Revolut Kryptowaluty: Opłaty, Limity, Opinie Użytkowników, Podatki |
Czy Warto Założyć Konto?

Revolut jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług finansowych. Na rynku kryptowalut zaczął działać w grudniu 2017 roku. Na początku, przez aplikację można było kupić jedynie trzy najpopularniejsze monety.

Wzrost zainteresowania usługą handlu wirtualną walutą sprawił, że z czasem firma rozszerzyła ofertę tokenów. Obecnie w aplikacji Revolut kupisz ponad 50 tokenów.

Revolut planuje rozbudowę swojej działalności w branży cyfrowych monet. We wrześniu 2021 roku pojawiła się informacja, że firma zamierza stworzyć własną giełdę kryptowalutową.

Revolut opublikował ofertę pracy w poszukiwaniu doświadczonego specjalisty, który odpowiadałby za rozwój giełdy.

Czas pokaże, czy fintech faktycznie zrealizuje ten pomysł. Niewątpliwie, w związku z ogólnym wzrostem rozpoznawalności kryptowalut, firma dąży do umocnienia swojej pozycji w branży cyfrowych monet.

Zastanawiasz się, czy Revolut to dobre miejsce do handlu kryptowalutami? Czy warto założyć konto? Poniżej wyjaśniamy, jak działa aplikacja Revolut, ile kosztuje korzystanie z niej i jakie możliwości oferuje. Omawiamy także opinie użytkowników. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Jakie kryptowaluty kupię przez Revolut?

Przez Revolut kupisz obecnie ponad 50 kryptowalut.

Są wśród nich najpopularniejsze tokeny, takie jak bitcoin (BTC) czy ether (ETH) oraz mniej znane monety, np. chiliz (CHZ) i enjin (ENJ). (1)

Revolut Kryptowaluty

Początkowo, za pośrednictwem Revolut można było kupić jedynie trzy wirtualne waluty. Wraz z rozwojem usługi, fintech poszerzał ofertę kryptowalut. W ramach dwumiesięcznej kampanii w połowie 2021 roku, firma dodała nowe monety w poszczególnych segmentach:

Aktualną listę dostępnych tokenów znajdziesz na oficjalnej stronie Revolut w zakładce “Kryptowaluty”.

Na swojej stronie, firma tradycyjnie ostrzega klientów przed ryzykiem utraty kapitału związanym z dużą zmiennością na rynku kryptowalut.

Stoi na stanowisku, że handel kryptowalutami powinien być powszechnie dostępny. Jednak, ze względu na wspomnianą wysoką zmienność i ryzyko, nie jest odpowiedni dla wszystkich.

Fintech zaleca osobom początkującym, które dopiero poznają kryptowaluty, ostrożne podejmowanie decyzji finansowych.

Jak kupić kryptowaluty przez Revolut?

Aby kupić kryptowalutę przez Revolut, pobierz aplikację i załóż konto. Proces zakupu jest bardzo prosty. Poniżej omawiamy poszczególne kroki.

Rejestracja konta

Revolut Kryptowaluty rejestracja

Zanim kupisz kryptowalutę, załóż konto w aplikacji Revolut.

Zajmie ci to jedynie kilka minut. Cały proces sfinalizujesz na swoim telefonie.

Wejdź na stronę internetową Revolut. Kliknij przycisk “Zarejestruj się” i wpisz swój numer telefonu.

Otrzymasz SMS z linkiem do pobrania aplikacji. Wejdź w link i postępuj według instrukcji.

Wpłata

Wpłać środki na swoje konto w Revolut za pomocą wybranej metody płatności. Aplikacja akceptuje przelewy bankowe oraz karty debetowe i kredytowe.

Masz już pieniądze na koncie? Przejdź do zakupu kryptowalut!

Zakup krypto

Zakupu kryptowaluty przez Revolut dokonasz w czterech prostych krokach:

Jak przesłać kryptowaluty przez Revolut?

Aby przesłać kryptowalutę przez Revolut, wejdź do zakładki “Płatności”. Znajdź użytkownika, któremu chcesz przesłać tokeny.

Wprowadź kwotę, a następnie wybierz monetę z rozwijanej listy. Sprawdź poprawność zlecenia i kliknij “Wyślij”.

Kryptowaluta od razu pojawi się na koncie drugiej osoby. (3)

Niestety, obecnie nie ma możliwości przesyłania kryptowalut na konta poza aplikacją.

Firma pracuje jednak nad wprowadzeniem tej funkcjonalności.

W maju 2021 roku Revolut udostępnił klientom planu Metal w Wielkiej Brytanii opcję wypłaty wirtualnej waluty na zewnętrzne portfele.

Prawdopodobnie w przyszłości stanie się to możliwe także dla użytkowników z innych krajów.

Kryptowaluty

Czy przez Revolut mogę handlować na rynku kryptowalut?

Przez Revolut możesz handlować kryptowalutami. W ofercie firmy znajdziesz ponad 50 różnorodnych tokenów. Aplikacja ma jednak istotne ograniczenia, przez co nie jest tak wygodna jak np. giełda. Zalicza się do nich głównie brak opcji stakingu oraz możliwości przesyłania monet na zewnętrzne konta. Minusem są także wysokie prowizje od transakcji. Do handlu kryptowalutami lepiej sprawdzi się np. Binance. Giełda od wielu lat działa w branży. Użytkownicy Binance bez problemu wypłacą swoje tokeny na zewnętrzne portfele.

Kryptowaluty na Revolut: opłaty

Opłaty w Revolut różnią się w zależności od planu, z którego korzystasz. Konto Standard jest darmowe. Za plany Plus, Premium i Metal zapłacisz co miesiąc odpowiednio 2,99 EUR, 7,99 EUR i 13,99 EUR.

Plany Standard i Plus mają ustalony miesięczny limit transakcji, który wynosi 1 000 EUR. Przekroczenie tej sumy wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 0,5%. Limit nie obowiązuje użytkowników kont Premium i Metal.

Prowizja

Użytkownicy kont Standard i Plus płacą prowizję w wysokości 2,5 % od kupna i sprzedaży cyfrowych monet.

Dla kont Premium i Metal prowizja jest niższa – wynosi 1,5%.

Wysokość prowizji jest taka sama dla wszystkich tokenów dostępnych w aplikacji.

W porównaniu do innych platform do handlu krypto, opłaty w Revolut są dość wysokie.

Ile wynosi podatek od zakupu kryptowalut przez Revolut?

podatki

Jeśli zarobisz na handlu krypto przez Revolut, zapłacisz 19% podatek od zysków kapitałowych. Firma nie odpowiada za pobieranie podatków od swoich użytkowników.

Każdy powinien rozliczyć się sam, zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju zamieszkania.

W razie wątpliwości, skontaktuj się z doradcą podatkowym.

Czy warto kupić kryptowaluty przez Revolut? Opinie użytkowników

Część użytkowników uważa, że warto kupić krypto przez Revolut. Wśród zalet aplikacji najczęściej wymieniają intuicyjność i łatwość użytkowania.

Proces zakupu kryptowalut przebiega szybko i bezproblemowo. W ofercie platformy nieustannie pojawiają się nowe monety m.in. z segmentów marketplace i meme.

Z drugiej strony, użytkownicy narzekają na brak możliwości wypłaty monet na zewnętrzny portfel i wysokie prowizje. Zwracają także uwagę na fakt, że tak naprawdę nie są właścicielami kryptowalut, które kupują przez Revolut.

Ich zdaniem, zakup wirtualnych walut przez aplikację bardziej przypomina spekulowanie na różnicach kursowych. Revolut nie sprawdzi się więc osobom, które chcą faktycznie obracać kryptowalutami. (4)

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Tak, możesz kupić bitcoin przez Revolut. Oprócz BTC, w aplikacji kupisz ponad 50 kryptowalut. Prawdopodobnie w przyszłości firma doda do swojej oferty kolejne tokeny.

Aktualna lista dostępnych tokenów znajduje się na oficjalnej stronie Revolut w zakładce “Kryptowaluty”.

Nie, staking kryptowalut w Revolut nie jest możliwy. Jeśli chcesz korzystać z opcji stakingu, sprawdź ofertę eToro.

Naszym zdaniem warto inwestować w krypto. Wielu osobom handel kryptowalutami przyniósł ogromne zyski. Pamiętaj jednak, że zakup cyfrowych monet wiąże się z ryzykiem.

Jak w przypadku każdego aktywa, którego cena zmienia się w czasie, przed podjęciem decyzji o kupnie lub sprzedaży należy ocenić ryzyko wzrostu lub spadku ceny.

Warto mieć na uwadze własne możliwości finansowe oraz porównać informacje o kryptowalutach z wielu dostępnych źródeł.

Źródła:

(1) https://quickpenguin.net/revolut-cryptocurrency/

(2) https://globefunder.com/revolut-cryptocurrency-review/

(3) https://www.revolut.com/en-BE/help/wealth/cryptocurrencies/getting-cryptocurrency-exposure/sending-cryptocurrency

(4) https://www.producthunt.com/posts/revolut-cryptocurrency/reviews

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »