Opinie o Qumas AI: Czy To Oszustwo? Czy To Legalne? Bezpieczne?

Każdego dnia pojawiają się nowe oszustwa związane z kryptowalutami. Niemal codziennie kolejni oszukani zgłaszają się na policję.

Scamerzy zacierają zaś ręce z zadowoleniem, przeliczając zyski. Za chwilę stworzą nową stronę internetową opartą na tym samym schemacie.

Nie musisz być jedną z ich ofiar. Wystarczy, że dokładnie sprawdzisz stronę przed rejestracją.

Dowiedz się więcej o Qumas AI. Sprawdź, czy jest to legalne oprogramowanie transakcyjne, czy kolejny scam kryptowalutowy. Poznaj sposoby działania oszustów.

Jak sprawdzić, czy Qumas AI jest oszustwem?

Platforma Qumas AI jest reklamowana jako przyjazna dla początkujących aplikacja handlowa. Ma wykorzystywać uczenie maszynowe AI do przetwarzania i ustalania priorytetów kupna i sprzedaży. Są to kłamstwa, które mają na celu skuszenie nieświadomych poszukiwaczy okazji.

Jest kilka sposobów na to, aby sprawdzić, czy aplikacja Qumas AI działa legalnie, czy jest oszustwem. Oto kilka powodów, dlaczego ten robot jest scamem.

Jak więc widzisz, jest co najmniej kilka kwestii, które budzą podejrzenia. Poniżej przyglądamy się bliżej platformie Qumas AI, aby pomóc ci uniknąć ryzyka.

Przekonaj się też, czy inne roboty działają legalnie. Przeczytaj nasze recenzje BitProfit, Bitcoin Motion oraz Bitcoin Digital!

Układ strony głównej robota

Spójrz na stronę stronę Qumas AI i formularz rejestracyjny. Na pierwszy rzut oka witryna wygląda dobrze. Po bliższej analizie zauważysz jednak, że jest to jedynie fasada.

Przyjrzyj się, jak wygląda logo Qumas w formularzu rejestracyjnym. Nieco niżej, w sekcji “What is Qumas?” znajdziesz dwa zdjęcia, a na nich logo firmy Dassault Systems.

Z kolei na tablicy za plecami osób widocznych na fotografii widnieje informacja, że firma zajmuje się zarządzaniem dokumentami. Nie ma związku z kryptowalutami, inwestowaniem.

Co to oznacza? Że platforma Qumas AI jest zbudowana na kłamstwie. Oszuści wpadli na pomysł, aby kupić domenę z historią i użyć jej do promowania oszustw. Chcieli w ten sposób wzbudzić zaufanie potencjalnych klientów. Zgodnie z analizą Whois, domena została zarejestrowana w 1996 roku.

Układ strony jest klasyczny dla oszustw z robotami handlowymi. Po prawej stronie znajdziesz duży formularz rejestracyjny.

Poniżej kilka powodów, dla których warto założyć konto. Jeszcze niżej – wspomniane już zdjęcia, które mają uwiarygodnić działalność firmy, ale już wiesz, że nie są one powiązane z branżą kryptowalut.

Rejestracja konta Qumas AI to zawsze 250 euro

Złożenie depozytu za pomocą Qumas AI jest bardzo proste, jednak wypłata gotówki jest dość trudna.

W teorii konto Qumas AI założysz bezpłatnie. W praktyce, aby móc skorzystać z dostępnych funkcji, musiałbyś wpłacić 250 euro.

Rekomendujemy, byś tego nie robił – Qumas AI jest fałszywym programem, a jego twórcom chodzi jedynie o przejęcie twoich pieniędzy.

Jeśli przyjrzysz się oszustwom związanym z robotami, odkryjesz, że każdy z nich wymaga wpłaty takiej samej kwoty.

To o wiele więcej niż wynosi standard rynkowy.

250 euro na zdjęciu

Brak informacji o twórcach

Qumas AI twórcy

Qumas AI jest rzekomo robotem handlującym kryptowalutami napędzanym przez SI.

Zgodnie z informacjami ze strony jednej z wersji Qumas AI, oprogramowanie stworzyła osoba o imieniu “Robert”.

Chciał on, aby początkujący mogli skorzystać ze “schematu krok po kroku do budowania bogactwa”.

Robert to w rzeczywistości Jim Ottinger, obecnie wiceprezes wykonawczy ds. regulacji i jakości w UroGen Pharma. (1)

Qumas AI nie ma żadnych licencji, nie jest regulowany przez żadnego z najważniejszych regulatorów na świecie: CySEC, BaFin, ConSob ani AMF.

Nie da się także zidentyfikować spółki powiązanej z robotem, nie ma również patentów. To kolejne dowody na nieuczciwość podmiotu stojącego za Qumas AI.

Rzecznik Finansowy

Oszustwa podobne do tego nie są rzadkością.

Nieuczciwych firm pojawia się tak wiele, że ostrzegają przed nimi różne instytucje nadzorujące rynek finansowy.

Wśród nich jest polski Rzecznik Finansowy.

Podmiot wystosował oświadczenie, w którym radzi, jak uniknąć współpracy z nieuczciwą firmą.

Pamiętaj, aby zawsze rzetelnie sprawdzać brokera czy robota, u którego chcesz założyć konto.

rzecznik finansowy

Nie wierz obietnicom szybkich zysków – czy to na rynku Forex, czy kryptowalutowym. Nikt nie może zagwarantować ci zarobków, poniewaz handel zawsze wiąże się z ryzykiem. (2)

Co dzieje się po rejestracji na Qumas AI?

Aby założyć oficjalne konto Qumas AI, wypełnisz formularz. Zawiera tylko 4 pola i wymaga podania imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz telefonu. Szczególnie ta ostatnia informacja jest niebezpieczna w rękach oszustów.

Numer telefonu jest im potrzebny, aby przeprowadzić kolejne fazy oszustwa. Chcesz wiedzieć, jak przebiegają? Przeczytasz o tym poniżej.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny ikona

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie danych w formularzu. Poza danymi osobowymi oszuści wymagają numeru telefonu. Nie jest to przypadek.

Zadzwoni do ciebie osoba podająca się za konsultanta – może mieć obcy akcent.

Mimo że minimalny depozyt wynosi 250 euro, konsultant spróbuje cię przekonać do wyższej wpłaty.

Opowie ci o szansie na wysoki zarobek. W bardzo natarczywy sposób będzie cię zachęcał do przelania większego depozytu.

Rejestrując się na stronie robota, w istocie zakładasz konto u brokera o nazwie Investlux. Firma jest zarejestrowana na Seszelach.

Co prawda to nie typowy raj podatkowy, jednak miejsce o wyjątkowo łagodnych przepisach, co chętnie wykorzystują zagraniczni przedsiębiorcy. W tym oszuści.

Investlux nie ma licencji na prowadzenie działalności brokerskiej, żaden podmiot nie sprawuje nad nim kontroli. Firma działa więc nielegalnie i prawdopodobnie zarządzają nią przestępcy. (3)

Wpłacasz minimalny depozyt

Jeśli zdecydujesz się wpłacić pieniądze – czego nie rekomendujemy – po zaksięgowaniu wpłaty powinieneś uzyskać dostęp do platformy handlowej.

Według zapewnień konsultantów, którzy przeprowadzają cię przez proces rejestracji, środki mają zostać zaksięgowane natychmiast, jednak w praktyce bywa różnie.

Ostatecznie jednak uzyskasz dostęp do pulpitu inwestycyjnego.

Teraz może rozegrać się jeden z dwóch scenariuszy.

W pierwszym z nich osiągasz sukces, pojawiają się zyski. W związku z tym twój opiekun zachęca cię do wpłacenia kolejnych pieniędzy, aby jeszcze więcej zarobić.

W drugim scenariuszu tracisz cały kapitał. Konsultant przekonuje cię, że rynek kryptowalut jest zmienny i szybko odrobisz stratę, jeśli wpłacisz więcej pieniędzy.

Tracisz kontakt z opiekunem

Obsługa klienta

Proceder może trwać pewien czas, jednak przychodzi moment, gdy zechcesz wypłacić swoje środki.

Tutaj użytkownicy programu Qumas AI najczęściej orientują się, w jakiej sytuacji się znaleźli.

Okazuje się, że nie możesz zlecić wypłaty, ponieważ trwa przerwa techniczna, potrzebne są kolejne dokumenty lub wystąpił błąd ze strony banku.

Być może będziesz musiał dokonać dodatkowych opłat czy uiścić podatek, o którym nie wspomniano wcześniej.

Ostatecznie kontakt z opiekunem się urywa, a ty zostajesz bez pieniędzy.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Mimo że na rynku spotkasz wielu oszustów, w sieci działają także uczciwe roboty. Nie oferują pewnych, wysokich zysków, mogą natomiast pomóc w handlu i zautomatyzować go. Polecamy Ci Capitalise.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise jest darmowym robotem handlowym.

W automatyczny sposób realizuje strategie inwestycyjne, które zaprogramujesz. Wprowadź własne ustawienia, a robot będzie działał zgodnie z twoimi oczekiwaniami.

Nie potrzebujesz programistycznej wiedzy, aby korzystać z tego udogodnienia. Capitalise oferuje wiele przesłanek i wskaźników, na bazie których możesz handlować. Skorzystają z niego zarówno zaawansowani traderzy, jak i początkujący.

Co więcej, Capitalise działa na większości znanych giełd. Jeśli na przykład korzystasz z Binance (przeczytaj opinie o Binance), możesz zautomatyzować swój handel z pomocą robota.

Qumas AI recenzja

Cała pierwsza strona Google jest pełna fałszywych recenzji Qumas AI.

Co bardziej niepokojące, do reklamowania oszustw tego typu wykorzystywane są wizerunki znanych osób, takich jak Elon Musk czy Jeff Bezos.

W kampaniach promujących fake news spotkasz też takie osoby jak Martin Lewis, Jeremy Clarkson, Kim Kardashian, Holly Willoughby i Sir Richard Branson. (4)

Większość pozytywnych recenzji powstała na zlecenie oszustów. Dlatego nie wierz wszystkim opiniom w sieci – przed założeniem konta na stronie, przeprowadź dogłębny research.

W przypadku Qumas AI zadziwia także fakt, że niektóre strony nie odsyłają do oficjalnej witryny robota. Zachęcają do rejestracji bezpośrednio z poziomu fałszywej strony z opiniami.

0/5

Qumas AI nie zarobi dla ciebie pieniędzy.

0/5

Stracisz cały wpłacony kapitał.

0.5/5

Przyjazny dla użytkownika interfejs to tylko atrapa – nie wiadomo, czy transakcje są rzeczywiście realizowane.

0/5

Obsługa klienta nagle przestaje odpowiadać i nie może ci pomóc.

Czy Qumas AI jest legalny?

Nie, Qumas AI nie jest legalny. Platforma nie podlega żadnym regulacjom, a jeśli wpłacisz pieniądze, utracisz je.

Oto kilka powszechnie powielanych kłamstw na temat Qumas AI:

Co to jest Qumas AI?

Czy do korzystania z Qumas AI wymagana jest wiedza na temat handlu kryptowalutami? Nie. Qumas AI jest reklamowany jako przyjazna dla początkujących traderów aplikacja handlowa.

Ma rzekomo wykorzystywać uczenie maszynowe AI do przetwarzania i ustalania priorytetów kupna i sprzedaży.

Qumas AI

Qumas AI twierdzi, że przetwarza i analizuje wiele wskaźników handlowych, takich jak wskaźnik siły względnej czy Average True Range (ATR). Sztuczna inteligencja Qumas AI zrobi wszystko za ciebie.

Jak widzisz, to bardzo ogólne informacje. Z witryny nie dowiesz się, jak konkretnie działa robot i w jak sposób faktycznie się uczy. Nie znajdziesz także konkretnej informacji, jakie aktywa obsługuje.

Jak działa Qumas AI?

Uczenie maszynowe

Wedle “oficjalnych” danych, Qumas AI zapewnia szereg narzędzi i przetwarza wiele wskaźników handlowych, aby automatyzować transakcje.

W rzeczywistości aplikacja handlowa Qumas AI nie ma nic wspólnego z “zaawansowanymi terminalami handlowymi” lub mechanizmami stop-loss, o których informuje na swojej witrynie.

Platforma nie oferuje żadnych ze wskaźników wymienionych wyżej.

W rzeczywistości Qumas AI jest jeszcze bardziej zwodniczy niż tradycyjny schemat scamu kryptowalutowego. To dlatego, że faktycznie stwarza wrażenie autentycznego projektu.

Wzorzec oszustwa stał się dość popularny. W sieci znajdziesz już kilka jego wersji oraz sklonowanych stron internetowych, które pojawiają się wysoko w wyszukiwaniach Google.

Czy warto korzystać z Qumas AI?

Nie, nie warto korzystać z Qumas AI. Robot jest scamem, a jeśli wpłacisz pieniądze na platformę, już ich nie odzyskasz. Co więcej, twoje dane prawdopodobnie przejmą inni oszuści. Dlatego pamiętaj – zawsze dokładnie weryfikuj każdą firmę, zanim zdecydujesz się skorzystać z jej usług.

Mimo to, osoby odpowiedzialne za marketing Qumas AI dokładają starań, aby przedstawić robota w jak najkorzystniejszym świetle.

W sieci znajdziesz też sporo fałszywych recenzji. Jest również kilka fałszywych profili na Reddit i innych forach.

Oszuści są szczególnie wykwalifikowani w wykorzystywaniu mediów społecznościowych do promowania swoich projektów. Zachowaj czujność i upewnij się, że czerpiesz informacje z zaufanych źródeł.

Zalety Qumas AI

W płatnych recenzjach znajdziesz same pochwały i zapewnienia o skuteczności robota. Oszuści chwalą w szczególności:

Po raz kolejny zaznaczamy: nie jest to prawda. Żaden robot handlowy nie zapewni ci pewnych zysków.

Ostrzeżenie:

Qumas AI nie działa. Jest kolejnym fałszywym robotem handlowym, których w sieci działa wiele. Zachowaj czujność i nie wpłacaj pieniędzy na tę platformę, ponieważ nie uda ci się ich odzyskać.

Użyteczność

Zgodnie z recenzjami, Qumas AI ma zapewniać zyski każdemu, nawet osobom bez doświadczenia.

Robot rzekomo uczy się maszynowo, aby podejmować trafne decyzje i zarobić dla ciebie pieniądze. To nieprawda.

Na platformie nie znajdziesz żadnych narzędzi, które oferują twórcy. Nie ma również opcji back testów ani dostępu do historycznych danych.

Brak możliwości wdrożenia wskaźników analizy technicznej. Nie ma tu zatem nic z tego, co obiecują ci na stronie głównej Qumas AI.

Internet Scam oszustwo

Konto demo

demo

Konto demo ma zwiększać wiarygodność bota.

Dzięki niemu możesz przetestować, jak działa platforma bez konieczności wpłacania realnych pieniędzy.

To z kolei powinno cię upewnić, że masz do czynienia z zaufaną platformą.

W przypadku Qumas AI konto demo jednak nie jest darmowe.

Musisz wpłacić depozyt w wysokości 250 dolarów, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji – w tym rachunku demonstracyjnego.

Wpłata

Wpłata na rachunek Qumas AI ma być łatwa i szybka.

Na stronie robota nie znajdziesz informacji o dostępnych metodach płatności.

Jedyną wskazówką są grafiki przedstawiające logo Visa, Mastercard i PayPal na formularzu rejestracyjnym.

Nie radzimy jednak testować, jak wygląda to w praktyce.

wpłata

Wypłata

Wypłata w teorii również ma być prosta, jednak w rzeczywistości już nie odzyskasz raz wpłaconych do Qumas AI środków. Trafiły już w ręce oszustów.

Mimo podejmowanych prób nic nie osiągniesz – pojawią się dziwne problemy techniczne, aż w końcu kontakt z opiekunem klienta się urwie.

Opłaty i prowizje

Nie dotarliśmy do informacji na temat opłat. W teorii możesz korzystać z robota bezpłatnie, co samo w sobie jest już nieco podejrzane. Dlaczego tak skuteczny robot miałby być darmowy? Na czym zarabiają jego twórcy?

W praktyce musisz wpłacić depozyt, aby uzyskać dostęp do oferowanych funkcji. Pamiętaj także, że Qumas AI jest powiązany z brokerem, co do którego również nie ma wiarygodnych danych.

Ryzyko

ryzyko

Ostrzeżenia o ryzyku są wymagane prawnie. Muszą być umieszczane na stronach brokerów.

Oszuści od pewnego czasu stosują się do tego zalecenia, aby uśpić czujność potencjalnych klientów.

Podobnie jest w przypadku Qumas AI. W stopce strony znajdziesz informację o ryzyku inwestycyjnym.

Ono istnieje zawsze, jednak w przypadku tego robota ryzykowna jest już sama rejestracja.

Wspomnijmy jeszcze o kwestiach technicznych. Analiza parametrów strony wykazała kilka niepokojących aspektów.

Pierwszym z nich jest “Bliskość podejrzanych stron internetowych”, co oznacza, że witryna jest powiązana ze stronami oznaczonymi jako złośliwe. (5)

Obsługa klienta

Obsługa klienta w Qumas AI ma jeden cel – zachęcić cię do szybkiego wpłacenia pieniędzy.

Najlepiej jak najwyższej kwoty. Dlatego będą cię zachęcać do wykonania przelewu na kwotę wyższą niż wymagane 250 euro.

Opiekun poprowadzi cię przez cały proces tworzenia konta i wykonania depozytu. Będzie cię informował o tym, jak przebiega inwestycja.

W pewnym momencie zacznie nakłaniać do wpłacenia kolejnych pieniędzy.

Obsługa klienta jest nachalna. Dzwonią z różnych numerów, niekiedy kilka razy dziennie.

Nawet jeśli ostatecznie nie zdecydujesz się na współpracę, ale podałeś numer telefonu, spodziewaj się spamu.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Qumas AI?

Obecnie w sieci znajdziesz co najmniej kilka stron podających się za oficjalne. Są to witryny:

Jak przebiega logowanie na Qumas AI?

Logowanie na Qumas AI jest proste. Łatwy proces rejestracji ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Przyjrzyjmy się bliżej kolejnym krokom.

Krok 1: Rejestracja

Aby się zarejestrować, podajesz następujące dane:

Formularz rejestracyjny jest jedną z głównych części strony. Trudno go przeoczyć.

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Kolejnym etapem jest wpłata depozytu. Wymaganą kwotą jest 250 euro.

Bez wykonania przelewu nie skorzystasz z żadnej funkcji, którą oferuje platforma.

Co ciekawe, na tym etapie przedstawiciel Qumas AI zaoferuje ci pakiet bonusów.

Okazuje się jednak, że dodatkowych pieniędzy w praktyce nie dałoby się wypłacić – musiałbyś obrócić kwotą wyższą niż 250*30 lub 7500 euro, aby było to możliwe. (6)

250 euro

Krok 3: Jak zacząć handel?

W teorii po wpłacie depozytu wystarczy, że uruchomisz robota na platformie handlowej.

Konkretne kroki zależą jednak od brokera, do którego zostaniesz przydzielony.

Jednak w każdym przypadku operacje, które przeprowadzi robot, nie działają – widzisz jedynie wirtualne saldo.

Handel kryptowalutami

Robot Qumas AI: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Komentarze użytkowników jednoznacznie wskazują, że Qumas AI jest scamem.

Z ich doświadczeń wynika, że oszuści mają co najmniej kilka różnych stron internetowych. Pojawiają się także artykuły na temat znanych osób, które korzystają z robota.

Użytkownicy wspominają również o nachalnych telemarketerach, którzy namawiają do wpłacania dużych kwot i dzwonią nawet 10 razy dziennie.

Werdykt: Czy Qumas AI jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Qumas AI nie jest wiarygodny. Bez cienia wątpliwości jest scamem. Unikaj tej platformy i nie wpłacaj żadnych pieniędzy – prawdopodobnie już ich nie odzyskasz.

Nasza recenzja Qumas AI wykazała, że broker ani robot nie ma żadnych licencji potwierdzających legalną działalność. Ponadto oszuści wykorzystują wizerunek osób takich jak Elon Musk do reklamowania platformy.

Jeśli chcesz skorzystać z bota, którzy rzeczywiście działa, rozważ Capitalise. Wpłacając środki na platformę nie musisz obawiać się, że pewnego dnia zniknie.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Tak, Qumas AI jest scamem. Nie wpłacaj żadnych pieniędzy na plaformę.

Prawdopodobnie nie da się odblokować konta na Qumas AI. Z racji tego, że jest to oszustwo, nie wypłacisz swoich pieniędzy.

Nie, Elon Musk nie korzystał z Qumas AI.

Tak, Qumas AI jest dostępny po polsku. Tłumaczenie wygląda jednak jak wykonane translatorem.

Źródła:

(1) https://scamcryptorobots.com/qumas-ai-review/

(2) https://rf.gov.pl/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://scamcryptorobots.com/qumas-ai-review/

(4) https://scamcryptorobots.com/qumas-ai-review/

(5) https://www.scam-detector.com/validator/qumas-ai-com-review/

(6) https://scamcryptorobots.com/qumas-ai-review/

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »