Opinie o Profit Maximizer: Czy To Oszustwo?

Rynek kryptowalutowy wielu osobom kojarzy się z szybkim zyskiem. Bitcoin jest dla nich synonimem bogactwa. Cyfrowe waluty stają się coraz bardziej popularne.

Nie uszło to uwadze oszustów. Niemal każdego dnia ktoś traci oszczędności swojego życia, ponieważ uwierzył w to, że robot pomoże mu zarobić.

Możesz być kolejny.

Chyba że rozpoznasz oszusta.

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej na temat Profit Maximizer i tego, czy w serwisie Profit Maximizer da się zarobić. Aby nie trzymać cię w niepewności, odpowiemy od razu: aplikacja Profit Maximizer jest scamem.

Za chwilę dowiesz się, dlaczego.

Jak sprawdzić, czy Profit Maximizer jest oszustwem?

Na oficjalnej stronie Profit Maximizer jest przedstawiony jako robot handlowy, który pomaga początkującym i zaawansowanym traderom szybko zarobić. Teoretycznie wykorzystuje zaawansowane algorytmy, za pomocą których dostarcza analizy rynków.

Są to jednak kłamstwa, które mają jeden cel – skusić nieświadomych poszukiwaczy okazji.

Oto kilka dowodów na to, że oferta Profit Maximizer jest fałszywa.

Układ strony głównej robota

Strona wygląda podobnie, jak witryny innych oszustw związanych z handlem automatycznym. Po prawej stronie znajdziesz najważniejszy punkt serwisu, czyli duży formularz rejestracyjny.

Profit Maximizer strona główna

Poniżej pole tekstowe, a w nim informacje o aplikacji, odpowiedzi na pytania. Wszystko bardzo ogólne i bez konkretów.

Rejestracja konta Profit Maximizer to zawsze 250 euro

W teorii oprogramowanie, jak i założenie konta jest darmowe.

W praktyce jednak nie uzyskasz dostępu do żadnych jego funkcji, jeśli nie wpłacisz 250 euro depozytu.

Minimalna kwota wymagana do rozpoczęcia handlu w przypadku każdego robota jest taka sama. Jest to kolejnym dowodem na oszustwo.

250 euro na zdjęciu

Brak informacji o twórcach

anominowy twórca

Profit Maximizer nie ma licencji, nie jest kontrolowany przez żadnego z najważniejszych regulatorów na świecie: CySEC, BaFin, ConSob ani AMF.

Na stronie internetowej nie znajdziesz konkretnych informacji o twórcach, a jedynie ogólne opisy oprogramowania.

Rzecznik Finansowy

Oszustwa związane z robotami handlowymi nie są rzadkością. Pojawia się ich coraz więcej wraz ze wzrostem popularności kryptowalut.

Przed nieuczciwymi firmami ostrzegają przed nimi różne instytucje nadzorujące rynek finansowy, takie jak polski Rzecznik Finansowy.

Podmiot wystosował oświadczenie, w którym radzi, jak uniknąć współpracy z nieuczciwą firmą.

rzecznik finansowy

Nigdy nie wierz w obietnice szybkich zysków, ponieważ nikt nie może ich zagwarantować. Sprawdzaj dokładnie każdą firmę, zanim wpłacisz pieniądze. (1)

Co dzieje się po rejestracji na Profit Maximizer?

Aby założyć oficjalne (darmowe) konto Profit Maximizer, wypełnisz formularz. Wymaga on podania zaledwie kilku informacji: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz telefonu.

Numer telefonu jest potrzebny oszustom do kolejnych etapów oszustwa. Chcesz wiedzieć, jak przebiegają? Przeczytasz o tym poniżej.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny ikona

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie danych w formularzu. Podajesz tu również numer telefonu.

Oszuści wykorzystają go – zadzwoni do ciebie osoba podająca się za konsultanta.

Spróbuje namówić cię do wpłaty możliwie jak najwyższej kwoty, mimo że wymagany depozyt to 250 euro.

Wpłacasz minimalny depozyt

Jeśli zdecydujesz się wpłacić pieniądze – czego nie rekomendujemy – po zaksięgowaniu wpłaty powinieneś uzyskać dostęp do platformy handlowej.

Następnie następuje jeden z dwóch scenariuszy. Albo szybko pojawiają się zyski, albo strata.

W każdym wypadku opiekun klienta będzie namawiał na kolejne wpłaty, aby zwiększyć zysk lub odrobić stratę.

Pieniądze

Tracisz kontakt z opiekunem

Opiekun ma jedno zadanie – sprawiać, że wpłacisz jak najwięcej pieniędzy. Będzie się więc odzywał tak długo, jak będziesz wykonywać przelewy. Najczęściej kontakt urywa się w momencie, w którym ofiara oszustwa postanawia wypłacić pieniądze.

Nagle jednak pojawiają się problemy techniczne, dodatkowe opłaty czy podatki do zapłacenia. Ostatecznie zaś kontakt z opiekunem się urywa, a wypłata – nie zostaje zrealizowana.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Mimo że w świecie kryptowalut działa wielu oszustów, istnieją również sprawdzone roboty handlowe. Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają, polecamy Capitalise.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise jest darmowym robotem handlowym. Programujesz strategie inwestycyjne, a robot automatycznie je realizuje. Dzięki temu działa zgodnie z twoimi oczekiwaniami.

Nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy, aby skorzystać z Capitalise. Robot oferuje wiele wskaźników, na bazie których możesz handlować. Z jego obsługą poradzą sobie zarówno zaawansowani traderzy, jak i początkujący.

Co więcej, Capitalise działa na większości znanych giełd, m.in Binance.

Profit Maximizer recenzja

Już na pierwszej stronie Google znajdziesz pozytywne recenzje Profit Maximizer. Co więcej, trafisz na serwisy zbierające takie opinie.

Logo Profit Maximizer

Na niektórych robot ma ocenę poniżej 5, aby uśpić czujność potencjalnych klientów.

Jednak nic z tego nie jest prawdą. Recenzje te są opłacane przez oszustów. Piszą je spamerzy, którzy często nie mają nic wspólnego z robotem.

0/5

Profit Maximizer nie zarobi dla ciebie pieniędzy.

0/5

Stracisz środki, które wpłacisz.

0.5/5

Łatwy w obsłudze interfejs to fasada – nie ma dowodów na to, że transakcje są rzeczywiście realizowane.

0/5

Obsługa klienta przestaje odpowiadać i nie może ci pomóc, gdy chcesz wypłacić pieniądze.

Czy Profit Maximizer jest legalny?

Nie, Profit Maximizer nie jest legalny. Robot ani brokerzy, z którymi się łączy, nie podlegają żadnym regulacjom, działają więc niezgodnie z prawem.

Dodatkowo, nie ma żadnych rzetelnych informacji na temat twórców oprogramowania. James Forley, który rzekomo ma odpowiadać za aplikację, wydaje się jedynie fikcyjną postacią.

Nie da się znaleźć o nim zbyt wiele, a przecież gdyby faktycznie stworzył tak rewolucyjne oprogramowanie, na pewno istniałyby dowody czy historia jego sukcesu. (2)

Funkcje Profit Maximizer

Oto kilka dowodów na to, że Profit Maximizer jest oszustwem:

Co to jest Profit Maximizer?

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej, Profit Maximizer jest aplikacją handlową na rynki kryptowalutowe.

Zaawansowany algorytm ma analizować sytuację na rynku i dostarczać informacje, które pozwolą ci inwestować mądrze i więcej zarabiać. Nie musisz przy tym mieć doświadczenia.

W praktyce jednak nie ma żadnych konkretnych informacji na poparcie tez przedstawionych na witrynie robota.

Jak działa Profit Maximizer?

Trading z pomocą robota

Wedle “oficjalnych” danych, Profit Maximizer analizuje dane historyczne oraz aktualne informacje o cenach, aby automatyzować transakcje.

Na tej podstawie daje informacje o korzystnych sytuacjach na rynku.

W rzeczywistości aplikacja handlowa Profit Maximizer nie ma nic wspólnego z zaawansowanym algorytmem ani wskaźnikami technicznymi.

Rzekomy twórca aplikacji powiedział tylko, że odkrył lukę w systemie. Zbadał ją, aby przewidzieć wynik handlu. W praktyce oprogramowanie nie analizuje rynku ani nie monitoruje ruchu cen. To pokazuje, że nie istnieje żadna konwencjonalna metoda dostarczania sygnałów. (3)

Czy warto korzystać z Profit Maximizer?

Nie, nie warto korzystać z Profit Maximizer. Oprogramowanie nie działa, a jeśli zdecydujesz się na wpłatę środków, stracisz je.

Zastanawia cię, czy warto skorzystać z innych robotów handlowych? Sprawdź nasze recenzje Bitcoin Prime, Bitcoin Lifestyle, BitProfit, Bitcoin Evolution i Bitcoin 360 AI.

Zalety Profit Maximizer

W fałszywych recenzjach znajdziesz pochwały oraz informacje o skuteczności robota. Oszuści “doceniają” w szczególności:

Po raz kolejny podkreślamy: nie jest to prawda. Profit Maximizer nie zapewni ci zysków.

Ostrzeżenie:

Profit Maximizer nie działa. Jest oprogramowaniem handlowym, których wiele działa w internecie. Zachowaj ostrożność i nie wpłacaj pieniędzy na tę platformę, ponieważ nie uda ci się ich odzyskać.

Użyteczność

Profit Maximizer ma zapewniać zyski każdemu, nawet osobom bez doświadczenia.

Za sprawą zaawansowanych algorytmów i wskaźników technicznych ma dostarczać informacji o okazjach do zarobku. To nieprawda.

pieniądze

Konto demo

demo

Z reguły konto demo mają w ofercie wszyscy brokerzy. Dzięki niemu sprawdzisz, jak działa platforma handlowa i zapoznasz się z oprogramowaniem bezpłatnie.

W przypadku Profit Maximizer nie ma informacji na temat konta demo.

Wpłata

Wpłata pieniędzy powinna być łatwa i szybka. Na stronie nie znajdziesz jednak informacji o dostępnych metodach płatności.

wpłata

Wypłata

Teoretycznie wypłata również nie powinna przysparzać problemów. W przypadku Profit Maximizer nie masz jednak gwarancji, że odzyskasz wpłacone pieniądze. Jest duża szansa, że wypłaty nie uda się zrealizować.

Opłaty i prowizje

Według informacji na stronie Profit Maximizer, robot jest bezpłatny. W praktyce jednak uzyskujesz dostęp do oprogramowania dopiero, gdy wpłacisz depozyt w wysokości 250 euro.

Ryzyko

ryzyko

Informacje o ryzyku są prawnie wymagane.

Musi je umieścić na swojej stronie każdy podmiot, który działa w branży finansowej – czy to na rynku kryptowalutowym, czy Forex.

Oszuści do niedawna nie stosowali się do tego wymogu. Obecnie jednak coraz częściej zamieszczają ostrzeżenia, przez co upodabniają się do legalnych brokerów.

Na witrynie Profit Maximizer również znajdziesz wzmiankę na temat ryzyka, które towarzyszy handlowi kryptowalutami.

Jednak w przypadku tego oprogramowania ryzykowna jest już sama wpłata pieniędzy.

Obsługa klienta

Obsługa klienta w Profit Maximizer ma na celu zachęcić cię, abyś jak najszybciej wpłacił pieniądze. Dlatego opiekun będzie natarczywie namawiał cię do wykonania przelewu.

Obsługa dzwoni z różnych numerów, nawet kilka razy dziennie. Jeśli podałeś swoje dane, ale nie zdecydujesz się na współpracę, i tak spodziewaj się spamu.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Profit Maximizer?

Obecnie w sieci znajdziesz kilka stron, które podają się za oficjalne witryny Profit Maximizer. Są to:

Jak przebiega logowanie na Profit Maximizer?

Logowanie na Profit Maximizer jest bardzo proste. Ma to na celu przyciągnąć jak najwięcej osób. Przyjrzyjmy się bliżej kolejnym krokom.

Krok 1: Rejestracja

Podczas rejestracji konta musisz wypełnić dane: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

Ustalasz również hasło do swojego konta.

Profit Maximizer rejestracja

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Wpłata depozytu jest konieczna, aby uzyskać dostęp do funkcji, które oferuje platforma.

Nie ma informacji na temat dostępnych metod płatności. Wiadomo tylko, że minimalny depozyt wynosi 250 euro.

euro

Krok 3: Jak zacząć handel?

W teorii po wpłacie depozytu uruchamiasz robota na platformie handlowej.

Oprogramowanie jest połączone z brokerem, dlatego konkretne kroki zależą jednak od podmiotu, do którego zostaniesz przydzielony.

Prawdopodobnie jednak saldo, które zobaczysz, gdy wpłata się zaksięguje, będzie wirtualne.

click

Robot Profit Maximizer: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

W sieci najprościej znaleźć pozytywne, opłacone recenzje robota. Jeśli jednak trafisz na komentarze realnych użytkowników, szybko dojdziesz do wniosku, że Profit Maximizer jest scamem. Twórcy obiecują wysokie zyski, ale w praktyce Profit Maximizer to oszustwo.

Klienci piszą, że oszuści mają co najmniej kilka różnych stron internetowych. Pojawiają się także artykuły na temat znanych osób, które korzystają z robota oraz spreparowane filmy.

Użytkownicy wspominają również o telemarketerach, którzy namawiają do wpłacania dużych kwot. Dzwonią kilka razy dziennie.

Werdykt: Czy Profit Maximizer jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Profit Maximizer nie jest wiarygodny. Robot jest scamem. Nie wpłacaj pieniędzy na platformę – możesz mieć trudności z ich odzyskaniem. Po założeniu konta i wpłacie (minimalny wkład finansowy wynosi 250 euro) kontakt z obsługą klienta może stać się utrudniony.

Nasza recenzja Profit Maximizer wykazała, że robot nie ma żadnych licencji, które potwierdzają legalną działalność. Brak również informacji o twórcach czy adresie firmy.

Jeśli chcesz skorzystać z robota, którzy rzeczywiście działa, sprawdź Capitalise. Są to zaufane platformy, na których twoje środki będą bezpieczne.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Z Profit Maximizer nic nie zarobisz. Twórcy obiecują wysoką skuteczność oprogramowania, jednak jest ono oszustwem. Jeśli wpłacisz pieniądze na konto handlowe, stracisz środki.

Nie, Profit Maximizer nie jest legalny. Nie ma regulacji ani licencji, dodatkowo nie wiadomo nic na temat twórców.

Nie, Elon Musk nie korzystał z Profit Maximizer.

Wypłata z Profit Maximizer nie zostaje zrealizowana. Robot jest oszustwem – jeśli wpłacisz pieniądze, nie będziesz mógł ich wypłacić.

Źródła:

(1) https://rf.gov.pl/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(2) https://www.ajjacobson.us/binary-signals/profit-maximizer-is-scam-system-2-0-avoid.html

(3) https://www.ajjacobson.us/binary-signals/profit-maximizer-is-scam-system-2-0-avoid.html

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »