalut? Chcesz kupić swoje pierwsze aktywa? A może masz już stellar w swoim portfolio? Łączna wartość twoich krypto nie przekracza 1000 euro?

Wbrew opiniom, na które z pewnością trafiłeś w internecie, polecę ci portfele giełdowe. Nie ma sensu, abyś kupował urządzenia hardware. Niewykluczone, że ich cena przekroczy wartość wszystkich twoich aktywów.

Zamiast tego, skoncentruj się na wygodzie i dzięki temu lepiej poznaj rynek. Jeżeli założysz konto na Binance lub Zondzie, pośrednik zajmie się wszystkim sam. 

Kiedy nagle zmieni się cena stellar, będziesz mógł je natychmiast sprzedać lub kupić kolejne coiny (bez konieczności ich przesyłania z zewnętrznego portfela). Ponadto ustawisz zlecenie stop loss, aby ochronić się przed stratami w razie spadków.

Dla Początkujących Inwestorów: Guarda Wallet

Jesteś początkującym inwestorem? Masz małe portfolio? Mimo tego nie chcesz przechowywać kryptowalut na giełdzie?

Skorzystaj z darmowego portfela przeglądarkowego lub software do przechowywania swoich XLM. Polecam ci Guarda Wallet.

Dzięki niej będziesz właścicielem coinów, które trzymasz w portfelu. Oznacza to, że nie stracisz ich w razie utraty płynności przez giełdę.

Nadal powinieneś uważać jednak na ataki hakerskie i złośliwe oprogramowanie. Jeżeli twoje urządzenie (komputer, telefon, tablet) zostanie zainfekowane, istnieje ryzyko, że osoba trzecia pozyska dostęp do twojej frazy seed. To z kolei może prowadzić do utraty środków.

Jak działa portfel stellar?

Portfel stellar bezpiecznie przechowuje twoje kryptowaluty. Umożliwia także kupno i sprzedaż XLM dzięki interakcji z blockchainem Stellar. (2)

Istnieje kilka typów portfeli kryptowalutowych. Omawiamy je dokładnie w dalszej części artykułu.

Każdy z nich, oprócz portfela papierowego, jest oprogramowaniem, które posługuje się dwoma rodzajami kluczy.

stellar kryptowaluta

Klucz publiczny to adres twojego portfela. Działa na podobnej zasadzie jak numer konta bankowego. Druga osoba potrzebuje go, aby przesłać ci monety. Klucze publiczne pozwalają na śledzenie transakcji na blockchainie. Nie da się ich jednak przypisać do konkretnej osoby – dane są anonimowe.

Klucz prywatny możemy porównać do hasła do rachunku bankowego. Za jego pomocą zalogujesz się do swojego portfela, sprawdzisz saldo i zatwierdzisz transakcje. (3)

Ze względów bezpieczeństwa, nie udostępniaj swoich kluczy prywatnych osobom trzecim. Przechowuj je w miejscu niedostępnym dla innych. W przypadku ich utraty, nie będziesz miał dostępu do portfela i zgromadzonych na nim monet.

Sprawdź też, jak działa portfel TRON!

Jaki portfel stellar wybrać?

Najlepszy portfel stellar to taki, który pozwala na bezpieczne przechowywanie monet XLM.

Niezależnie od indywidualnych preferencji, bezpieczeństwo powinno być twoim priorytetem. Z pewnością nie chciałbyś utracić swoich tokenów, na przykład w wyniku ataku hakerów.

Na rynku znajdziesz różne rodzaje portfeli kryptowalutowych. Każdy z nich ma swoje wady i zalety oraz odpowiada na różne potrzeby.

Nie ma oprogramowania, które będzie idealne dla wszystkich.

Poniżej omawiamy poszczególne kategorie portfeli stellar. Polecamy także sprawdzonych dostawców.

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie ułatwi ci wybór portfela dopasowanego do twoich potrzeb.

Dowiedz się, jaki portfel kryptowalut jest najlepszy!

Portfel sprzętowy

Portfele sprzętowe są powszechnie uznawane za najbezpieczniejsze. Mają postać fizycznych urządzeń, podobnych do nośników USB.

Są wyposażone we własny interfejs, ekran OLED i przyciski do nawigacji.

Służą do przechowywania kryptowalut w trybie offline. Z internetem łączysz się tylko wtedy, kiedy chcesz dokonać transakcji. Dzięki temu, ryzyko włamania jest niemal zerowe. (4)

Portfele sprzętowe polecamy do długoterminowego przechowywania dużej ilości kryptowalut.

Niekoniecznie sprawdzą się natomiast w day tradingu, kiedy liczy się szybki dostęp do zgromadzonych monet.

Zabezpiecz monety z Ledger Nano S Plus

Logo Ledger

Ledger Nano S Plus jest najchętniej wybieranym portfelem sprzętowym na rynku. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przechowasz na nim nie tylko monety XLM, ale także wiele mniej lub bardziej znanych kryptowalut.

Urządzenie wyglądem przypomina pendrive. Ma ekran OLED, na którym łatwo sprawdzisz swoje transakcje.

Podłączysz go do komputera za pomocą łącza USB. Przy użyciu aplikacji desktopowej Ledger Manager kupisz i sprzedasz wirtualne waluty.

Urządzenie łatwo zsynchronizujesz z oprogramowaniem Stellar Account Viewer. Pozwala na zarządzanie kryptowalutą i monitorowanie salda XLM.

Ledger Nano S Plus wykorzystuje logowanie dwuskładnikowe 2FA i bezpieczny kod PIN. Gdyby coś się stało z urządzeniem, masz możliwość odzyskania jego zawartości. (5)

Jesteś fanem dodatkowych udogodnień? Chciałbyś łączyć się z portfelem przez bluetooth? Zwróć uwagę na Ledger Nano X, kolejną wersję popularnego urządzenia.

ZALETY

WADY

Portfel online

Portfel online to tzw. gorący portfel. Jest stale podłączony do internetu.

Zapewnia szybki i łatwy dostęp do przechowywanych w nim kryptowalut. Przyda się inwestorom, którzy często kupują i sprzedają wirtualne waluty.

Portfel internetowy jest darmowy i prosty w obsłudze. Chętnie korzystają z niego początkujący traderzy.

Mimo wielu zalet, ten rodzaj portfela ma jedną istotną wadę. Ze względu na stałe połączenie z internetem, jest narażony na ataki hakerskie. Z tego powodu radzimy nie trzymać w nim dużych sum.

Portfel desktopowy

Portfel desktopowy jest oprogramowaniem do zainstalowania na komputerze.

Działa na najpopularniejszych systemach operacyjnych: Windows, Linux i Mac. Zapewnia łatwy i szybki dostęp do trzymanych w nim cyfrowych monet.

Aby uniknąć włamania, zainwestuj w porządny program antywirusowy. (6) Niestety, ten rodzaj portfela także nie jest wolny od ryzyka ataku hakerów.

Guarda Wallet - najpopularniejszy portfel desktopowy

guarda logo

Portfel Guarda obsługuje ponad 400 tys. kryptowalut. Przechowuje cyfrowe monety bezpośrednio na twoim komputerze i odpowiednio je szyfruje.

Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoimi kryptoaktywami.

Oprogramowanie jest darmowe. Wystarczy, że pobierzesz je z oficjalnej strony internetowej i zainstalujesz na swoim urządzeniu.

ZALETY

WADY

Portfel mobilny

Portfele mobilne są aplikacjami na urządzenia przenośne, takie jak smartfony i tablety. Dzięki nim, masz dostęp do swoich monet z dowolnego miejsca.

Polecamy je osobom, które często podróżują i lubią mieć stałą kontrolę nad swoimi inwestycjami.

Z portfela mobilnego skorzystasz w każdej chwili. Sprawdzisz saldo oraz kupisz lub sprzedasz kryptowaluty. Wystarczy, że masz dostęp do internetu.

Podobnie jak portfele online, aplikacje mobilne także są narażone na ataki hakerskie. W przypadku uszkodzenia lub utraty telefonu, stracisz dostęp do swoich zasobów.

Skorzystaj z portfela mobilnego Coinbase

coinbase logo

Giełda kryptowalut Coinbase (przeczytaj: Coinbase opinie) ma w swojej ofercie aplikację Coinbase Wallet. Jest kompatybilna z systemami iOS i Android.

Aby z niej korzystać, nie musisz zakładać konta na giełdzie.

Portfel Coinbase jest łatwy w obsłudze i bezpieczny. Wykorzystuje logowanie dwuskładnikowe i indywidualne kody PIN.

Obsługuje wiele różnych wirtualnych walut, w tym stellar. Akceptuje także najpopularniejsze waluty fiat.

ZALETY

WADY

Portfel papierowy

Portfel papierowy, jak sama nazwa wskazuje, ma postać kawałka papieru z zapisanymi na nim kluczami prywatnymi i publicznymi.

Pozostają offline, dopóki nie wykorzystasz ich do przeprowadzenia transakcji.

Portfele papierowe, obok sprzętowych, są uważane za najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut. Hakerzy się do nich nie włamią, nawet gdyby bardzo chcieli.

Pamiętaj, aby trzymać klucze prywatne i publiczne w bezpiecznym miejscu. Chroń je nie tylko przed kradzieżą, ale także przed zniszczeniem lub zgubieniem.

Jak wybrać portfel stellar?

Przy wyborze portfela stellar weź pod uwagę swoje cele i potrzeby. Zastanów się, co jest dla ciebie priorytetem.

Jeśli zależy ci przede wszystkim na bezpieczeństwie, wybierz portfel papierowy lub sprzętowy.

Potrzebujesz szybkiego dostępu do monet? Przyda ci się portfel online, mobilny lub desktopowy.

Niezależnie od twoich potrzeb, korzystaj wyłącznie z usług sprawdzonych dostawców.

Zanim podejmiesz decyzję, porównaj kilka różnych ofert i zapoznaj się z opiniami użytkowników.

Poniżej omawiamy najważniejsze czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze portfela kryptowalutowego.

Opłaty

Większość gorących portfeli stellar jest dostępna za darmo.

Niektóre określają minimalne saldo. Oznacza to, że musisz przechowywać w nim określoną ilość tokenów XLM. (7)

Z wysokimi kosztami wiąże się zakup portfela sprzętowego. Tego typu urządzenia kosztują ok. 100 dolarów lub więcej.

słoik z wysypującymi się pieniędzmi

Dostępne kryptowaluty

monety kryptowaluty porozrzucane na stole

Zanim zdecydujesz się na dany portfel sprawdź, czy obsługuje kryptowalutę, którą zamierzasz w nim trzymać.

Chcesz inwestować tylko w stellar? W takim przypadku wystarczy ci oprogramowanie dedykowane dla tej monety.

Jeśli jednak masz zamiar kupować różne tokeny, przyda ci się portfel obsługujący wiele wirtualnych walut.

Obsługa klienta

Zazwyczaj na obsługę klienta zwracamy uwagę dopiero wtedy, kiedy coś pójdzie nie tak.

Jej jakość ma istotne znaczenie dla komfortu użytkownika.

Sprawdź, w jaki sposób możesz skontaktować się z supportem w razie pytań lub problemów.

Najczęściej spotykaną formą kontaktu jest e-mail, formularz lub czat na żywo.

Najlepiej, gdy obsługa klienta jest dostępna całodobowo. Duże ułatwienie stanowi możliwość rozmowy w czasie rzeczywistym.

Obsługa klienta

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Najlepszy portfel stellar to taki, który spełnia twoje oczekiwania i potrzeby. Jeśli chodzi o wygodę i łatwy dostęp do kryptowalut, wygrywają portfele mobilne, internetowe i desktopowe. Polecamy je inwestorom, którzy często handlują kryptowalutami. W zakresie bezpieczeństwa najlepiej sprawdzają się zimne portfele, czyli sprzętowe i papierowe. Są świetne do długoterminowego przechowywania dużej ilości monet.

Tak, w wielu portfelach kryptowalutowych możesz przechowywać więcej niż jedną monetę. Ledger Nano S, eToro, Coinbase i Exodus obsługują wiele kryptowalut, takich jak m.in. stellar, bitcoin, ethereum, bitcoin cash. Upewnij się, czy wybrany portfel akceptuje tokeny, które chcesz w nim trzymać.

Jeśli bezpieczeństwo jest twoim priorytetem, warto zainwestować w portfel sprzętowy. Chociaż jednorazowo to duży wydatek, w dłuższej perspektywie się opłaca. Ponieważ monety są przechowywane w trybie offline, ryzyko ataku hakerskiego spada niemal do zera.

Klucze prywatne i publiczne służą do obsługi portfeli kryptowalutowych. Za pomocą klucza prywatnego logujesz się do portfela i zatwierdzasz transakcje. Klucza publicznego potrzebujesz, aby przesłać cyfrowe monety do portfela. Jest to twój adres publiczny, który podajesz drugiej stronie transakcji, aby otrzymać kryptowalutę.

Źródła

(1) Best Stellar Wallets | Top 10 XLM Wallet List » CoinFunda

(2) https://coinjournal.net/compare/best-stellar-wallets/

(3) https://anycoindirect.eu/en/wallets/stellar-lumens

(4) https://coinjournal.net/compare/best-stellar-wallets/

(5) https://captainaltcoin.com/best-stellar-lumens-xlm-wallets/

(6) https://ripplecoinnews.com/best-stellar-xlm-wallet/

(7) https://www.finder.com/pl/best-stellar-lumens-wallets

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »