N26: Opinie Na Temat Banku | Czy Warto Założyć Konto?

Czołem! Szukasz dobrego konta bankowego? Nie da się ukryć, że jest z nim trochę tak jak z opinią — każdy ma swoje.

I tak samo jak opinie innych ludzi (ot, przypomnij sobie chociażby rozmowę z 30 lat starszym wujkiem lub ciotką), nie wszystkie konta bankowe przypadną ci do gustu.

Już podaję przykład.

Dajmy na to, że niezły z ciebie podróżnik. W takiej sytuacji zwykły bank ze swoimi tradycyjnymi usługami odpadnie w przedbiegach.

Co innego bank w pełni mobilny, taki jak N26 (pionier na tym polu). On jest stworzony dla podróżników i każdego, komu zależy na wygodzie, braku opłat i nowoczesności usług.

Ale, ale… żeby nie było, że tak mu słodzę — poniżej znajdziesz szczegółową recenzję usług N26. Powstała na bazie wieloletnich doświadczeń moich i innych, niezależnych użytkowników.

Poświęć kilka minut, a dowiesz się, co N26 ma do zaoferowania.

Zalety korzystania z N26:

Czy N26 to prawdziwy bank?

Tak, N26 to prawdziwy bank, który podlega niemieckim regulacjom. Zatrudnia ponad 1500 osób i obsługuje miliony użytkowników.

Jako że masz do czynienia z regularnym bankiem, a nie żadnym start-upem, możesz spodziewać się dobrego zabezpieczenia.

Chodzi tu nie tylko o techniczne sprawy, jak szyfrowanie danych czy dwustopniowe logowanie, ale również zabezpieczenie kapitału.

Twoje pieniądze są chronione do kwoty 100 tys. EUR. (1)

Finanse

Jak działa N26?

N26 działa w oparciu o nieskomplikowaną strukturę i model biznesowy w pełni oparty na bankowości online, dzięki czemu jego koszty operacyjne pozostają niskie. W efekcie bank może zaoferować swoim użytkownikom dużo korzystniejsze warunki w porównaniu do konkurencji.

Co więcej, N26 nawiązał współpracę z kilkoma renomowanymi firmami z sektora finansowego. Dzięki temu uruchomił kilka ciekawych funkcji dla tych, którzy zdecydują się założyć konto.

Jesteś ciekaw, o jakich firmach partnerskich mowa? Oto one:

Współpraca N26 z Wise sprawia, że otrzymujesz do dyspozycji większość usług tradycyjnej bankowości, w tym międzynarodową kartę debetową oraz darmowe wypłaty z bankomatów w różnych krajach.

Poniżej wymieniamy najważniejsze funkcje, do których uzyskasz dostęp:

Czy warto otworzyć konto w N26?

Dalej zastanawiasz się, czy założenie konta w N26 to dobry pomysł? W takim razie czytaj dalej.

Poniżej przyglądamy się wszystkim najważniejszym aspektom działania banku.

Zapoznaj się z nimi, a podejmiesz świadomą decyzję.

Założenie konta w banku N26

Opłaty

Jeżeli zdecydujesz się na standardową ofertę, otrzymasz do dyspozycji darmowe konto. Dostęp do niego uzyskasz za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz poprzez stronę internetową N26.

Jednak możesz zdecydować się również na wybrany płatny plan. Na czym polega różnica? O tym przeczytasz nieco niżej. Teraz skupmy się na ofercie standardowej.

Płatności w niej wyglądają następująco:

Poza tym dla klientów indywidualnych N26 przewiduje trzy oferty płatne.

n26 standard

N26 Smart(4,9 EUR miesięcznie):

n26 you

N26 You (9,9 EUR miesięcznie):

n26 metal

N26 Metal (16,9 EUR miesięcznie):

Platforma Internetowa

Platforma internetowa

Nie dość, że platforma internetowa N26 jest bardzo wygodna i intuicyjna, to jeszcze oferuje wiele pomocnych funkcji.

Pierwszą jest możliwość tworzenia subkont, dzięki którym podzielisz swoje oszczędności na mniejsze, tematyczne sumy.

Dla przykładu: zbierasz na nowy komputer, więc tworzysz poświęcone temu celowi subkonto, gdzie odkładasz pieniądze.

W ten sposób dużo łatwiej zaoszczędzisz, a także posegregujesz zarobki na maksymalnie 10 różnych kategorii.

Kolejną, nieco podobną funkcją jest porządkowanie i grupowanie transakcji. Zamiast stanu konta, dzielisz tutaj zrealizowane transakcje. W ten sposób szybko i łatwo sprawdzisz, na jakie rzeczy tak naprawdę wydajesz pieniądze (i ile).

N26 udostępnia kilka własnych, podstawowych kategorii, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własne.

Dla przykładu: zakładasz grupę #imprezy i lokujesz w niej wszystkie płatności, które dotyczą wyjść na miasto ze znajomymi itd.

Zanim przejdziemy dalej, wróćmy jeszcze na moment do wygody użytkowania platformy. W N26 nie ma rozbudowanej biurokracji, jak w tradycyjnych bankach, więc łatwo zmienisz każdą interesującą cię opcję bankowości online.

Chodzi o takie sprawy, jak:

W powyższych sprawach nie musisz kontaktować się z obsługą klienta (o niej za chwilę) ani wypełniać oficjalnych formularzy. Wszystko załatwisz z poziomu platformy internetowej bądź aplikacji mobilnej N26.

Powiadomienia

Dodatkową zaletą (i jednocześnie formą ochrony) banku N26 są powiadomienia push.

Za każdym razem, gdy dokonasz transakcji online, aplikacja mobilna wyśle ci notyfikację z podsumowaniem płatności i dwoma przyciskami: akceptacji oraz odrzucenia.

Dzięki dwustopniowej weryfikacji zakupy internetowe stają się jeszcze bezpieczniejsze. Zawsze wiesz, kiedy i na co wydajesz pieniądze, co utrudnia zadanie potencjalnym oszustom.

Obsługa klienta

Obsługa klienta

Do zalet banku N26 zaliczamy także obsługę klienta na wysokim poziomie. Dlaczego?

Ponieważ jest dostępna w godzinach 7-23, a ponadto podchodzi do klienta uprzejmie i profesjonalnie.

Na odpowiedź zazwyczaj nie trzeba długo czekać.

“Zazwyczaj” to tutaj słowo klucz, bo bank N26 obsługuje na co dzień ponad 7 milionów klientów.

W efekcie czasem zdarzają się opóźnienia, ale nie są one szczególnie uciążliwie.

Jeśli zaś chodzi o możliwe drogi kontaktu, w banku N26 masz dostęp do wszystkich niezbędnych opcji, czyli:

Co więcej, jeśli wybierzesz płatne konto Metal, otrzymasz pomoc dedykowaną tobie. W tym przypadku na pewno nie doświadczysz żadnych opóźnień.

Dostępne języki

Jak zapewne się domyślasz, głównym językiem, którym operuje N26, jest angielski

Jednak jeśli zechcesz, zmienisz go na kilka innych. Do wyboru masz jeszcze 4:

Kciuk

Niestety język polski nie jest dostępny ani na platformie, ani podczas obsługi klienta. Dlatego aby korzystać z banku N26, powinieneś znać któryś z powyższych języków obcych.

Wpłaty/Wypłaty

Jeśli chodzi o wpłatę pieniędzy na konto, sprawa jest prosta. Zrobisz to przelewem bankowym bez żadnych opłat (chyba że bank, z którego wysyłasz pieniądze, nakłada własne prowizje).

Niestety z gotówką jest już znacznie trudniej. Bank N26 nie udostępnia żadnej prostej drogi wpłaty pieniędzy. Jeśli więc posiadasz gotówkę i chcesz zasilić nią konto, najwygodniejszą opcją będzie skorzystanie z usług innego banku.

Udaj się do jego fizycznej placówki i poproś o transfer fizycznych pieniędzy na twoje konto N26. Weź jednak pod uwagę, że taka usługa jest płatna.

Na szczęście wypłaty gotówki są już o wiele prostsze. Jako że karta N26 umożliwia ci korzystanie z bankomatów na całym świecie, czyli zaopatrzysz się w niezbędną sumę pieniędzy w dowolnym miejscu.

Aplikacja banku ci w tym pomoże, ponieważ posiada opcję wyszukiwania najbliższych bankomatów.
Jednak nie zapominaj, że darmowe konto uprawnia cię do 3 darmowych wypłat w miesiącu w walucie euro. Inne waluty podlegają już prowizji.

Natomiast w przypadku przelewów z banku N26 na inne konto sytuacja wygląda podobnie do wpłat. Transfery są darmowe.

Płatności Google/Apple Pay

Płatności N26

Warto wspomnieć, że poza płatnościami kartą Mastercard, bank N26 udostępnia również usługi Google i Apple Pay.

Dzięki nim zapłacisz za zakupy telefonem — wystarczy, że przyłożysz go do czytnika.

To bardzo wygodne. Nie musisz nosić przy sobie portfela ani nawet karty. Potrzebujesz jedynie telefonu, na którym masz mobilne konto N26.

A jako że smartfona zwykle mamy ze sobą wszędzie, praktycznie nic nie musimy zmieniać w codziennych nawykach.

Jedynym minusem tego rozwiązania jest niekompatybilność z tradycyjnymi sklepami, w których nie ma czytnika kart. Wtedy kupisz towar jedynie za gotówkę.

N26: Opinie użytkowników

Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu, spójrzmy, co o banku N26 mówią niezależni użytkownicy. Poniżej zebrałem kilka pozytywnych i negatywnych opinii z sieci, dzięki którym uzyskasz lepszy obraz usługodawcy.

N26: Opinie pozytywne

Zaczniemy od opinii pozytywnych. Oto pierwsza z nich:

łukasz
Read More
To wspaniały bank. Próbowałem kilku francuskich banków, ale żadnemu z nich nie udało się dorównać N26. Szybkość w przekazywaniu informacji podczas płatności (prawdziwie natychmiastowa, nie jak we Francji, gdzie mamy ja dwa dni później, a chwalimy się, że natychmiastowa), doskonała obsługa klienta: rozumiemy się podczas rozmowy, odpowiada na prośby, nie powtarza ich 20 razy i dodatkowo szybko odpowiada.
kobieta w okularach
Read More
Nigdy nie byłam tak zadowolona jak po szczęśliwym znalezieniu N26!!! Każdy dzień jest przyjemny, a ponadto (jako że jestem Francuzką), nie ma możliwości zhakowania!! To dla mnie bardzo ważne. We Francji też mówili mi, że nie ma możliwości zhakowania, ale i tak ataki się zdarzały. N26 szanuje własne zasady!! Bank niezrównanie idealny.
Previous
Next

Na pierwszy rzut oka widać, że ten użytkownik jest bardzo zadowolony z usług N26. A co mają do powiedzenia inni? Przejdźmy do kolejnej opinii:

uśmiechnięty mężczyzna
Read More
W tych rzadkich chwilach, kiedy miałem problemy z moim bankiem online N26, były one szybko i sprawnie rozwiązywane. Pracownicy tej firmy dbają o klienta i wyczekują momentów, w których mogą mu pomóc. Efekt jest taki, że wszystko wróciło do normy, a ja cieszę się z wyboru N26. Firma spełnia wszystkie moje potrzeby, co tłumaczy jej szybki rozwój.

Kolejny zadowolony klient. Sprawdźmy jeszcze jedną pozytywną opinię, a następnie przejdziemy do tych negatywnych.

mama
Read More
Ktoś z innego kraju ukradł pieniądze z mojego konta. Moje dziecko używało mojego telefonu i było online na Facebooku. Zawsze używam Samsung Pass i właśnie w ten sposób moja córka zarejestrowała mnie na jakichś stronach internetowych.

Potem moje pieniądze stopniowo znikały z konta. Najpierw było to tylko 2 EUR, ale potem już 50 EUR i więcej. Bank N26 odzyskał dla mnie wszystko. Dobra robota, jestem bardzo wdzięczna.

Tutaj mamy już konkretniejszą informację o tym, jak bank pomógł użytkownikowi. Potwierdza się skuteczność N26 i jego pracowników.

Jednak żeby nie było tak kolorowo, rzućmy okiem na kilka opinii negatywnych. bo te również się pojawiają.

N26: Opinie negatywne

Większość negatywnych komentarzy na temat banku dotyczy obsługi klienta. Oto jeden z nich:

młody mężczyzna
Read More
Zawodna obsługa klienta. Miałem jeden problem z podwójnie zaksięgowaną transakcją, a moja prośba o zwrot pieniędzy pozostaje otwarta od 2 miesięcy i wciąż nie dostałem odpowiedzi od banku. Za każdym razem obsługa klienta sugeruje coś innego.

Poniżej opinia w nieco innym charakterze — można by powiedzieć, że wkradło się tu trochę fantastyki ;):

klient n26
Read More
1. Zgubiłem kartę już ponad półtora miesiąca bez karty. Niby jedna doszła ale nikt jej nie odnalazł. zamówiłem kolejną i czekam 🙂

2. Blokują pieniądze dopiero później wysyłają informacje klientom dlaczego, wysyłają formularz aby odblokować konto, czas realizacji jest do 3 dni, a mi już sprawa się ciągnie tydzień.

W formularzu jest opcja że "nie chcesz ponosić kosztów" związanych z blokadą ale jeśli zaznaczysz to pole to nie odblokują konta. Także omijać, omijać, omijać N26.

Poza tym wszędzie piszą że to bank piorący brudne pieniądze więc nie zdziwię się jak pewnego dnia będą musieli ponieść tego konsekwencję, a kary pokryją pieniędzmi klientów które zablokują. (6)

Nie wiem, skąd ten użytkownik wziął przedstawione informacje. Nie ma możliwości, aby N26 parał się nielegalną działalnością, bo mówimy tu o niemieckim banku na oficjalnej licencji.

Tego typu opinii znajdziesz w sieci znacznie więcej, ale porównaj ich ilość do pozytywnych. Liczba tych ostatnich znacznie przewyższa narzekania, co dobrze świadczy o banku N26.

Tym bardziej, że pracownicy firmy udzielają się pod komentarzami klientów i próbują pomóc w rozwiązaniu zaistniałych problemów.

Czy bank N26 jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo onlineTak, bank N26 jest bezpieczny.

Pewnie nie wyróżniam się pod tym względem, ale gdy wybieram bank, kieruję się przede wszystkim bezpieczeństwem moich pieniędzy.

Dlatego zanim zdecydowałem się na krok w stronę założenia konta w N26, dokładnie sprawdziłem wiarygodność i stopień zabezpieczeń tej firmy. 

Jak się okazało, pod tym względem wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Wspominałem już na początku artykułu, że N26 posiada niemiecką licencję bankową. Oznacza to, że działa pod nadzorem i spełnia warunki, żeby prowadzić działalność na terenie Europy. Jednym z tych warunków jest zabezpieczenie funduszy klientów do 100 tys. EUR.

Jednak to jeszcze nie wszystko.

Jako że w banku N26 wszystko odbywa się przez internet, klient może mieć uzasadnioną obawę, że zabezpieczenia technologiczne okażą się niewystarczające. W końcu bank online nie posiada fizycznego skarbca czy kamer, które chronią kapitał użytkowników.

Jak w tej sytuacji radzi sobie N26?

Muszę przyznać, że całkiem dobrze. Zarówno na stronie internetowej, jak i w aplikacji znajdziesz wszystkie niezbędne zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem do konta.

N26 traktuje bezpieczeństwo bardzo poważnie i podejmuje wszelkie niezbędne środki ostrożności, które stanowią ochronę dla transakcji oraz funkcjonalności wewnątrz platformy bankowej.

Wśród środków ochronnych znajdują się m.in.:

Logowanie do N26: Jak zacząć?

Logowanie do N26 zaczniesz w bardzo prosty sposób. Istotną sprawą dotyczącą założenia konta w banku jest trudność tego procesu.

Wielu z nas ma ochotę od razu zrezygnować, kiedy tylko pomyślimy o procedurach i czasie, który trzeba poświęcić na rejestrację. Wiem, bo sam tak mam.

Na szczęście w banku N26 doznałem bardzo miłego zaskoczenia. Otwarcie konta jest wyjątkowo łatwe i zajmuje dosłownie chwilę.

Poniżej opisuję ten proces krok po kroku.

Krok 1: Zarejestruj się

Wejdź na stronę banku N26, najedź kursorem na pozycję “Accounts” w menu (lub kliknij ją), a następnie wybierz interesujący cię rodzaj konta.

Jak już wspomniałem, masz do wyboru 4:

Kiedy już zdecydujesz się na któreś, kliknij “Open Account”.

Bank poprosi cię o wypełnienie formularza rejestracji, w którym podajesz następujące dane:

Krok 2: Aktywuj konto

Połączenie wideo

Pierwszym krokiem jest weryfikacja tożsamości za pomocą połączenia video.

Bez obaw, to krótkie połączenie, które nie będzie cię nic kosztowało. Bez niego pracownicy banku N26 nie odblokują konta.

Jako że mówimy o niemieckim banku mobilnym z licencją, jest on zobowiązany do weryfikacji tożsamości swoich klientów.

Osobiście traktuję to jako dodatkowy dowód na wiarygodność N26.

Podobne usługi bez weryfikacji tożsamości na koniec dnia zwykle okazują się oszustwem.

No dobrze, idźmy dalej.

Gdy połączenie video będziesz mieć już z głowy, pobierz aplikację mobilną, zaloguj się i przelej przynajmniej 10 EUR na nowy rachunek bankowy. W ten sposób zakończysz aktywację konta walutowego.

Krok 3: Zacznij korzystać z bankowości online

Jeżeli zamówisz fizyczną kartę Mastercard, przyjdzie na podany adres w kilka dni. Jednak nie musisz na nią czekać, aby zacząć korzystać z konta osobistego.

Twój rachunek jest już aktywny, więc możesz realizować płatności zbliżeniowe za pośrednictwem telefonu (pamiętasz o usłudze Google/Apple Pay?). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić możliwości banku N26.

Podsumowanie

Obraz jakiego banku wyłania się z mojej recenzji? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć: rzetelnego, bezpiecznego i wygodnego w użytkowaniu.

Łatwy i szybki proces rejestracji oraz pomocna obsługa klienta (choć czasem powolna) to kolejne atuty N26.

Oszczędzanie

Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko polecić tę firmę każdemu, kto szuka banku z minimalną ilością procedur i międzynarodowym charakterem (dla osób często podróżujących będzie jak znalazł).

Co prawda nie wszystko jest takie kolorowe, bo N26 ma swoje ograniczenia. Wymienić tu możemy chociażby limit, jeśli chodzi o darmowe wypłaty gotówki, ale również tylko jeden rodzaj oraz brak możliwości współdzielenia konta.

Mimo to oferta banku jest atrakcyjna i dobrze służy milionom użytkowników na całym świecie. Możliwe braki w usługach zawsze możesz uzupełnić dodatkowym, drugim kontem w innym banku. Przynajmniej ja tak robię 😉

Podsumowując, innowacyjny fintech N26 tworzy holistyczną, funkcjonalną platformę bankową. Wdraża usługi finansowe innych firm, którymi można sterować cyfrowo za pośrednictwem aplikacji.

W rezultacie N26 oferuje szczególnie przyjazną dla użytkownika, elastyczną i mobilną bankowość. Usługi banku wyróżniają się zarówno ilością, jak i jakością. (5)

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

N26 to pierwszy w Europie mobilny bank. Powstał w Berlinie w 2013 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, co widać po stale rosnącej liczbie użytkowników. Posiada ofertę zarówno dla klientów prywatnych, jak i biznesowych. Działa w oparciu o europejską licencję bankową.

Tak, twoje pieniądze są bezpieczne. Po pierwsze dlatego, że N26 stosuje nowoczesne zabezpieczenia, które chronią twoje konto przed atakami z zewnątrz.

Ponadto masz do dyspozycji kilka dodatkowych zabezpieczeń przy logowaniu i pełną kontrolę nad kartą, co przydaje się w razie jej zgubienia. Po drugie — pieniądze klientów chroni niemiecki system ochrony depozytów, co oznacza, że w razie kradzieży odzyskasz swoje oszczędności (do 100 tys. EUR).

Tak, konto w banku N26 naprawdę jest darmowe. W wersji standard nie ponosisz żadnych kosztów za rejestrację czy prowadzenie konta. Istnieje jedynie jednorazowa opłata 10 EUR za kartę (jeśli chcesz ją posiadać).

Poza tym dochodzą oczywiście prowizje, gdy przekroczysz darmowy limit wypłat lub za przewalutowanie

N26 działa w większości krajów Europy, a mianowicie: w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Grecji, Francji, Belgii, Estonii, Finlandii, Luksemburgu, Holandii, Słowenii, we Włoszech, Francji oraz na Słowacji.

Źródła:

(1) https://allaboutberlin.com/guides/an-honest-review-of-n26#is-n26-safe

(2) https://brokerchooser.com/digital-banks/reviews/n26

(3) https://www.simplegermany.com/n26-review-germany/#Is_N26_A_Safe_Bank

(4) https://media.neliti.com/media/publications/342869-n26-a-fintech-revolutionizing-the-bankin-f7468ff9.pdf

(5) https://opus4.kobv.de/opus4-hwr/frontdoor/index/index/docId/1886

(6) https://www.trustpilot.com/review/n26.com

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »