Revolut: Opinie Użytkowników | Szczegółowa Recenzja Karty | Czy Warto Założyć Konto?

Wiesz, jaki jest największy problem tradycyjnych kont bankowych? Usługi międzynarodowe. Nie ma gorszej sytuacji od tej, w której po zrobieniu zakupów lub skorzystaniu z bankomatu za granicą, dowiesz się, że za przewalutowanie zapłacisz drugie tyle.

Pieniądze uciekają z konta, a ty nawet tego nie czujesz.

Oczywiście banki mają oferty lepsze i gorsze pod tym względem, ale fakt pozostaje faktem — tanio nie jest. Dlatego coraz więcej ludzi szuka sposobu, by uniknąć przykrych doświadczeń tego typu.
Prawdopodobnie ty też (tak samo jak i my) należysz do tej grupy.

Mamy dla ciebie dobrą radę: postaw na nowoczesność, czyli firmy fintech, które specjalizują się w obsłudze kont międzynarodowych.

W czołówce tej branży od lat znajduje się Revolut. Opinie użytkowników ma zaskakująco dobre, a ponadto jest naprawdę tani — opłaty zaskoczą cię jedynie w pozytywny sposób.

Nie wierz nam na słowo.

Przygotowaliśmy recenzję, którą wzbogaciliśmy autentycznymi opiniami użytkowników Revolut. Oni nie kłamią. Dlatego przeczytaj tekst i samodzielnie przekonaj się, co firma ma do zaoferowania.

Zalety korzystania z Revolut w pigułce:

Jak działa Revolut?

W przeciwieństwie do tradycyjnych banków, Revolut umożliwia ci rejestrację konta bez zbędnych formalności. Firma chwali się, że otworzysz rachunek w mniej niż minutę. Wynika to z faktu, że na samym początku nie poprosi cię o dowód osobisty czy potwierdzenie miejsca zamieszkania.

Revolut oferuje ci dwie karty: wirtualną i fizyczną. Druga to bezkontaktowa karta Visa, którą wykorzystasz w sklepach w Polsce i za granicą.

Mimo że fizyczna karta Revolut jest darmowa, powinieneś ją najpierw zamówić w aplikacji i ponieść koszt dostawy. Zależy on od formy dostawy, którą wybierzesz.

Strona główna Revolut opinie

Warto wspomnieć, że klienci posiadający płatne konto w Revolut otrzymają kartę za darmo.

Kartę wirtualną i fizyczną wykorzystasz zarówno do płatności w rodzimej walucie, jak i w obcych.

Kiedy przelejesz pieniądze na konto Revolut, możesz je od razu wymienić na walutę, która cię interesuje (w oparciu o aktualny kurs). Możesz też zostawić złotówki i zdać się na kartę, która w razie potrzeby automatycznie wymieni je na potrzebną ci w danej chwili walutę.

Dzięki temu płacenie kartą Revolut jest niezwykle proste. Jednak gdy stosujesz drugi sposób, weź pod uwagę, że zdajesz się na łut szczęścia — chyba że wcześniej sprawdzisz, jaki kurs aktualnie obowiązuje.

Konto Revolut obsługujesz za pomocą aplikacji, którą za darmo pobierzesz ze sklepu Google lub Apple. Dlatego dobrze, jeśli czujesz się komfortowo z użytkowaniem usług bankowych z poziomu smartfona. Jednak nawet w przeciwnym wypadku szybko zrozumiesz podstawy.

Aplikacja Revolut jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna, więc prawdopodobnie nie sprawi ci problemów.

Warianty kont Revolut

Konta Revolut dzielą się na kilka rodzajów, z których podstawowym jest darmowe konto standard. Umożliwi ci ono darmową wymianę (do 5000 PLN/miesiąc) oraz przechowywanie ponad 30 różnych walut, a także da dostęp do rzeczywistych kursów przewalutowania.

Już tutaj obowiązują na bieżąco aktualizowane kursy międzybankowe, darmowe przelewy i darmowe wypłaty z bankomatów do kwoty 800 PLN lub 5 wypłat w miesiącu.

Revolut Plus

Kolejnym wariantem jest konto Plus (14,99 PLN/miesiąc).

Oprócz wszystkich funkcji rachunku standard, zyskasz dodatkowo:

Revolut Premium

Następny płatny plan to Revolut Premium (29,99 PLN/miesiąc).

Jeśli go wybierzesz, poza powyższymi zyskasz:

Revolut Metal

Ostatnie konto w Revolut to opcja Metal (49,99/miesiąc).

Poza poprzednimi funkcjonalnościami uzyskasz tutaj:

Revolut: opinie użytkowników

W naszych artykułach dążymy do tego, aby przekazać ci obiektywne informacje. Dlatego oprócz recenzji przygotowaliśmy kilka opinii niezależnych użytkowników, którzy wypowiadają się o koncie Revolut (opinie przytaczamy w oryginale).

Przeczytaj je i samodzielnie sprawdź, co o firmie myślą jej klienci.

Opinie pozytywne

Zaczniemy od kilku komentarzy zadowolonych użytkowników. Pierwszy brzmi:

Klient Revolut
Read More
Hello. Support bardzo mi pomógł ,wyjaśnił powody problemu i rozwiał moje wątpliwości Jestem bardzo zadowolony z współpracy .Jako wieloletni użytkownik platformy Revolut dziękuję za pełen profesjonalizm z Państwa strony. Dziękuję i pozdrawiam. Robert (3)

Powyższa opinia jest o tyle pomocna, że napisał ją wieloletni użytkownik Revolut. Tym samym masz przed sobą pierwsze potwierdzenie, że obsługa klienta działa jak należy, a firma cechuje się profesjonalizmem.

Idźmy dalej:

Klient Revolut
Read More
Od kilku lat posługuję się kartą Revolut = Israel , Jordania , Grecja , Austria , Niemcy a ostatnio Dania. Od kilku lat polecam znajomym a ostatnio przekonałem Rodzinę . Wszystkiego NAJ............w Nowym Roku!!!!!Albo i więcej czego Wam i sobie życzę!!! (3)

Kolejny zadowolony klient, który przetestował usługi Revolut w wielu krajach. To tylko dodatkowy dowód na to, że wymiana walut i płatności kartą w różnych miejscach na świecie działają dobrze i nie sprawiają użytkownikom kłopotu.

Sprawdźmy kolejny komentarz:

Klient Revolut
Read More
W wyciągu z mojego konta zostało podane inne konto, nie moje. Przelew który został wysłany na to inne konto został odesłany spowrotem a ja mimo trudności odzyskałem pieniądze. Dzięki waszej współpracy i dzialaniu (4)

Znowu masz dowód na profesjonalizm obsługi klienta w Revolut. Nie tylko szybko pomogli temu użytkownikowi, ale również odzyskali wszystkie pieniądze, które w innym wypadku zostałyby utracone.

Tym razem sprawdźmy nieco dłuższy komentarz:

Klient Revolut
Read More
Otoz kochani, od chwili kiedy uslyszalem o Was i zalozylem konto z Wami to zycie stalo sie latwiejsze w dysponowaniu swojimi srodkami finansowymi. Poniewa duzo podrozuje po swiecie z Wami jest mi latwiej operowac swoimi srodkami z mojego konta, poprostu zycie stalo sie piekniejsze .

Z poprzednimi bankami nie mam dobrych wspomnien bo byly utrudnienia i przeszkody i koszty dodatkowe za operacje przesylowe do innych krajow. Dziekuje ze jestescie, bez was zycie by nie bylo takie latwe. (5)

Użytkownik podzielił się dość emocjonalną opinią, która pokazuje, że Revolut rzeczywiście ułatwia życie i jest o wiele tańszy, niż tradycyjne konto bankowe. Wygodna aplikacja i komfortowe płatności zbliżeniowe kartą w różnych walutach sprawiają, że podróże stają się o wiele prostsze.

Na zakończenie jeszcze jeden pozytywny przykład:

Klient Revolut
Read More
Bardzo dobra opcja na wakacje i podróże zagraniczne ,lepszy przelicznik niż w kantorach a do tego szybko można uzupełnić środki, jeśli zabraknie ? na dzień dzisiejszy z czystym sumieniem gorąco polecam (5)

Znowu dowód na to, że konto w Revolut świetnie sprawdza się w podróżach zagranicznych. Co prawda użytkownik pisze o wakacjach, ale to samo tyczy się wyjazdów biznesowych.

Przewalutowanie po międzybankowym kursie wymiany i szybkie przelewy sprawiają, że poza granicami Polski nic cię nie zaskoczy.

Opinie negatywne

Do tej pory sprawdzaliśmy, za co klienci chwalą konto walutowe Revolut. Teraz przejdziemy do mniej przyjemnej części recenzji, czyli do skarg. W końcu nie ma firmy, która zadowoliłaby wszystkich pod każdym względem.

Na co więc narzekają użytkownicy? Sprawdźmy pierwszy komentarz:

Klientka Revolut
Read More
w listopadzie 2020 po kupieniu produktu, którego nie było na stanie poprosiłam o zwrot płatności. Sklep pokierował mnie do zwrotu przez konto Reovolut. To też zrobiłam. Jest sierpień 2021, nikt do dzisiaj(!!!!) nie zwrócił mi pieniędzy!!!

Na chacie kolejne osoby proszą mnie kolejny raz o wyjaśnienia sytuacji, każą zgłaszać to kolejny raz przez formularz. Trzymam już to konto tylko dla tego, aby uzyskać zwrot pieniędzy! Najsłabsza obsługa jaką widziałam (6)

Oczywiście frustracja w przypadku utraty pieniędzy jest zrozumiała. Jednak jak to jest, że niektórzy użytkownicy uzyskują pomoc w podobnej sprawie niemal natychmiastowo, a inni tyle czekają?

Niestety wszystko zależy od szczegółów indywidualnej sprawy — niekiedy uzyskanie zwrotu trwa dłużej, a wina niekoniecznie leży po stronie firmy Revolut.

O jakich problemach jeszcze piszą?

Klient Revolut
Read More
Tragiczna obsługa klienta — po prostu mają cię gdzieś i dają automatyczne odpowiedzi. Nie powinni dostać licencji bankowej (7)

Użytkownik prawdopodobnie ma na myśli automatyczną pomoc, którą znasz również z tradycyjnych banków. Aby jeszcze sprawniej udzielać pomocy klientom, Revolut wykorzystuje boty.

Udzielają one automatycznych odpowiedzi na najczęściej sygnalizowane problemy. Dopiero gdy automat nie pomoże, zgłoszenie trafia poprzez aplikację Revolut do pracownika firmy.

Jak widzisz, negatywne opinie się zdarzają. Weź jednak pod uwagę ogół komentarzy. Dla przykładu: na stronie Trustpilot z ponad 100 tys. opinii aż 76% zawiera maksymalną notę, czyli 5 gwiazdek. Zaś ogólna ocena Revolu wynosi 4,4/5. (8)

Czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut jest bezpieczny, czego najlepszym dowodem jest fakt, że posiada europejską licencję bankową.

Jednak nie wyprzedzajmy faktów.

Firma Revolut otrzymała zaufanie inwestorów z całego świata, co bezpośrednio przekłada się na jakość innowacyjnych usług bankowych.

Podlega regulacjom FCA z Wielkiej Brytanii, a fundusze klientów przechowuje na oddzielnych kontach w bankach Lloyd’s oraz Barclays.

Bezpieczeństwo w sieci

Jako firma autoryzowana przez FCA, Revolut zabezpiecza pieniądze użytkowników wedle prawnych wymogów tej instytucji, a także wedle regulacji EMR (Electronic Money Regulations) z 2011 oraz PSR (Payment Services Regulations) z 2017 roku.

Jeśli którykolwiek z banków (Lloyd’s lub Barclays) zbankrutuje, jako klient Revolut wciąż możesz zażądać zwrotu pieniędzy ze wspomnianych oddzielnych kont. Co więcej, twoje roszczenia będą miały pierwszeństwo przed wszystkimi wierzycielami.

Jak bezpieczne są płatności kartą? Odbywają się za pośrednictwem sieci Mastercard oraz Visa i podlegają ochronie na określonych przez nie zasadach.

Na koniec dodajmy, że regulamin i procedury Revolut są zaprojektowane tak, aby chroniły twoje prywatne dane. Firma przechowuje i przetwarza osobiste informacje użytkowników za pomocą serwerów udostępnianych przez specjalistyczne firmy.

Dzięki temu dane znajdują się w bezpiecznych centrach danych, pod ochroną firewalli i z ograniczonym dostępem z zewnątrz, co reguluje prawo.

Natomiast transfer informacji w aplikacji Revolut podlega szyfrowaniu SSL (2048 bitów).

Czy Revolut to bank?

Revolut opinie

Revolut to licencjonowany bank. Na litwie posiada oficjalną licencję bankową od Centralnego Banku Litewskiego, a oprócz niej także (wspomnianą już) licencję europejską.

Dzięki temu firma oferuje swoim klientom specjalistyczne usługi bankowe w większości krajów, które należą do Unii Europejskiej.

Logowanie do Revolut: Jak zacząć?

Wedle zapewnień firmy założenie konta Revolut trwa około 60 sekund. Czy to prawda? Całkiem możliwe, jeśli człowiek się nie ociąga.

Jednak nawet jeśli zajmie ci to trochę dłużej, fakt pozostaje faktem: rejestracja w Revolut jest bardzo prosta, bo eliminuje większość biurokracji, którą znasz z tradycyjnych banków.

Wolisz najpierw sprawdzić, jak przebiega cały proces? Żaden problem! Poniżej przygotowaliśmy prosty poradnik w kilku krokach, który przeprowadzi cię od rejestracji do wysłania pierwszego przelewu.

Krok 1: Pobranie aplikacji Revolut

Zanim rozpoczniesz rejestrację, pobierz aplikację mobilną Revolut na telefon. Zrobisz to na dwa sposoby:

Pobierz ją, zainstaluj i uruchom.

Revolut Kryptowaluty rejestracja

Krok 2: Założenie konta

Kiedy włączysz aplikację, zobaczysz kilka slajdów, które objaśnią ci jej działanie.

Przejdź dalej, a Revolut poprosi cię o numer telefonu — jest on niezbędny, aby założyć konto. Dlaczego?

Ponieważ aplikacja wyśle ci na niego kod weryfikacyjny.

Co ciekawe, samodzielnie go odczyta (jednak tylko wtedy, gdy podasz numer telefonu, na którym znajduje się aplikacja).

W następnym kroku wprowadź czterocyfrowy kod dostępu do konta Revolut. Wymyśl taki, który ci odpowiada, a w kolejnym polu wpisz go jeszcze raz dla potwierdzenia.

Jeśli twój telefon posiada czytnik linii papilarnych, po rejestracji możesz wybrać ten sposób logowania.

Dalej aplikacja poprosi o uzupełnienie danych osobowych. Chodzi tutaj o:

Krok 3: Doładowanie konta

Karty płatnicze

Proces rejestracji będzie niepełny, dopóki nie doładujesz konta kwotą minimum 20 PLN.

Nie martw się, pieniądze przelewasz tylko w celu weryfikacji, więc po założeniu konta możesz przesłać je z powrotem.

Najszybciej przelewu dokonasz za pomocą usługi Google Pay lub Apple Pay, albo przy użyciu karty płatniczej.

Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, aplikacja zapamięta dane karty na przyszłość (jednak możesz je w każdej chwili usunąć).

Krok 4: Weryfikacja konta

Gdy zakończysz rejestrację, najlepiej od razu przejdź do aktywacji konta. Zrobisz to, klikając przycisk “Aktywuj swoje konto w Revolut”.

Aplikacja poprosi cię o przesłanie dokumentu, który potwierdzi twoją tożsamość. Najlepiej sprawdzi się tutaj dowód osobisty lub paszport.

Następnie (w celu potwierdzenia powyższego) Revolut poprosi cię o zrobienie sobie zdjęcia. Włącz kamerę telefonu i wykonaj popularne selfie.

To wszystko. Aplikacja powiadomi cię, gdy zweryfikuje dane.

Krok 5: Karta Revolut

Po aktywacji rachunku aplikacja umożliwia ci korzystanie z konta i zamówienie karty Revolut. Jak już wiesz, są dwa rodzaje kart:

Karta Revolut opinie

Pierwszy to nic innego, tylko indywidualne numery kart płatniczych, które posłużą ci do transakcji internetowych. Drugi to dobrze znane ci plastiki z paskiem magnetycznym i chipem.

Finalnie wybierz sposób dostawy karty (wpływa na koszt) i już. Z poziomu aplikacji Revolut sprawdzisz status wysyłki, a także aktywować kartę Revolut, gdy już do ciebie dotrze.

Czy warto korzystać z Revolut?

Warto korzystać z Revolut, jeśli często wykonujesz przelewy międzynarodowe lub wyjeżdżasz za granicę. Jednak nie tylko.

Całkiem możliwe, że masz już wyrobioną opinię o koncie i karcie Revolut. Natomiast jeśli szukasz dodatkowego potwierdzenia swojej decyzji, czytaj dalej. Poniżej przyglądamy się szczegółowo wszystkim najważniejszym aspektom działalności firmy, dzięki czemu nic cię nie zaskoczy.

Opłaty

Opłaty

Na początku zaznaczmy, że poniższe opłaty dotyczą konta standard (darmowego). Weź pod uwagę, że w płatnych planach może ich nie być.

Zarówno rejestracja, jak i wpłata pieniędzy na konto są darmowe.

Tak samo jak karta Revolut, tyle że w tym przypadku poniesiesz koszt jej dostarczenia (wysokość zależy od wybranej metody).

Jeśli zaś chodzi o wypłatę z bankomatów, na koncie standard darmowy limit wynosi 800 zł lub 5 wypłat (w zależności od tego, co zdarzy się szybciej) na miesiąc. Po jego przekroczeniu obowiązuje prowizja w wysokości 2% (minimum 5 PLN) od kwoty wypłacanych środków.

Jak wygląda sytuacja z przelewami na inne konta? Otóż transfery między kontami Revolut są darmowe na całym świecie. Tak samo jak przelewy krajowe (realizowane w lokalnej walucie, których adresatem jest polskie konto).

Za przelewy SEPA także nic nie zapłacisz.

Inaczej rysuje się sytuacja z transferami międzynarodowymi. Tutaj obowiązuje prowizja, której wysokość zależy od miejsca docelowego oraz przesyłanej waluty.

Kompletny cennik usługi znajdziesz na stronie Revolut, ponadto aplikacja przed realizacją przelewu poinformuje cię o wysokości ewentualnych kosztów.

Na koniec ostrzegamy, że jeśli realizujesz którekolwiek z powyższych transferów za pomocą karty kredytowej (nie debetowej) obowiązuje cię dodatkowa prowizja w wysokości 5,99%. (9)

Obsługa klienta

Pod względem obsługi klientów indywidualnych Revolut plasuje się naprawdę wysoko.

Zalet jest jeszcze więcej, kiedy korzystasz z płatnego planu i jesteś traktowany priorytetowo.

Wsparcie uzyskasz dwiema głównymi drogami:

Obsługa klienta

Z tym, że rozmowy telefoniczne obsługuje automatyczna sekretarka. Ta forma kontaktu służy jedynie do zablokowania karty Revolut, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W redakcji mamy kilka osób, które korzystają z usług firmy. Nikt nie ma zastrzeżeń do pomocy ze strony obsługi klienta, co pokrywa się z większością opinii niezależnych użytkowników. Pamiętajmy, że Revolut uzyskał ocenę 4,4/5 na Trustpilot.

Dostępne języki

Zarówno aplikacja, jak i oficjalna strona Revolut są dostępne w 24 językach. Co ważne, jednym z nich jest nasz rodzimy język polski, dzięki czemu bez kłopotu obsłużysz swoje konto.

Jednak jeśli zechcesz, przestawisz Revolut również na język:

Wpłaty/wypłaty

Revolut oferuje ci wszystkie niezbędne sposoby wpłaty i wypłaty środków. Swoje konto zasilisz:

Jeśli zaś chodzi o wypłatę pieniędzy, masz do dyspozycji przelew lub wypłaty gotówki z bankomatów.

Pod względem szybkości realizacji trudno o jakiekolwiek zastrzeżenia.

Większość przelewów odbywa się natychmiast (szczególnie w obrębie sieci Revolut), zaś kosztów albo nie ma, albo (w przypadku przelewów międzynarodowych) są bardzo niskie.

Kryptowaluty

Kryptowaluty

Prawdopodobnie doszły do ciebie wieści, że Revolut umożliwia także inwestycje.

Zaś jednym z aktywów, na których możesz zarabiać, są kryptowaluty.

To całkiem logiczne, że Revolut dodał je do swojej oferty.

Cyfrowe waluty mogą stać się nowym, innowacyjnym sposobem prowadzenia biznesu.

Tym bardziej, że za pomocą konta Revolut z łatwością je kupisz i sprzedasz. Ponadto firma stworzyła wygodne warunki, by korzystać z kryptowalut jak z tradycyjnych pieniędzy.

Jednak w tym miejscu warto wspomnieć, że cyfrowe aktywa są o wiele bardziej niestabilne pod względem wartości. Kurs bitcoina jeszcze niedawno wynosił mniej niż 10 tys. USD, a na szczycie hossy w 2021 roku sięgnął 69 tys. USD. Później znowu stracił niemal połowę wartości.

Jeśli mimo wszystko chcesz korzystać z kryptowalut na co dzień, Revolut to dobre rozwiązanie. W przeciwieństwie do giełd i portfeli kryptowalutowych, dzięki niemu użyjesz cyfrowej waluty tak samo, jak tradycyjnej (np. zapłacisz za zakupy w sklepie).

Nawet jeśli sprzedawca nie przyjmuje kryptowalut jako formy zapłaty, podczas transakcji karta Revolut automatycznie wymieni je na złotówki, euro, dolary czy cokolwiek innego.

Revolut a inwestycje w kryptowaktywa

Revolut posiada w ofercie kilka najpopularniejszych kryptowalut. Są to:

Co więcej, gdy inwestujesz za pośrednictwem platformy, nie uświadczysz żadnych ukrytych prowizji przy kupnie i sprzedaży. Revolut jasno podaje stawkę transakcji. Ponadto dzięki aplikacji szybko sprawdzisz, jak aktualnie wyglądają kursy wymiany walut cyfrowych.

To jeszcze nie wszystko.

W aplikacji Revolut możesz śledzić, jak wygląda twój bilans zysków i strat na transakcjach kryptowalutowych. Porównasz także historyczne zmiany cen, dzięki czemu lepiej zaplanujesz moment zakupu i sprzedaży.

Masz też do dyspozycji alerty cenowe. Ich rola polega na tym, że wysyłają notyfikację push na telefon, gdy kurs osiągnie interesujący cię poziom. W efekcie nigdy nie ominie cię okazja do handlu.
Jednak są też minusy.

Najważniejszy to fakt, że nie otrzymujesz kluczy prywatnych do portfeli, na których znajdują się kupione przez ciebie kryptowaluty. W gruncie rzeczy oznacza to, że nie jesteś ich właścicielem. Czym objawia się ten fakt?

Przede wszystkim tym, że z kryptowalut skorzystasz wyłącznie w obrębie sieci Revolut. Nie wyślesz ich na prywatny adres portfela.

Wymiana walut

Zastanawiasz się, jakie waluty obsługuje Revolut? Otóż na koncie przechowasz i wymienisz między sobą 31 walut. Są to:

Jednak Revolut regularnie dodaje do oferty kolejne waluty, więc bądź na bieżąco.

Co z opłatą za przewalutowanie? Jak już wspomnieliśmy, obowiązuje międzybankowy kursy wymiany walut, który jest wyraźnie niższy od tych w kantorach. Poza tym transakcje na większości par są darmowe (do osiągnięcia miesięcznego limitu).

Tylko przy mało popularnych walutach, których kurs jest mniej stabilny, Revolut pobiera niewielką prowizję (informuje cię o tym przed transakcją).

W planie standardowym twój limit miesięczny na wymiany wynosi 5000 zł. Gdy go przekroczysz, każda kolejna transakcja będzie obciążona prowizją 0,5%.

Ponadto z prowizją spotkasz się również w weekendy, czyli w godzinach zamknięcia rynku Forex. W tym okresie opłaty wynoszą od 0,5% do 2% za transakcję (w zależności od waluty).

Jednak wszystkie dodatkowe koszty zostaną ci jasno przedstawione, zanim zrealizujesz wymianę, więc nie musisz martwić się o niespodziewane potrącenia z konta.

Przelewy zagraniczne

Jedną z głównych zalet Revolut są właśnie przelewy zagraniczne, które zrealizujesz nawet 10 razy taniej, niż w tradycyjnym banku.

Firma udostępnia ci w dużej mierze darmowe, szybkie oraz bezpieczne transfery środków na konta bankowe w ponad 130 krajach.

To wszystko (jak już wspominaliśmy) po kursach międzybankowych, co znacznie różni się od tradycyjnych ofert. W tych ostatnich kursy zwykle są zawyżone, aby instytucje finansowe mogły generować zysk.

Już wcześniej wyjaśnialiśmy, jak prezentują się koszty przelewów. Tutaj tylko dodamy, że masz do wyboru dwie opcje: przelew standardowy i turbo. Pierwszy dociera do odbiorcy w ciągu dwóch dni. Zaś drugi w ciągu jednego, ale kosztuje 5 GBP, jeśli korzystasz z darmowego konta.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Revolut jest jednym z najszybciej rozwijających się neobanków, który powstał w 2014 roku. W cztery lata (do 2019 roku) zdobył ponad 8 milionów użytkowników.

Firma stworzyła zupełnie nową jakość dla swoich użytkowników za pomocą nowoczesnej technologii oraz nowego spojrzenia na usługi bankowe. (10)

Revolut jest godny zaufania. Firma nie tylko podlega regulacjom brytyjskiej instytucji FCA, ale również posiada europejską licencję bankową. Tym samym stanowi bezpieczną opcję, jeśli wysyłasz pieniądze za granicę i nie tylko.

Revolut nie zbyt wielu wad. Do najważniejszych należą: miesięczny limit darmowych wypłat z bankomatów (800 PLN lub 5 wypłat), miesięczny limit darmowej wymiany walut (5000 PLN), prowizje od przewalutowania w weekendy.

Tak, Revolut naprawdę jest darmowy (w podstawowej wersji). Zwykle spotkasz się z prowizjami dopiero po przekroczeniu miesięcznych limitów lub podczas niektórych przelewów zagranicznych. Te ostatnie niestety nie są już darmowe (przynajmniej nie wszystkie).

Możesz też wybrać konto premium dla dodatkowych ulg, ale wówczas obowiązuje już miesięczna subskrypcja.

Źródła:

(1) https://moneytothemasses.com/quick-savings/travel-quick-savings/revolut-review-is-it-the-best-way-to-take-money-abroad

(2) https://www.revolut.com/pl-PL/nasz-cennik

(3) https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com?languages=pl&stars=5

(4) https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com?languages=pl&page=3&stars=5

(5) https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com?languages=pl&page=4&stars=5

(6) https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com?languages=pl&page=2&stars=1

(7) https://www.reviews.io/company-reviews/store/revolut

(8) https://www.trustpilot.com/review/www.revolut.com

(9) https://www.revolut.com/pl-PL/legal/standard-fees

(10) https://cyberleninka.ru/article/n/digital-transformation-and-customers-services-the-banking-revolution/viewer

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »