Immediate Edge: Opinie Użytkowników. Czy To Legalne? Bezpieczne?

Wyobraź sobie, że wpłacasz pieniądze na platformę inwestycyjną, która obiecuje ci regularne zyski z automatycznego handlu kryptowalutami. Korzystasz z niej i przez kilka dni widzisz, że (o dziwo) saldo twojego konta rzeczywiście rośnie. Później z radością przechodzisz do wypłaty zysków i…

I właśnie tu pojawia się problem. Po kilku kłótniach z obsługą zaczynasz rozumieć, że od początku cię oszukiwano.

Czy kiedykolwiek przeżyłeś coś podobnego? Jeśli nie, Immediate Edge zapewni ci właśnie taki rodzaj doświadczeń. Robot jest oszustwem i powinieneś omijać go szerokim łukiem.

W artykule tłumaczymy, dlaczego. Dowiesz się też, jak rozpoznać i unikać podobnych pseudo robotów handlowych w przyszłości.

Jak sprawdzić, czy Immediate Edge jest oszustwem?

Łatwo rozpoznasz, że Immediate Edge jest oszustwem. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka istotnych sygnałów ostrzegawczych.

Czytaj dalej, a dowiesz się więcej szczegółów odnośnie powyższych punktów.

Układ strony głównej robota

Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia ze stronami fałszywych robotów handlowych, szybko zauważysz, że witryna Immediate Edge niczym się od nich nie różni. Odnotujesz jedynie niewielkie kosmetyczne zmiany, ale poza nimi wszystko wygląda podobnie.

Układ strony jest identyczny. Sugeruje to, że za robotem stoją ci sami ludzie, którzy stworzyli tamte oszustwa. Albo jeszcze gorzej — nie ma żadnego oprogramowania do automatycznego handlu kryptowalutami, a obietnice wysokich zysków są tylko wabikiem na niedoświadczonych inwestorów.

Immediate Edge strona główna

Tak czy inaczej, w obu przypadkach mierzysz się z próbą wyłudzenia pieniędzy.

Co równie ciekawe, w sieci znajdziesz kilka różnych stron Immediate Edge. Wszystkie wydają się reklamować ten sam produkt, tylko za pomocą nieco innych środków. Zupełnie jakby oszuści chcieli dotrzeć swoim przekazem do różnych typów inwestorów. (1)

Rejestracja konta Immediate Edge to zawsze 250 euro

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym jest minimalny depozyt.

Zanim zaczniesz handel kryptowalutami za pomocą Immediate Edge, musisz wpłacić na konto przynajmniej 250 EUR.

Dziwnym trafem jest to dokładnie taka sama kwota, jak we wszystkich innych oszustwach tego typu.

Poza tym w porównaniu do innych platform handlowych, które cieszą się dobrą renomą, wysokość minimalnego depozytu w Immediate Edge jest naprawdę wysoka.

250 euro na zdjęciu

Wiele giełd i brokerów kryptowalut umożliwia ci handel albo bez wymogów pod tym względem, albo są one niewielkie (np. 50 EUR).

Zadaj sobie pytanie, czy warto ryzykować utratę 250 EUR, aby przetestować oprogramowanie Immediate Edge, o którym tak naprawdę nie wiesz nic? Odpowiedź nasuwa się sama.

Brak informacji o twórcach

Anonimowy użytkownik internetu

Podejrzenia wzbudza również fakt, że nie wiemy, kto jest właścicielem Immediate Edge.

Na stronie internetowej nie znajdziesz żadnych informacji ani na temat deweloperów, ani firmy, która stoi za oprogramowaniem.

Niektórzy opłaceni recenzenci będą ci wmawiali, że to zupełnie normalne. W końcu w branży kryptowalut wielu twórców pozostaje anonimowych.

Nie daj się nabrać.

Jeżeli deweloperzy aplikacji Immediate Edge nie ujawniają swojej tożsamości, oznacza to, że mają coś do ukrycia.

Wszystkie legalne i uznane platformy oraz roboty handlowe jasno podają do wiadomości, kto za nimi stoi.

W końcu w realnym świecie też nie robisz interesów z ludźmi, których nie znasz. Dlaczego w internecie miałbyś postępować inaczej?

Rzecznik Finansowy

Jak już wspomnieliśmy, platforma Immediate Edge nie jest jedynym oszustwem tego typu na rynku kryptowalut.

Problem wyłudzeń cyfrowych aktywów stał się na tyle powszechny i poważny, że nawet polski Rzecznik Finansowy wydał oficjalne ostrzeżenie dla wszystkich inwestorów i entuzjastów bitcoina oraz altcoinów.

Przeczytasz w nim, że nikt nie powinien nabierać się na obietnice wysokich zysków.

Tym bardziej, gdy płyną one z anonimowych ust i dotyczą oprogramowania, które nie posiada niezbędnych licencji. (2)

rzecznik finansowy

Jeżeli dasz się oszukać, prawdopodobnie nikt nie będzie w stanie ci pomóc.

Fałszywe roboty do automatycznego handlu kryptowalutami, takie jak platforma transakcyjna Immediate Edge, współpracują z zagranicznymi brokerami. Zwykle są to firmy, które powstały w egzotycznych krajach i nie podlegają europejskiemu prawu.

Gdy ukradną ci pieniądze, już ich nie odzyskasz.

Co dzieje się po rejestracji na Immediate Edge?

Gdy założysz konto Immediate Edge, kontakt z pracownikami robota będzie przebiegał wedle z góry ustalonego scenariusza. Poniżej tłumaczymy, jak to wygląda w praktyce.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny ikona

Jeżeli wypełnisz formularz rejestracyjny na stronie Immediate Edge (podajesz w nim m.in. numer telefonu) i założysz konto, po chwili zadzwoni do ciebie pracownik robota.

Opowie ci, z jakim oprogramowaniem masz do czynienia i ile pieniędzy dzięki niemu zarobisz.

Ponadto będzie namawiał do wpłaty depozytu. Stosuje przy tym techniki sprzedażowe, które są bardzo podobne do aktywności telemarketerów.

Szybko zauważysz, że przedstawiciel Immediate Edge jest bardzo nachalny i niechętnie przyjmuje odmowę.

Nawet jeśli zrezygnujesz z oferty w tym momencie, on lub któryś z jego kolegów będzie wydzwaniał do ciebie wielokrotnie przez kilka kolejnych dni.

Wpłacasz minimalny depozyt

Załóżmy, że zgodziłeś się na wpłatę depozytu.

W takim przypadku przejdziesz do drugiej fazy oszustwa, w której uzyskasz dostęp do pseudo platformy transakcyjnej, gdzie zobaczysz swój bilans konta i możliwości inwestycyjne.

Jednak te drugie widnieją tam tylko na pokaz, ponieważ robot handlowy jest atrapą i w rzeczywistości nie realizuje żadnych transakcji.

W tym okresie pracownik Immediate Edge nasili z tobą kontakt i będzie na bieżąco informował, o zyskach, które podobno odnotowujesz.

wpłata

Przy okazji wznowi namowy, abyś zasilił konto dodatkowymi środkami, dzięki czemu zarobisz jeszcze więcej.

Może też zastosować inną taktykę.

Poinformuje cię o początkowych stratach i zasugeruje, abyś wpłacił na rachunek nowy kapitał, za pomocą którego odrobisz wcześniejsze przegrane.

Tracisz kontakt z opiekunem

Faza trzecia zaczyna się w chwili, gdy użytkownik przestaje ufać platformie Immediate Edge i żąda wypłaty zarobionych pieniędzy. Wtedy szybko okazuje się, że nie będzie to takie proste.

Wymówek jest wiele. Pracownik powie ci o problemach technicznych platformy albo o tym, że bank utrudnia transfer środków.

Jest to też idealny moment do wyłudzenia dodatkowych pieniędzy pod pretekstem konieczności zapłaty podatku lub poniesienia kosztów pracy twojego “asystenta” (mimo że robot Immediate Edge podobno jest darmowy).

Co się stanie, jeśli odmówisz kolejnych przelewów? W takiej sytuacji pracownicy robota po prostu zerwą z tobą kontakt i poszukają sobie nowej ofiary.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Mimo że na rynku istnieje wiele pseudo robotów do automatycznego handlu kryptowalutami, znajdziesz też wiarygodne platformy, które cieszą się dobrą renomą wśród użytkowników. Ze swojej strony polecamy przede wszystkim Capitalise.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise jest robotem kryptowalutowym, który autonomicznie realizuje transakcje na podstawie określonych warunków. Te ostatnie zależą wyłącznie od ciebie.

Masz do dyspozycji wiele wskaźników technicznych i przesłanek, na bazie których bez problemu ustalisz strategię inwestycyjną. Co więcej, zrobisz to za pomocą prostych komend, więc umiejętność programowania nie jest ci potrzebna.

Kolejną ogromną zaletą Capitalise jest fakt, że z oprogramowania skorzystasz w 100% za darmo. Nie ma żadnych subskrypcji, które ograniczałyby dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji robota.

To jeszcze nie wszystko.

Capitalise jest kompatybilne z największą giełdą kryptowalut na świecie. Jeśli korzystasz z Binance, bez problemu uruchomisz robota na jej platformie transakcyjnej. Oznacza to, że będziesz miał dostęp do ogromnej ilości cyfrowych aktywów.

Weź jednak pod uwagę, że potrzebujesz pewnej wiedzy z zakresu inwestycji, aby skutecznie korzystać z Capitalise. W końcu samodzielnie ustalasz warunki pracy oprogramowania.

Recenzja Immediate Edge

Immediate Edge twierdzi, że umożliwia automatyczne zarabianie pieniędzy dzięki zaawansowanemu algorytmowi sztucznej inteligencji.

Immediate Edge logo

Obiecuje też wysokie zyski każdemu, niezależnie od jego doświadczenia inwestycyjnego.

W ten sposób przyciąga do siebie naiwnych lub początkujących użytkowników giełdy.

Na domiar złego w sieci znajdziesz wiele recenzji oprogramowania, które wprost chwalą Immediate Edge i zapewniają, że robot jest skuteczny. Niektórzy autorzy tekstów sugerują nawet, że efektywność robota przekracza 90%!

Oznaczałoby to, że 9 na 10 transakcji przynosi zysk. Czyli każdy, kto używa Immediate Edge, po pewnym czasie powinien zostać milionerem.

Czy to prawda, czy fałsz?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Gdyby tego typu maszynki do zarabiania pieniędzy istniały, światowe waluty szybko straciłyby jakąkolwiek wartość. (3)

Prawda jest taka, że każda pozytywna recenzja Immediate Edge jest opłacona. Strony, które publikują takie teksty, zarabiają na czytelniku zakładającym konto poprzez ich link afiliacyjny.

Żaden z autorów recenzji prawdopodobnie nawet nie przetestował robota, więc wszystkie informacje wyssał z palca (lub zawczasu otrzymał wytyczne, wedle których napisał tekst). Tak czy inaczej nie wierz w ani jedno słowo, które przeczytasz.

0/5

Aplikacja Immediate Edge nie działa.

0/5

Stracisz wszystkie pieniądze, które wpłacisz na konto robota.

0.5/5

Interfejs oprogramowania na pierwszy rzut oka wygląda intuicyjnie, ale w rzeczywistości jest tylko bezużyteczną atrapą.

0/5

Obsługa klienta utrzymuje z tobą kontakt tylko wtedy, gdy regularnie wpłacasz pieniądze na rachunek.

Czy Immediate Edge jest legalny?

Immediate Edge nie jest legalny, gdyż nie posiada żadnych licencji na prowadzenie działalności finansowej. Ponadto współpracuje z zagranicznymi brokerami, którzy nie podlegają lokalnym regulacjom.

Tego typu platformy regularnie okradają swoich klientów.

Nielegalne są również praktyki reklamowe, które stosują twórcy robota. Wykorzystują w nich wizerunki znanych osób, takich jak Bill Gates, Jeff Bezos czy chociażby Robert Lewandowski. Jednocześnie sugerują, że celebryci polecali robota lub sami z niego korzystają.

Oczywiście jest to kłamstwo.

Zwracamy także uwagę na inne kwestie związane z Immediate Edge, które jasno pokazują, czy jest legalny, czy nie. Oto one:

Co to jest Immediate Edge?

Wedle oficjalnych informacji Immediate Edge jest robotem do automatycznego handlu kryptowalutami, który wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz technologię uczenia maszynowego do wyszukiwania okazji inwestycyjnych.

Jako że oprogramowanie działa w pełni samodzielnie, umożliwia pasywny zarobek każdemu, niezależnie od doświadczenia.

Ponadto radzi sobie lepiej od przeciętnego inwestora, ponieważ algorytm nie potrzebuje odpoczynku i analizuje rynek kryptowalut dużo szybciej od człowieka.

Wszystkie powyższe stwierdzenia ładnie brzmią, ale w rzeczywistości są tylko tanim chwytem marketingowym. Algorytm robota nie działa (zakładając, że jakikolwiek algorytm w ogóle istnieje). (4)

Ponadto każdy, kto ma jakąś wiedzę o rynku kryptowalut i tradingu, wie, że nie istnieje żaden złoty środek do zarabiania pieniędzy. Giełda zawsze wiąże się z ryzykiem, niezależnie od tego, jak dopracowaną strategią inwestycyjną dysponujesz.

Jak działa Immediate Edge?

Immediate Edge działa w oparciu o sztuczną inteligencję, która samodzielnie analizuje rynek kryptowalut i zajmuje na nim pozycje, gdy widzi okazję inwestycyjną.

Taką informację znajdziesz na stronie robota i w opłaconych recenzjach.

Gdy wpłacisz pieniądze na rachunek, uzyskasz dostęp do oprogramowania.

Od tego momentu podobno wystarczy, że uruchomisz robota, a reszta dzieje się samoczynnie.

Twoim zadaniem jest jedynie doglądanie robota, co nie powinno zająć więcej, niż 20 minut dziennie.

Co więcej, bardziej zaawansowanym inwestorom Immediate Edge pozwala dopasować warunki transakcji w ustawianiach algorytmu.

Jednak nawet jeśli platforma transakcyjna naprawdę posiada takie opcje handlowe, weź pod uwagę, że wcale nie muszą one działać. Wszystko wskazuje na to, że oprogramowanie jest tylko atrapą, która przypomina interfejs prawdziwej giełdy.

Masz kilka przycisków i zmieniające się cyferki, ale w rzeczywistości obserwujesz jedynie sztuczną symulację.

Czy warto korzystać z Immediate Edge?

Prawdopodobnie zdajesz już sobie sprawę, że nie warto korzystać z Immediate Edge. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego, czytaj dalej.

Poniższa wiedza przyda ci się również, jeśli w przyszłości trafisz na inne oszustwa tego typu.

Zalety Immediate Edge

W opłaconych recenzjach przeczytasz, że Immediate Edge ma wiele zalet, np.:

Oczywiście są to tylko puste obietnice, a w niektórych przypadkach nawet bezczelne kłamstwa (m.in. o skuteczności i dobrych opiniach). Immediate Edge nie działa i nie powinieneś inwestować pieniędzy za pośrednictwem aplikacji tego dostawcy.

Użyteczność

Mimo że Immediate Edge oferuje użytkownikom prostą w obsłudze i intuicyjną platformę, jego użyteczność jest praktycznie zerowa.

Wynika to z jednego, prostego faktu — robot nie działa.

Dlatego wygoda obsługi nie ma tu żadnego znaczenia.

Co z tego, że możesz szybko utworzyć konto i rozpocząć “handel” kryptowalutami, skoro jedynie stracisz przez to pieniądze?

Internet Scam oszustwo

Konto demo

demo

Co ciekawe, niektórzy recenzenci sugerują, że w Immediate Edge masz do dyspozycji darmowe konto demo.

Podobno za jego pomocą wypróbujesz możliwości robota bez jakiegokolwiek ryzyka.

Jednak wiele wskazuje, że jest to kolejna pułapka na początkujących traderów.

Handel za pośrednictwem konta demo pokaże ci przeważającą ilość wygranych, a gdy przejdziesz do transakcji na żywo, stracisz wszystkie pieniądze.

Wpłata

Konto Immediate Edge zasilisz szybko i bezproblemowo, co nie jest niczym dziwnym.

W końcu oszuści dokładają wszelkich starań, abyś nie natrafił na żadną przeszkodę, kiedy przekazujesz im pieniądze.

płatność kartą online

Wypłata

W przypadku wypłaty jest już znacznie gorzej. Kiedy zechcesz zabezpieczyć zyski, szybko okaże się, że nie możesz tego zrobić. Usłyszysz różne wymówki o problemach technicznych czy utrudnieniach ze strony banku.

Tak czy inaczej pieniędzy już prawdopodobnie nie odzyskasz.

Opłaty i prowizje

Oficjalna wieść niesie, że platforma Immediate Edge jest darmowa. Jedyny wymóg dotyczy wpłaty, gdyż minimalna kwota depozytu wynosi 250 EUR. Jednak pieniądze te powinny posłużyć ci do handlu kryptowalutami, więc nie jest to opłata w sensie ścisłym.

Dlaczego tak skuteczny robot kryptowalutowy nie pobiera żadnych prowizji? Z jednej prostej przyczyny: jego twórcy zarabiają na kradzieży kapitału swoich klientów.

Ryzyko

ryzyko

Doświadczeni handlowcy wiedzą, że handel na rynku kryptowalut zawsze wiąże się z ryzykiem. Nie zmieni tego żaden, nawet najlepszy system handlu.

Możliwe że właśnie dlatego twórcy Immediate Edge poszli po rozum do głowy i od pewnego czasu oficjalna strona internetowa robota posiada w stopce ostrzeżenie o ryzyku.

Wygląda to na tani chwyt, który ma zwiększyć wiarygodność robota.

Obsługa klienta

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest obsługa klienta. W przypadku Immediate Edge sprowadza się ona do wyłudzania pieniędzy od użytkowników.

Pracownicy robota są przy tym nachalni i nie odpuszczają łatwo.

Jeśli po rejestracji odmówisz i nie przelejesz pieniędzy na rachunek, będą do ciebie dzwonili nagminnie przez kilka kolejnych dni.

Blokada numeru nie zawsze pomaga, ponieważ do połączeń wykorzystują wiele różnych telefonów.

Obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Immediate Edge?

Już wspomnieliśmy, że Immediate Edge nie jest jedynym pseudo robotem, który działa w sieci. W internecie znajdziesz mnóstwo oszustw tego typu. Mają podobną stronę internetową, ale inną nazwę.

Poniżej wymieniamy kilka innych fałszywych robotów, które w rzeczywistości są próbami wyłudzeń:

Co więcej, w sieci znajdziesz również kilka robotów funkcjonujących pod nazwą Immediate Edge. Logo jest jedyną rzeczą, którą się różnią.

Przeczytaj nasze recenzje innych botów: Bitcoin Motion, Bitcoin Digital, Qumas AI i Profit Maximizer.

Jak przebiega logowanie na Immediate Edge?

Logowanie na Immediate Edge przebiega podobnie do rejestracji na innych platformach handlowych. Jest jednak wyraźnie uproszczone.

Poniżej wyjaśniamy cały proces.

Krok 1: Rejestracja

Najpierw wchodzisz na stronę robota i wypełniasz formularz rejestracyjny, który znajduje się na jej szczycie. Składa się jedynie z 4 pól:

Gdy założysz nowe konto, zadzwoni do ciebie przedstawiciel Immediate Edge. Będzie cię namawiał do inwestycji.

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Aby zasilić konto, wchodzisz w odpowiednią zakładkę na platformie robota i wybierasz jedną z dostępnych metod płatności.

Zależą one od brokera, z którym połączy cię Immediate Edge, ale zwykle masz do dyspozycji przelew poprzez konto bankowe lub za pomocą karty kredytowej/debetowej.

euro

Krok 3: Jak zacząć handel?

Gdy pieniądze pojawią się na rachunku, przechodzisz do inwestycji.

Robota podobno uruchamiasz jednym kliknięciem myszy — od tego momentu rozpocznie się automatyczny handel.

Wiedz jednak, że Immediate Edge nie jest tym, za co się podaje. Robot nie działa, a założenie konta i wpłata depozytu na jego rachunek poskutkuje utratą pieniędzy.

Trading za pomocą Immediate Edge

Robot Immediate Edge: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Mimo że opłacone recenzje sugerują inaczej, wielu doświadczonych traderów wyraża się o Immediate Edge skrajnie krytycznie. Wystarczy, że zajrzysz na stronę Trustpilot i sprawdzisz samodzielnie.

Blisko 90% wszystkich opinii jest negatywnych, a ogólna ocena robota wynosi 1,5/5. (5)

Jak widzisz, komentarze niezależnych inwestorów idealnie podsumowują jakość robota i odpowiadają na pytanie, czy naprawdę działa.

Werdykt: Czy Immediate Edge jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Nie ma wątpliwości, że Immediate Edge to SCAM i służy jedynie do wyłudzania pieniędzy. Robot nie posiada żadnej licencji, współpracuje z szemranymi brokerami i bez pozwolenia wykorzystuje wizerunki celebrytów do autoreklamy.

Porównanie Immediate Edge z jakąkolwiek renomowaną i legalną platformą jasno pokaże ci, że masz do czynienia z oszustwem.

Jeśli interesuje się automatyczny handel kryptowalutami, lepiej sprawdź robota Capitalise.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Na Immediate Edge nie zarobisz ani grosza. Robot jest oszustwem, które obiecuje złote góry, ale w rzeczywistości nie działa. Służy jedynie do okradania naiwnych inwestorów.

Pieniądze na Immediate Edge wpłacasz, wybierając odpowiednią opcję na platformie robota. Jednak lepiej tego nie rób, ponieważ robot jest oszustwem. Stracisz cały kapitał, który wpłacisz na rachunek.

Aby usunąć konto Immediate Edge, prawdopodobnie musisz skontaktować się z obsługą klienta. Nie ma żadnych konkretnych informacji na ten temat, dlatego najlepiej w ogóle go nie zakładaj.

Nie, Lukas Podolski nie reklamował Immediate Edge. Inni celebryci (np. Dominika Kulczyk, Hubert Urbanski, Maciej Orłoś, Kamil Stoch czy Szymon Hołownia) również tego nie robili.

Źródła:

(1) https://scamcryptorobots.com/immediate-edge-app-review-scam/

(2) https://rf.gov.pl/2021/07/21/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://blog.sircles.net/page/immediate-edge-scam

(4) https://blog.sircles.net/page/immediateedge-official-com-scam

(5) https://www.trustpilot.com/review/immediate-edge.io

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »