Kryptowaluty: Opinie Ekspertów | Czy Inwestowanie Jest Opłacalne?

To, co na początku było zabawą programistów i fanów nowych technologii, dzisiaj stało się częścią kultury masowej. Dowodzi tego fakt, że trudno znaleźć na świecie człowieka w młodym lub średnim wieku, który nie wie, czym są kryptowaluty.

Co prawda opinie o nich zmieniały się i ewoluowały w ciągu ostatnich lat, ale bardziej w pozytywną, niż negatywną stronę.

Przykładem tego, do jakiego stopnia rynek kryptowalut wrósł w nasz codzienny świat, jest postawa gwiazd kina i muzyki, a także innych sławnych ludzi. Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale wielu aktorów i piosenkarzy otwarcie popiera oraz inwestuje w cyfrowe aktywa.

Jednak mimo to nie wszyscy mają o nich pozytywne zdanie.

Chcesz dowiedzieć się, co o kryptowalutach myślą najbardziej znani i najbogatsi ludzie świata? Przeczytaj artykuł, a poznasz odpowiedź.

Gwiazdy kina i muzyki

Waluty wirtualne otwarcie wspiera wiele osób, które znamy z ekranów telewizorów. Sprawdź, co mają o nich do powiedzenia.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow

Znana aktorka, Gwyneth Paltrow, otwarcie dołączyła do grona propagatorów rynku kryptowalut w 2017 roku.

Stała się twarzą portfela bitcoin o nazwie “Abra”, a ponadto zasiadła przy stole doradców w firmie, która za nim stoi.

Oprócz tego pod koniec 2018 roku podzieliła się na Twitterze artykułem nt. podstaw działania bitcoina i innych kryptowalut oraz strategii inwestowania w nie.

Został on opublikowany na jej lifestylowej stronie “Goop”.

Tekst zaczyna się od słów:

Jeśli jesteś taki jak my, prawdopodobnie na dźwięk słowa bitcoin twoje oczy zaczynają bardziej błyszczeć. (1)

Snoop dogg

Sławny raper przejawiał zainteresowanie kryptowalutami już w 2013 roku, kiedy opinia publiczna jeszcze niewiele o nich wiedziała.

Ogłosił nawet, że jego fani kupią najnowszy album (z tamtego okresu) nie tylko za pomocą tradycyjnych walut, ale również bitcoina. Snoop dogg wycenił płytę na 0,3 BTC.

Snoop Dogg

Jeśli spojrzelibyśmy na najwyższy kurs bitcoina z dziś (ponad 60 tys. USD), raper zarobił na jednym krążku sprzedanym w ten sposób 20 tysięcy!

To jeszcze nie wszystko.

Ostatnio Snoop dogg zdradził na Twitterze, że to on jest anonimowym użytkownikiem o pseudonimie “Cozomo Medici”, który od dłuższego czasu aktywnie uczestniczył w handlu tokenami NFT. (2)

Mel B

mel b

Piosenkarka zasłynęła przede wszystkim jako jedna z wokalistek zespołu Spice Girls. Jednak wciąż kontynuuje karierę solową.

Była jedną z pierwszych artystek, które zaakceptowały bitcoina jako płatność za swoją twórczość. W 2013 roku opublikowała tweeta:

Jestem taka podekscytowana. Od 25 grudnia będę przyjmowała bitcoina jako zapłatę za moją muzykę na http://melaniebrown.com, co jest możliwe dzięki http://cloudhashing.com. (3)

Najbogatsi ludzie świata

Znamy już opinie kilku artystów, teraz sprawdźmy, czym są kryptowaluty według najbogatszych ludzi świata.

Bill Gates

Mimo że Bill Gates regularnie wyrażał swoje obawy względem kryptowalut, wciąż pozostaje jednym z największych inwestorów na tym polu.

W wywiadzie dla Bloomberga z 2014 roku powiedział:

Bitcoin jest ekscytujący, ponieważ pokazuje, jak tani potrafi być. Jest lepszy niż tradycyjna waluta w tym sensie, że nie musisz być fizycznie w danym miejscu i oczywiście jest bardziej wygodny, jeśli chodzi o duże transakcje. (4)

bill gates

Bill Clinton

Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton, również wypowiedział się na temat kryptowalut. 

Według niego:

Ta cała sprawa z technologią blockchain ma taki duży potencjał tylko dlatego, że znajduje zastosowanie niezależnie od granic państwowych i w każdej grupie społecznej. Możliwości są niespotykanie ogromne. (5)

Warren Buffet

Skoro wymieniliśmy już kilka opinii pozytywnych, spójrzmy również na negatywne.

Najsłynniejszy inwestor na świecie, Warren Buffet, nie ma dobrego zdania o kryptowalutach.

Oto jedna z jego licznych wypowiedzi na ten temat:

Warren Buffett

To nie jest waluta. Nie spełnia kryteriów waluty. Nie zdziwię się, jeśli za 10 lub 20 lat kryptowalut już nie będzie. To nie jest wytrzymała forma wymiany dóbr, nie jest też magazynem wartości. To bardzo spekulacyjny rodzaj aktywa w typie Bucka Rogersa, a ludzie kupują i sprzedają go dlatego, że mają nadzieję, iż zyska lub straci na wartości. Tak samo robili podczas bańki tulipanowej dawno temu. (6)

Donald Trump

donald trump

Na koniec zdanie jednego z najbardziej kontrowersyjnych przywódców Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Wypowiedział się o kryptowalutach w następujący sposób:

Nie jestem fanem bitcoina i innych kryptowalut, które nie są pieniędzmi i których wartość jest bardzo niestabilna i nie ma uzasadnienia. Nieuregulowane kryptowaktywa mogą zachęcać do działań poza prawem, łącznie z handlem narkotykami i innymi przestępstwami… (7)

Niezależnie od tego, po której stronie barykady stoisz, jedno jest pewne. Notowania kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat biły kolejne rekordy i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ta tendencja miała ulec zmianie.

Gdzie inwestować w kryptowaluty?

Chcesz zainwestować w kryptowluty? A może masz ochotę wypróbować je jako legalny środek płatniczy? Niezależnie od intencji, będzie ci potrzebny broker lub giełda kryptowalut, u których zaopatrzysz się w cyfrowe aktywa.

Binance

binance logo

Binance jest największą i najpopularniejszą giełdą kryptowalut na świecie. Oferuje multum opcji dla inwestorów, a ponadto pobiera wyjątkowo niskie prowizje od transakcji.

Jej zalety to:

Zonda

zonda logo

Zonda jest polską giełdą kryptowalut, która zdobyła wiele branżowych nagród. Mimo że opłaty za transakcje są nieco wyższe niż u konkurencji, Zonda nadrabia to pełną obsługą polskiej złotówki, dzięki czemu nie płacisz za przewalutowanie.

Zalety giełdy to:

Kryptowaluty — opinie: podsumowanie

Rosnące kursy kryptowalut i ich coraz większa adaptacja do świata rzeczywistego przyciąga wielu inwestorów i ludzi, którzy do tej pory nie interesowali się tematem.

Swoje robią również osoby publiczne wspierające nową technologię, ponieważ zwracają w tę stronę uwagę swoich fanów.

Wszystko to składa się na efekt kuli śnieżnej. Im więcej ludzi dołączy do świata kryptowalut, tym więcej będzie wart jeden bitcoin, na czym skorzystają również altcoiny. 

kryptowaluty leżące na stole

Skoro płatności drogą elektroniczną są już tak spopularyzowane, może niedługo zrobimy kolejny krok i do użytku wejdzie technologia blockchain?

Kiedy kryptowaluty znajdą realne zastosowanie w świecie — i to na szeroką skalę — cena bitcoina, Ethereum i innych cyfrowych aktywów prawdopodobnie znowu nas zaskoczy — oczywiście w pozytywny sposób.

Jeśli nie chcesz, aby cię to ominęło, pomyśl o inwestycji już teraz. Dzięki Binance nawet jako początkujący szybko i bezproblemowo wejdziesz w posiadanie pierwszych kryptowalut.

Źródła:

(1) https://goop.com/wellness/career-money/the-basics-of-bitcoin-and-cryptocurrency-and-how-to-invest

(2) https://cryps.pl/snoop-dogg-jest-wielorybem-nft/

(3) https://twitter.com/officialmelb/status/410172957181632513?lang=en

(4) https://www.businessinsider.com/13-celebrities-who-back-cryptocurrency-and-may-own-millions-in-bitcoin-2019-1?IR=T#johnny-depp-13

(5) https://observer.com/2018/10/bill-clinton-ripple-swell-cryptocurrency-event/

(6) https://markets.businessinsider.com/news/currencies/warren-buffett-best-quotes-bitcoin-cryptocurrencies-investing-rat-poison-squared-2021-1

(7) https://bitcoinist.com/is-bitcoin-a-constituent-of-pop-culture/

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »