Zonda: Dawna Giełda BitBay | Opinie Użytkowników | Weryfikacja Konta, Portfel, Prowizje

Giełda Zonda (dawniej BitBay) jest jedną z najczęściej wybieranych platform do handlu kryptowalutami w Polsce.

zonda logo

Zgodnie z informacjami, zamieszczonymi na głównej stronie, od 2019 roku z jej usług korzysta ponad 800 000 użytkowników. (1) Giełda otrzymała kilka nagród.

Są to między innymi puchar za najlepszą giełdę kryptowalut 2017 roku oraz odznaka od Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

Opinie o Zondzie (BitBay) są zróżnicowane. Niektórzy Polacy cieszą się z sukcesu rodzimej firmy i korzystają z jej usług. Inni preferują zagraniczne platformy handlowe. Traderzy doceniają Zondę m.in. za intuicyjny interfejs. Chętnie korzystają z niej nawet początkujący.

W poniższym artykule przedstawimy obiektywną opinię na temat platformy. Dowiesz się, kim jest założyciel Zondy, jakie wpłaty i wypłaty przyjmuje giełda oraz jak działa obsługa klienta.

Przypominamy o tym, że inwestycje na giełdach, takich jak Zonda zawsze były obarczone dużym ryzykiem. Dzienne stopy zwrotu z inwestycji są niskie. (2)

Chcesz zmniejszyć ryzyko podczas tradingu? Zapoznaj się z naszą recenzją najczęściej wybieranej giełdy kryptowalutowej w Polsce.

Od 8 listopada 2021 BitBay działa pod nazwą Zonda. Giełda jest dostępna pod adresem zondaglobal.com. Sposób działania platformy oraz dane do logowania pozostają bez zmian.

Czy warto korzystać z giełdy Zonda (BitBay)?

Naszym zdaniem, warto korzystać z usług giełdy Zonda. Obecnie jest to największa polska giełda kryptowalut. Na jej czele stoi Sylwester Suszek. Zdaniem internautów, wiele osób zaufało firmie ze względu na charyzmę jej założyciela.

CEO giełdy jest wizjonerem, który nie boi się podejmowania trudnych decyzji. Dzięki temu, Zonda szybko zyskała popularność w całej Europie.

Sylwester Suszek w przeszłości pojawiał się na wielu konferencjach dotyczących finansów i zabierał głos na transmisjach wideo organizowanych przez zarząd Zondy (BitBay).

Za pomocą ciężkiej pracy i zdobytym na przestrzeni lat kontaktom zapewnił firmie rozpoznawalność w świecie kryptowalut. Traderzy doceniają to, że założyciel tak dużej giełdy utrzymuje stały kontakt z klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Strona główna Zonda

Liczne wykłady o kryptowalutach i filmiki instruktażowe wykonane przez Sylwestra pomogły mu zgromadzić pozytywne opinie o giełdzie.

Za platformą przemawia wiele zalet. Giełda kryptowalut Zonda umożliwia klientom przenoszenie cyfrowych monet na inne giełdy. Dzięki dużej płynności popularnych kryptowalut, kupujesz i sprzedajesz tokeny niemal natychmiastowo.

Usługodawca na bieżąco informuje użytkowników o zaistniałych awariach i problemach technicznych. Co najważniejsze, giełda charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Umożliwia włączenie logowania dwustopniowego. Przechowuje aktywa w tzw. zimnych portfelach bez połączenia z serwerami giełdy.

Giełda Zonda (dawniej BitBay) - jak działa?

Giełda gromadzi najpopularniejsze kryptowaluty, aby pozwolić klientom na szybką i bezpieczną wymianę tokenów. Klienci zamieniają monety na waluty fiducjarne lub odwrotnie.

Usługodawca umożliwia również wymianę jednej kryptowaluty na inną. Traderzy kupują i sprzedają aktywa, aby czerpać zysk ze zmieniającego się kursu.

Użytkownicy zakładają, że usługodawca ustala ceny monet cyfrowych. Nie jest to jednak prawda. Kryptoaktywa podlegają prawom popytu i podaży.

Ustalenie dokładnej ceny byłoby niemożliwe. Kursy kryptowalut zmieniają się w zależności od aktywności użytkowników na platformie.

Zonda - zarabiaj na własnych warunkach

System giełdy przelicza wolumen i popyt użytkowników. Na podstawie tych czynników ceny tokenów zostają przeszacowane na waluty fiducjarne (Zonda obsługuje PLN, EUR, USD, GBP).

Jeżeli założenie konta i prowadzenie rachunku jest darmowe, w jaki sposób giełda przynosi zysk? Usługodawca zarabia na opłatach, m.in. od transakcji. Giełda kryptowalut Zonda pobiera różne prowizje w zależności od wybranej metody wpłat i wypłat.

Giełda Zonda (dawniej BitBay) - jak działa?

ZALETY

WADY

Czym wyróżnia się Zonda (BitBay)?

Działalność Zondy opiera się na prostych mechanizmach kupna i sprzedaży kryptowalut. Dzięki temu początkujący traderzy mogą szybko zrozumieć, jak działa handel cyfrowymi monetami.

Założyciel polskiej giełdy kryptowalut inwestuje w reklamę zarówno czas, jak i pieniądze. Jest aktywny w mediach społecznościowych oraz bierze udział w licznych transmisjach i spotkaniach z osobami popularnymi w świecie kryptowalut.

Dzięki temu rozpoznawalność Zondy stale rośnie.

Platformę wielokrotnie nagrodzono, czym wyróżnia się na tle innych serwisów. Tytuł “najlepszej giełdy kryptowalutowej 2018 roku” mówi sam za siebie. Zonda udostępnia klientom dostęp do niestandardowej formy płatności.

Możesz zapłacić za tokeny poprzez przelew na poczcie. Prowizja od tego typu wpłaty wynosi 2%. Limit jednorazowej wpłaty wynosi 50 000 PLN.

Oprócz wymiany kryptowalut, giełda oferuje również inne usługi:

Zonda Cash

Usługa polega na zakupie tokenów za gotówkę. Jeżeli chcesz z niej skorzystać, powinieneś kupić voucher giełdy.

Zrealizujesz go za pomocą numeru PIN, który należy wykorzystać w panelu giełdy.

Zonda

OTC Trading

Element na stronie Zonda

Zonda oferuje dodatkowe wsparcie technicznie i niższe prowizje dla inwestorów kupujących dużo kryptowalut. (3)

Bitcantor

Usługa skierowana do mieszkańców Polski. Dzięki niej niezweryfikowani użytkownicy mogą korzystać z giełdy.

Jeżeli skorzystacie z udogodnienia, poniesiecie wyższe koszty transakcyjne niż przy standardowej ofercie.

Zonda kryptowaluty

Zonda (BitBay) - opinie inwestorów

Większość opinii o Zondzie (BitBay) jest pozytywna. Zgodnie z komentarzami klientów, giełda zapewnia zweryfikowanym użytkownikom tani i szybki dostęp do wymiany kryptoaktywów.

Użytkownicy giełdy zwracają uwagę na jej główny atut: aplikację mobilną. Entuzjaści tradingu zachwalają wersję Zonda Pro.

Konto dla profesjonalnych traderów zawiera wszystkie narzędzia niezbędne do prowadzenia spekulacji na wysokim poziomie.

Klientka Revolut
Read More
Mogę w pełni polecić Zondę (BitBay). Ich aplikacja mobilna jest świetna. Oferują też konto PRO, które pozwala korzystać z narzędzi dla profesjonalnych traderów.

Większość klientów nie doświadcza żadnych problemów podczas kupowania kryptowalut.

Klient Transferwise
Read More
Zonda (BitBay) to fantastyczna platforma. Kupiłem tam kilka razy bitcoina, aby zainwestować w firmy związane z kryptowalutami. Za każdym razem transakcje przebiegły bez problemów.

Niektórzy klienci skarżyli się na to, że Zonda zablokowała ich środki. Prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Jeżeli przesyłasz na giełdę większą kwotę, usługodawca powinien sprawdzić, czy pieniądze pochodzą z legalnego źródła.

młody mężczyzna
Read More
Radzę uważać na giełdę Zonda (BitBay. Mam u nich zablokowane środki. Przy większych wypłatach robią wiele problemów. Proszą o dokumenty, takie jak wyciągi z konta bankowego i szczegóły dotyczące rozliczenia podatkowego. Ich działanie przypomina próby wyłudzania danych. (4)

Jak założyć konto na giełdzie kryptowalut Zonda (BitBay)?

Poniżej podpowiadamy, w jaki sposób zarejestrować konto na giełdzie Zonda. Proces zakładania rachunku jest intuicyjny i szybki.

Krok 1: Załóż konto

Wejdź na oficjalną stronę internetową giełdy i rozpocznij procedurę rejestracji.

Przed wprowadzeniem wrażliwych danych upewnij się, że otwierasz konto poprzez witrynę https://zondaglobal.com.

Niektórzy hakerzy tworzą fałszywe domeny, które przypominają oryginalną stronę. W ten sposób kradną hasła klientów.

W zakładce rejestracja wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Teraz wystarczy, że zalogujesz się na mailu i klikniesz w link.

Strona automatycznie przekieruje cię do kolejnego etapu rejestracji.

Zonda rejestracja

W zakładce rejestracja wpisz swój adres e-mail. Otrzymasz wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Teraz wystarczy, że zalogujesz się na mailu i klikniesz w link.

Strona automatycznie przekieruje cię do kolejnego etapu rejestracji.

W następnym kroku potwierdź, że zgadzasz się z warunkami korzystania z giełdy. Akceptacja regulaminu jest niezbędna.

Następnie wyświetli się tak zwany kod CAPTCHA. Zaznacz obrazki zgodnie z instrukcją. Zabezpieczenie uniemożliwia botom rejestrację na platformie.

Podążaj za naszymi instrukcjami, aby przejść przez następny etap rejestracji.

Otwórz link aktywacyjny, który znajdziesz na mailu. Zostaniesz przekierowany na stronę giełdy. Uzupełnij formularz. Podaj w nim wybrany login, hasło i kod bezpieczeństwa.

Krok 2: Zweryfikuj konto

Następnie pojawi się kilka innych rubryk. Kliknij lewym przyciskiem myszy i wybierz odpowiednie dane z gotowej listy. Podaj obywatelstwo i preferowaną walutę.

Pamiętaj, że wszystkie dane osobowe, które wprowadzasz, powinny pokrywać się z informacjami widniejącymi na dowodzie osobistym lub innym dokumencie tożsamości.

W przeciwnym razie weryfikacja konta będzie niemożliwa.

Przepisy przeciwdziałające praniu brudnych pieniędzy wymagają od usługodawcy, aby weryfikował tożsamość swoich klientów.

Procedura potwierdzenia tożsamości klienta zajmie niewiele czasu. Giełda poprosi cię o przesłanie zdjęcia lub skanu dokumentu tożsamości. Następnie jeden z pracowników upewni się, że wprowadzone przez ciebie dane pokrywają się z dowodem osobistym.

Proces weryfikacji konta zazwyczaj zajmuje dobę. Jeżeli na giełdzie rejestruje się wielu klientów równocześnie, może potrwać nieco dłużej.

Czy handel na Zondzie (BitBay) jest bezpieczny?

Zonda traktuje poważnie kwestie prywatności i bezpieczeństwa klientów. Wszystkie transakcje na stronie internetowej są przetwarzane za pośrednictwem szyfrowanego połączenia HTTPS.

Dodatkowo, pracownicy giełdy kryptowalut przeprowadzają weryfikację przelewów na większe kwoty.

Wszystkie środki użytkowników giełdy przechowywane są na tak zwanych zimnych portfelach.

Oznacza to, że kryptowaluty są zabezpieczone poza serwerem Zondy. W ten sposób usługodawca chroni aktywa klientów przed potencjalnym atakiem hakerskim.

Wysoki standard zabezpieczeń jest priorytetem dla pracowników giełdy. Sylwester Suszek zatrudnia zespół osób odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo. Więcej na temat funkcjonalności giełdy i jej bezpieczeństwa dowiecie się z kanału Zonda na YouTube. (5)

Platforma wykorzystuje logowanie dwustopniowe. Usługa polega na zsynchronizowaniu konta giełdowego z telefonem komórkowym. Po jej aktywowaniu, otrzymasz prośbę o podanie kodu pin podczas logowania.

Jest to sześciocyfrowy ciąg cyfr, który zmienia się co 120 sekund. Znajdziesz go w aplikacji Google Authenticator. Pobierzesz ją zarówno na telefon z iOS, jak i Androidem.

Jakie licencje posiada giełda?

W 2020 roku Zonda uzyskała estońską licencję. O podobne pozwolenie ubiegało się prawie 1500 innych podmiotów.

Zaledwie 200 firm spełniło warunki niezbędne do uzyskania licencji handlowej. (6)

Dzięki temu wiemy, że Zonda jest platformą, która spełnia rygorystyczne wymagania prawne.

Cyberbezpieczeństwo

Aby firma mogła ubiegać się o estońską licencję Providing Virtual Currency Service, powinna spełnić poniższe warunki:

Estoński Nadzór Finansowy uznał wysoką jakość zabezpieczeń giełdy Zonda. Klienci powinni czuć się bezpiecznie podczas wymiany kryptowalut za pośrednictwem polskiego usługodawcy.

Dlaczego warto założyć konto na giełdzie Zonda (BitBay)? Opinie ekspertów

Kiedy przejrzymy ranking giełd kryptowalutowych, szybko zauważymy, że Zonda znajduje się całkiem wysoko. Zdaniem ekspertów jest wiarygodna, o czym świadczy estońska licencja na obrót kryptowalutami.

Czy warto otworzyć konto na platformie Zonda? Kluczowe znaczenie mają twoje oczekiwania.
Zadaj sobie kilka pytań. Jakimi tokenami planujesz handlować?

Z jakiej dźwigni chcesz korzystać podczas tradingu? Usługodawca oferuje około 30 najpopularniejszych kryptowalut.

Między innymi:

Zanim założysz konto, sprawdź, jakie monety oferuje giełda Zonda. Upewnij się, że na liście dostępnych kryptowalut znajdziesz te, które cię interesują. Niektóre popularne platformy kryptowalutowe mają większy wybór. Zonda stale dodaje nowe coiny do swojej oferty.

Zysk

Po zdobyciu estońskiej licencji FIU, zarząd Zondy opublikował audyt finansowy.

Estoński rząd potwierdził istnienie dokładnej liczby aktywów usługodawcy.

Podliczył zarówno kryptoaktywa, jak i waluty fiat zdeponowane na kontach użytkowników.

W analizie uwzględniono również dochody, przychody oraz zysk giełdy

monety banknoty

Od października 2019 do grudnia 2020 roku przychody netto firmy wyniosły 8 849 686 EUR. Po odjęciu podatków pozostało 6 591 835 EUR.

Obsługa klienta

Obsługa klienta

Zonda posiada polskojęzyczny dział obsługi klienta.

Zatrudnia wykwalifikowanych konsultantów, którzy sprawnie odpowiadają na pytania i rozwiązują ewentualne problemy.

Z supportem giełdy skontaktujesz się w godzinach 9:00 – 17:00 za pośrednictwem czatu.

Na platformie powstało również centrum pomocy.

Użytkownicy znajdą w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Na liście nie ma pytania, które cię nurtuje? Dodaj je i zaczekaj aż pracownik giełdy na nie odpowie.

Wersja Demo

Darmowe konto demo umożliwia użytkownikom przetestowanie możliwości giełdy kryptowalutowej.

Od prawdziwego konta inwestycyjnego rachunek demo różni się tym, że znajdują się na nim wirtualne pieniądze.

Dzięki temu, w przypadku nieudanej inwestycji, trader zachowa swoje oszczędności.

demo

Konto testowe jest dobrym sposobem na sprawdzenie swoich możliwości na giełdzie kryptowalutowej. Jeżeli handel wirtualnymi monetami ci nie wychodzi, wstrzymaj się z inwestowaniem prawdziwych pieniędzy.

Weryfikacja

Weryfikacja tożsamości

Aby korzystać ze wszystkich możliwości giełdy, musisz zweryfikować konto. Zonda dzieli proces weryfikacji na dwa etapy.

Podczas rejestracji otrzymasz możliwość wpłaty kryptowalut i walut fiat na konto.

Drugi etap polega na sprawdzeniu danych z dokumentem tożsamości.

Kiedy zostanie zatwierdzony, skorzystasz ze wszystkich funkcji Zondy.

Wpłaty/wypłaty

Poniżej przedstawiamy dostępne metody wpłat i wypłat na giełdzie Zonda:

Karty płatnicze

Opłaty

pieniądze

Prowizje za handel, które nalicza giełda Zonda, zależą od wartości obrotu oraz wybranej waluty.

Najniższa prowizja wynosi 0,25%.

Obowiązuje przy obrocie większym niż 875 000 euro w trakcie 30 dni.

Najwyższa prowizja 0,43% dotyczy obrotu poniżej 1250 EUR miesięcznie.

Wpłaty cyfrowych walut na rachunek giełdowy są bezpłatne. Giełda nie pobiera także opłat za założenie i prowadzenie konta.

W przypadku wpłat PLN, EUR, USD, GBP za pomocą karty płatniczej, prowizja wyniesie 2,99%. Przelewy bankowe są darmowe.

Minimalne wartości wypłat zależą od wybranego aktywa. Pełną listę znajdziesz w zakładce Tabela Opłat na stronie zondaglobal.com.

Dźwignia finansowa

Na platformie Zonda nie zainwestujesz środków przy pomocy dźwigni finansowej.

Zarząd giełdy od dawna zapowiada wprowadzenie możliwości lewarowania.

Dlatego spodziewamy się, że opcja ta pojawi się w niedalekiej przyszłości.

Dźwignia finansowa

Nasza opinia o Zondzie (BitBay)

Uważamy, że Zonda jest interesującą giełdą kryptowalutową. Jako pierwszy usługodawca w Polsce spełnił wymagania rygorystycznej licencji handlowej FIU (Estonian Financial Intelligence Unit).

Oferuje ponad 30 najpopularniejszych wirtualnych walut. Przechowuje monety klientów w zimnych portfelach. Stale pracuje nad rozwojem platformy.

Spodziewamy się, że wkrótce rozszerzy ofertę o handel dźwignią oraz nowe kryptowaluty.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Zonda zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszystkie informacje o klientach są szyfrowane za pomocą protokołu HTTPS. Środki użytkowników giełdy znajdują się na urządzeniach odłączonych od internetu. Dlatego nawet skuteczny cyberatak nie pozbawi klientów pieniędzy.

Klienci przelewają środki na rachunek giełdowy. Następnie dokonują wymiany waluty fiducjarnej na kryptowaluty.

Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na oficjalnej stornie internetowej giełdy, a następnie zweryfikujesz swoje dane osobowe.

Źródła

(1) https://bitbay.net/pl/o-nas

(2) Kądziołka K., Ocena ryzyka inwestycji w kryptowalutę Bitcoin, [w:] Współczesna Gospodarka 3/2015, s.8

(3) https://99bitcoins.com/bitcoin-exchanges/bitbay-review/

(4) https://www.trustpilot.com/review/bitbay.net?languages=all&stars=3&stars=4&stars=5

(5) https://www.youtube.com/c/BitBayPolska/videos

(6) https://bitcoin.pl/bitbay-licencja

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »