Podcast Najlepsze Platformy #3 – Platformy NFT

NFT to tokeny oparte na blockchainie, które reprezentują własność aktywów cyfrowych. Ostatni szał na NFT wiąże się z cyfrową sztuką i twórczością (na przykład prezes Twittera Jack Dorsey sprzedał pierwszy w historii opublikowany tweet za 2,9 miliona dolarów za pośrednictwem NFT).

NFT nie są rzeczywistymi kryptowalutami w tym samym sensie, co Bitcoin (sprawdź, jak kupić bitcoin). Kryptowaluty wykorzystują blockchain ze względu na jego zdolność do śledzenia transakcji finansowych między stronami i zostały zaprojektowane jako rodzaj cyfrowej waluty do użytku w Internecie.

NFT są również zbudowane na blockchainie, ale zamiast tego są używane do zagwarantowania własności aktywów. Jest to swego rodzaju certyfikat, taki jak tytuł własności samochodu lub nieruchomości, stwierdzający prawo własności. NFT jest dowodem własności w formie cyfrowej. Większość NFT opiera się na sieci blockchain Ethereum.

Jakie platformy NFT wybrać? Gdzie kupić NFT?

Zostaw swoją opinię:

O czym chciałbyś usłyszeć w kolejnym odcinku? Co interesuje Cię najbardziej? Daj znać w komentarzu.

Skontaktuj się ze mną:


Twitter
Linktree
Najlepszeplatformy.pl
Instagram
About.me

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »