Yuan Pay Group — Opinie: Czy To Oszustwo? Warto Założyć Konto?

Yuan Pay Group pojawiło się w sieci mniej więcej w tym samym czasie, co informacje na temat nowej cyfrowej waluty rządu chińskiego (rok 2020).

Potencjał zarobku na debiutującym rynku od razu przykuł uwagę inwestorów. Jednak w dobie dziesiątek (jeśli nie setek) internetowych oszustw kryptowalutowych wielu wciąż zastanawia się, ile prawdy jest w tej ofercie?

I słusznie, ponieważ Yuan Pay Group jest zwykłym przekrętem. Stracisz wszystkie pieniądze, które przeznaczysz na inwestycję za pośrednictwem platformy.

Co gorsza, nie jest jedynym oszustwem tego typu.

W artykule tłumaczymy, jak rozpoznasz próbę wyłudzenia i jak się przed nią ochronisz. Niezależnie od tego, czy nazywa się Yuan Pay Group, czy zupełnie inaczej.

Jak sprawdzić, czy Yuan Pay Group jest oszustwem?

O tym, czy Yuan Pay Group jest oszustwem, przekonasz się w bardzo prosty sposób. Zwróć uwagę na kilka alarmujących kwestii, które przedstawiamy poniżej:

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej o najważniejszych czynnikach, które wskazują, że Yuan Pay Group jest oszustwem.

Sprawdź też nasze recenzje innych botów handlowych: Profit Maximizer, Bitcoin Lifestyle, BitQT i Bitcoin Evolution.

Układ strony głównej robota

Kiedy po raz pierwszy zawitasz na stronie internetowej Yuan Pay Group, prawdopodobnie będziesz miał wrażenie, że wygląda ona całkiem wiarygodnie. W jej przypadku oszuści faktycznie zadbali o dobrą prezencję.

Jednak mówimy tutaj tylko o jednej z kilku różnych stron, które działają w sieci pod nazwą Yuan Pay Group. Już sam ten fakt powinien wzbudzić twoją ostrożność.

Yuan Pay Group strona główna

Tak czy inaczej wróćmy do naszej witryny. Pierwsze pozytywne wrażenie szybko wyparuje, jeśli zwrócisz uwagę, że układ strony niewiele różni się od dziesiątek innych oszustw inwestycyjnych. Każde z nich próbuje przekonać naiwnych użytkowników do niezwykłej i obiecującej okazji automatycznego handlu kryptowalutami.

W przypadku Yuan Pay Group sytuacja wygląda tak samo.

Rejestracja konta Yuan Pay Group to zawsze 250 euro

Kolejną kwestią, na którą zwracamy uwagę, jest wysokość minimalnego depozytu.

Rejestracja konta na platformie Yuan Pay Group wymaga, abyś wpłacił na rachunek 250 EUR.

Bez tego nie skorzystasz z domniemanych funkcji algorytmu.

Dziwnym trafem kwota ta powtarza się za każdym razem, gdy mamy do czynienia z pseudo robotem do automatycznego handlu.

Sytuacji nie poprawia fakt, że inwestujesz stosunkowo dużą ilość pieniędzy w ciemno, ponieważ na stronie nie znajdziesz żadnych konkretnych informacji na temat oprogramowania. Nie przeczytasz, jak ono działa ani na czym konkretnie ma polegać twoja okazja do zarobku.

Brak informacji o twórcach

Nie bez znaczenia jest również fakt, że nie mamy pojęcia, kto tworzy zespół Yuan Pay Group. Nie ma żadnej wzmianki o twórcach algorytmu, co znacznie zmniejsza wiarygodność całego przedsięwzięcia. Co prawda opłaceni recenzenci będą ci sugerowali, że anonimowość jest normalna na rynku kryptowalut, ale nie daj się nabrać.

Każda uczciwa platforma do automatycznego handlu jasno podaje, kto ją stworzył lub za nią odpowiada.

Yuan Pay Group zespół

Tym bardziej, że grupa Yuan Pay Group powinna być oficjalną organizacją, która (wedle danych ze strony) ma wyłączne prawo do dystrybucji cyfrowego juana. Niestety poza tak ogólnymi informacjami nie dowiesz się o niej niczego więcej.

Brak jakichkolwiek istotnych danych stawia pod znakiem zapytania wiarygodność tej “okazji” inwestycyjnej. W końcu nikt z nas nie chce oddawać pieniędzy w ręce osób, o których nie mamy żadnego pojęcia.

Rzecznik Finansowy

Jako że rynek kryptowalut jest stosunkowo nowym miejscem, a jego uczestnicy nie mają jeszcze dużego doświadczenia, w sieci pojawia się mnóstwo prób wyłudzeń cyfrowych aktywów.

Problem stał się na tyle duży, że Rzecznik Finansowy wydał oficjalne oświadczenie na jego temat. (2)

Ostrzega wszystkich Polaków, aby nie dali się nabrać na obietnice łatwego i szybkiego zarobku dużych sum pieniężnych za pomocą botów handlowych.

rzecznik finansowy

Gdy raz wpłacisz pieniądze na konto Yuan Pay Group lub podobnej pseudo platformy handlowej, prawdopodobnie już ich nie odzyskasz. Autorzy tego typu przekrętów często współpracują z zagranicznymi brokerami, którzy działają w egzotycznych krajach, przez co europejskie prawo ich nie dotyczy.

Nawet jeśli podejmiesz walkę z oszustami, może ci zabraknąć narzędzi, abyś doprowadził ją do końca. Efekt takich starań pewnie też będzie daleki od oczekiwanego.

Co dzieje się po rejestracji na Yuan Pay Group?

Po rejestracji na Yuan Pay Group doświadczysz tego samego, co w przypadku większości pseudo robotów do automatycznego handlu. Proces wyłudzenia pieniędzy przebiega w następujący sposób.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny ikona

Wchodzisz na stronę i uzupełniasz formularz rejestracyjny, który znajduje się na samym szczycie. Następnie klikasz przycisk utworzenia konta.

Po chwili oczekiwania skontaktuje się z tobą pracownik robota (zrobi to telefonicznie). Opowie ci, z jak niezwykłą okazją masz do czynienia i zachęci do wpłaty środków na rachunek platformy.

Wiedz, że przedstawiciel Yuan Pay Group jest przy tym bardzo nachalny i nie odpuszcza łatwo.

Szybko odniesiesz wrażenie, jakbyś rozmawiał z telemarketerem, który próbuje ci sprzedać jakiś bubel.

Nawet jeśli się rozłączysz, pracownicy Yuan Pay Group będą do ciebie wydzwaniali regularnie przez kolejne dni.

Wpłacasz minimalny depozyt

Załóżmy, że zgadzasz się na wpłatę minimalnego depozytu w wysokości 250 EUR. Wtedy realizujesz przelew, a środki po krótkim czasie stają się widoczne na rachunku Yuan Pay Group.

Od tego momentu rozpoczynasz tzw. “handel”.
Jednak nawet jeśli platforma wyświetla jakiś zysk, wiedz, że wszystkie liczby prawdopodobnie są fikcyjne.

Masz do czynienia z symulacją, której zadaniem jest przekonanie użytkownika o skuteczności algorytmu, mimo że w rzeczywistości nic się nie dzieje.

płatność kartą online

Oczywiście przez cały ten okres towarzyszy ci twój osobisty asystent, który regularnie dzwoni i oferuje pomoc w inwestycjach.

Będzie zachęcał do dalszych wpłat, dzięki którym podobno osiągniesz większe zyski. Ponadto zaproponuje ci różne darmowe kursy, wsparcie w nauce i wiele innych rzeczy. Wszystko po to, abyś poczuł się bardziej pewnie i chętniej przekazał oszustom więcej pieniędzy.

Tracisz kontakt z opiekunem

Oszustwo będzie trwało aż do momentu, w którym odmawiasz dalszych wpłat. Zażądaj, aby platforma wydała ci dotychczasowe zyski, a od razu pojawią się problemy. Przedstawiciele Yuan Pay Group mają wiele wymówek, ale najpopularniejszymi są problemy techniczne (albo po stronie banku, albo platformy).

Czasem oszuści wykorzystują tę okazję do próby wyłudzenia dodatkowych pieniędzy. Jak? Np. powiedzą ci, że najpierw musisz wpłacić zaliczkę na podatek lub ponieść koszt pracy twojego “asystenta”. Dopiero po tym odzyskasz swoje środki.

Oczywiście jest to kłamstwo, bo pieniędzy już nie zobaczysz.
Co, jeśli odmówisz dalszych przelewów i dalej będziesz żądał wypłaty? Wtedy pracownicy Yuan Pay Group po prostu zerwą z tobą kontakt i poszukają sobie kolejnej ofiary.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Co prawda platforma Yuan Pay Group jest oszustwem, ale nie oznacza to, że na rynku nie znajdziesz prawdziwych i wiarygodnych robotów do automatycznego handlu kryptowalutami. Ze swojej strony polecamy jedną, która dobrze znamy i wiemy o jej skuteczności  – Capitalise.

Czytaj dalej, a dowiesz się o niej więcej.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Jeżeli szukasz robota, który automatycznie realizuje dowolną strategię handlową w twoim imieniu, wybierz Capitalise. Oprogramowanie jest w pełni darmowe. Nie ma też żadnych subskrypcji — wszystkie narzędzia są dostępne od ręki.

Co więcej, otrzymasz do dyspozycji wiele wskaźników i warunków realizacji transakcji, na podstawie których ustalisz zasady pracy robota. Dzięki temu posłuży ci w wielu sytuacjach, niezależnie od tego, jakiej strategii handlowej używasz.

Tym bardziej, że oprogramowanie jest bardzo proste w obsłudze. Nie potrzebujesz wiedzy programistycznej, abyś skutecznie z niego skorzystał.

Kolejną zaletą Capitalise jest fakt, że działa we współpracy z największą giełdą kryptowalut, czyli Binance (oraz kilkoma innymi popularnymi platformami). Oznacza to, że uruchomisz automatyczny handel na każdym z setek aktywów, które znajdziesz w ofercie partnerów robota.

To jeszcze nie wszystko.

Wśród funkcji oprogramowania obecne są również notyfikacje, możliwość backtestingu oraz biblioteka z gotowymi strategiami dla początkujących.

Recenzja Yuan Pay Group

Jeżeli zajrzysz do recenzji Yuan Pay Group, które widnieją w internecie, w większości przypadków przeczytasz o platformie w samych superlatywach.

Yuan Pay Group logo

Dlaczego tak jest, skoro my od początku ostrzegamy cię o oszustwie?

To proste — recenzje są opłacone.

Publikacje tego typu zarabiają na linkach afiliacyjnych, czyli otrzymują zapłatę za każdego czytelnika, który założy konto Yuan Pay Group poprzez ich stronę internetową. Nie jest to etyczne postępowanie i prawdę mówiąc można by je podciągnąć pod współudział w oszustwie.

Dlatego kiedy czytasz w jakiejś recenzji, że Yuan Pay Group cechuje się dużą skutecznością i naprawdę umożliwia pasywne zarabianie pieniędzy, nie wierz w ani jedno słowo.

Z pseudo botem handlowym jedynie stracisz pieniądze.

0/5

Yuan Pay Group nie działa.

0/5

Stracisz 250 EUR depozytu i wszystkie środki, które wpłacisz dodatkowo.

0.5/5

Prostota obsługi nic nie znaczy, gdy masz do czynienia z atrapą, a nie prawdziwym oprogramowaniem.

0/5

Obsługa klienta pomaga ci tylko wtedy, gdy wpłacasz pieniądze na konto.

Czy Yuan Pay Group jest legalny?

Po tym, co do tej pory napisaliśmy o robocie Yuan Pay Group, na pewno zastanawia cię, czy jest legalny? Odpowiedź brzmi: nie.

O braku legalności platformy świadczy wiele kwestii, a jedną z najważniejszych jest fakt, że nie ma ona licencji na prowadzenie działalności finansowej tego typu. Dlatego współpracuje z szemranymi brokerami, którzy nie podlegają żadnym regulacjom.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że oszuści bezprawnie posługują się wizerunkami celebrytów w celu reklamy swojego pseudo produktu. Przerabiają nawet okładki znanych czasopism (np. Forbesa), aby uwiarygodnić cały proceder.

Oprócz tego są jeszcze fikcyjne recenzje, które obiecują skuteczność oprogramowania, mimo że nie mają żadnych dowodów na poparcie swoich słów.

Podsumowując:

Co to jest Yuan Pay Group?

Kryptowaluty diametralnie zyskują na popularności i zmieniają świat. Korzystają z tego nie tylko indywidualne osoby, ale również przedsiębiorstwa i rządy. Dlatego centralne banki zaczynają reagować na istnienie cyfrowej konkurencji.

Jednym z pierwszych był chiński bank, który ogłosił pracę nad własną cyfrową walutą.

YuanPay Group twierdzi, że jest jedynym podmiotem autoryzowanym do dystrybucji cyfrowego juana. Jednocześnie zachęca, abyś w niego zainwestował, ponieważ aktualnie cena waluty jest bardzo niska, więc istnieje potencjał jej znacznego wzrostu w przyszłości.

Yuan Pay Group cechy

Czy to prawda, czy fałsz?

Tak się składa, że chiński rząd rzeczywiście pracuje nad cyfrową wersją narodowej waluty. Jednak są to pieniądze dystrybuowane przez bank centralny, który jest ich jedynym emitentem.

Natomiast Yuan Pay Group istnieje tylko z nazwy i nie ma nic wspólnego z Chinami, ich bankiem czy walutą. Z oficjalnej strony nie dowiesz się absolutnie nic na temat organizacji. Jest zupełnie anonimowa i nigdzie nie zarejestrowana.

Jak działa Yuan Pay Group?

Wedle oficjalnych informacji Yuan Pay Group działa w oparciu o algorytm, który umożliwia zarabianie na handlu automatycznym.

Jako że analizuje rynek kryptowalut i wyszukuje informacje znacznie szybciej od przeciętnego inwestora, dużo częściej generuje zyskowne transakcje.

Jednak prawda jest taka, że nie istnieje żadna platforma handlowa, ponieważ Yuan Pay Group nie posiada oprogramowania, które mogłoby ją napędzać.

Poza tym sam fakt inwestycji w cyfrową wersję waluty państwowej nie ma sensu. Przecież takie aktywa mają stabilną wartość, która w tym przypadku jest równa fizycznemu juanowi. Oznacza to, że nie odnotują drastycznego wzrostu, tak samo jak tradycyjne kryptowaluty — nie ma takiej możliwości. (3)

Czy zainwestowałbyś w cyfrową wersję złotówki Oczywiście, że nie!

Wynika to z prostego faktu: lokata kapitału w walucie fiat nie przyniesie ci znacznych zysków. Zazwyczaj dzieje się wręcz przeciwnie — generuje straty.

Czy warto korzystać z Yuan Pay Group?

Prawdopodobnie zdajesz już sobie sprawę, że nie warto korzystać z Yuan Pay Group. Jeśli jednak chcesz uniknąć podobnych oszustw w przyszłości, czytaj dalej.

Poniżej przyglądamy się poszczególnym cechom pseudo platformy handlowej.

Zalety Yuan Pay Group

Jak już wspomnieliśmy, w wielu opłaconych recenzjach przeczytasz, że handel za pośrednictwem platformy Yuan Pay Group się opłaca. Dowiesz się także, że oprogramowanie cechuje się:

Wiedz jednak, że to wszystko kłamstwa. Opłaceni recenzenci wypisują takie rzeczy dla zysku. Żaden z nich nie przetestował robota samodzielnie i nie ma pojęcia, jak w rzeczywistości wygląda handel za jego pomocą.

Ostrzeżenie:

Yuan Pay Group nie działa. Mimo że reklamuje się jako robot inwestycyjny, w rzeczywistości służy jedynie do wyłudzania pieniędzy, podobnie jak wiele innych szemranych platform tego typu. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, nie korzystaj z niego.

Użyteczność

Mimo że platforma Yuan Pay Group na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przyjazna dla użytkownika i intuicyjna, w rzeczywistości nie ma to wielkiego znaczenia.

Bo co z tego, że możesz szybko rozpocząć handel, skoro jest on fikcyjny?

Oparte o sztuczną inteligencję najnowsze technologie są tylko chwytem marketingowym i niczym więcej. W rzeczywistości nie ma żadnego oprogramowania.

Po rejestracji konta połączysz się z zagranicznym brokerem, który ukradnie twoje pieniądze.

Laptop na blacie

Konto demo

demo

W wielu recenzjach przeczytasz, że na platformie Yuan Pay Group uzyskasz dostęp do konta demo, na którym bez ryzyka przetestujesz możliwości robota.

Wiedz jednak, że autorzy przekrętu wykorzystują opcję handlu demonstracyjnego w nieuczciwy sposób.

Jak?

Konto demo pokaże, że dobrze ci idzie i zarabiasz pieniądze. Jednak gdy przejdziesz do handlu na żywo, wszystko stracisz.

Wpłata

Początkowy depozyt wpłacisz bez żadnych problemów. Nie dziwi nas to.

Utrudnianie użytkownikowi przelewu byłoby dla oszustów strzałem w stopę.

W końcu chcą, żebyś jak najszybciej oddał im swoje pieniądze.

Wypłata

Niestety w przypadku wypłat bardzo szybko pojawiają się problemy.

Otrzymasz informację, że nie przelejesz pieniędzy na prywatne konto (np. z powodu różnych problemów technicznych po stronie platformy lub banku).

Czasem oszuści powiadomią cię również o dodatkowych opłatach, bez uiszczenia których realizacja transferu środków nie będzie możliwa.

Jednak (jak zapewne się domyślasz) jest to tylko kolejna próba wyłudzenia.

Opłaty i prowizje

Teoretycznie oprogramowanie Yuan Pay Group jest darmowe. Przynajmniej na oficjalnej stronie nie znaleźliśmy informacji o jakichkolwiek opłatach.

Powstaje więc pytanie: dlaczego tak atrakcyjna oferta inwestycyjna nic nie kosztuje?

Niestety odpowiedź nie jest przyjemna. Autorzy przekrętu pod nazwą Yuan Pay Group zarabiają na kradzieży pieniędzy swoich użytkowników. Po dokonaniu transakcji przejmą twój kapitał i już go nigdy więcej nie zobaczysz.

Ryzyko

Inwestycje (szczególnie te, które polegają na kupnie i sprzedaży kryptowalut) zawsze wiążą się z ryzykiem. Czy oficjalna strona Yuan Pay Group o nim wspomina? Tak, ale nie wprost.

Co to znaczy? W kolejnych sekcjach witryny nie dowiesz się niczego o niebezpieczeństwie utraty pieniędzy.

Dopiero na samym dole (w stópce) znajdziesz informację na temat ryzyka, ale zapisaną drobnym druczkiem.

Wygląda na to, że oszuści podają ją tylko dlatego, aby do pewnego stopnia uwiarygodnić swoje przedsięwzięcie i zdjąć z siebie część odpowiedzialności.

Obsługa klienta

Mimo że Yuan Pay Group posiada obsługę klienta, nie licz na to, że będzie pomocna. Pracownicy robota mają tylko jedno zadanie: namawiają klientów do wpłaty pieniędzy na rachunek.

Dopóki z nimi współpracujesz, pozostają bardzo aktywni. Jednak gdy odmówisz dalszych wpłat i nie przekonają cię do zmiany zdania, zerwą z tobą kontakt.

Wiedz także, że obsługa klienta Yuan Pay Group jest bardzo nachalna w swojej działalności.

Tuż po rejestracji przedstawiciel platformy zadzwoni do ciebie i będzie dzwonił dalej (wielokrotnie) przez najbliższe kilka dni.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Yuan Pay Group?

Jak już wspomnieliśmy, Yuan Pay Group nie jest jedynym oszustwem inwestycyjnym tego typu. W sieci znajdziesz wiele innych pseudo robotów do automatycznego handlu, które (podobno) wyróżnia wysoki wskaźnik sukcesu.

Nazwy kilkunastu innych szemranych platform wymieniamy poniżej:

Jak przebiega logowanie na Yuan Pay Group?

Logowanie na Yuan Pay Group przebiega bardzo podobnie do rejestracji na wielu innych stronach internetowych i platformach inwestycyjnych. Jedyna różnica polega na tym, że jest względem nich o wiele bardziej uproszczone.

Krok 1: Rejestracja

Aby założyć konto, wchodzisz na oficjalną witrynę Yuan Pay Group i wypełniasz krótki formularz rejestracyjny, który znajduje się na jej szczycie.

Gdy to zrobisz, skontaktuje się z tobą pracownik robota. Jego zadaniem jest zachęcenie cię do wpłaty depozytu.

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Zaraz po tym, jak proces rejestracji dobiegnie końca, strona połączy cię z platformą brokera. To właśnie za jego pośrednictwem odbywa się domniemany handel.

Jednak zanim do niego przejdziesz, wpłacasz na rachunek depozyt. Jego minimalna kwota wynosi 250 EUR.

Krok 3: Jak zacząć handel?

Gdy pieniądze pojawią się na koncie, przechodzisz do inwestycji.

Wedle oficjalnych informacji odbywa się ona w dużej mierze automatycznie. Po prostu klikasz przycisk startu, a resztą zajmuje się algorytm.

Twoje zadanie polega jedynie na obserwacji jego poczynań.
Jednak wiesz już, że nie ma w tym ani krzty prawdy. Oprogramowanie Yuan Pay Group jest tylko atrapą, która w rzeczywistości nic nie robi.

Robot Yuan Pay Group: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Sprawdziliśmy w sieci, co na temat Yuan Pay Group piszą niezależni inwestorzy. Czy naprawdę działa, czy jest tylko kolejnym oszustwem, jakich w internecie wiele?

Jak się okazuje, prywatni użytkownicy podzielają nasze zdanie. Na Trustpilot znajdziesz blisko 100 opinii o Yuan Pay Group, z czego ponad 80% jest skrajnie negatywnych. Średnia ocena oprogramowania wynosi 1,9/5. (4)

Jest to kolejny powód, przez który powinieneś omijać platformę szerokim łukiem.

Werdykt: Czy Yuan Pay Group jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Yuan Pay Group to SCAM, o czym świadczy wiele poszlak, które zebraliśmy w artykule.

Przede wszystkim żadna organizacja o nazwie “Yuan Pay Group” nie jest jedynym dystrybutorem cyfrowego juana. Ponadto nowa chińska waluta nie ma nic wspólnego z automatycznym handlem.

Jednak nawet gdyby było inaczej, niczego by to nie zmieniło, ponieważ oprogramowanie nie działa.

Nie ma żadnego algorytmu handlowego.

Na koniec warto wspomnieć, że w sieci istnieje co najmniej kilkanaście stron Yuan Pay Group. Może na pierwszy rzut oka wyglądają nieco inaczej, ale sprzedają ten sam oszukańczy produkt. Ich jedyne zadanie polega na walce o jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce. (5)

Jeżeli zależy ci na skutecznym i wiarygodnym oprogramowaniu, lepiej wypróbuj Capitalise.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Yuan Pay Group obiecuje bardzo wysokie zyski przy niewielkiej inwestycji, ale to kłamstwo. Robot jest oszustwem, na którym jedynie stracisz pieniądze.

Pieniądze na Yuan Pay Group wpłacasz po rejestracji, gdy zalogujesz się na konto brokera. Jednak lepiej tego nie rób, ponieważ platforma okrada klientów.

Nie wiadomo, jak usunąć konto Yuan Pay Group. Nie znaleźliśmy żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Nie, Robert Lewandowski nie reklamował Yuan Pay Group. Inni celebryci (np. Elon Musk, Hubert Urbanski, Filip Hammar, Lukas Podolski, Kamil Stoch) też tego nie robili.

Źródła:

(1) https://blog.sircles.net/post/2021/06/23/yuanpay-now-is-it-a-scam

(2) https://rf.gov.pl/2021/07/21/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://tbbob.com/scams/yuan-pay-group-review

(4) https://www.trustpilot.com/review/yuanpaygroup.org

(5) https://scamcryptorobots.com/yuan-pay-group-review-scam/

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »