Recenzja Bitfinex: Opinie Użytkowników o Giełdzie

Bitfinex jest jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Siedziba firmy znajduje się w Hongkongu, a głównym zarządcą jest iFinex Inc.

Platforma obsługuje handel kryptowalutami i oferuje wiele funkcji zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych traderów.

Bitfinex charakteryzuje się wysokim wolumenem płynności, co wyróżnia ją na tle wielu innych giełd. Ponadto inwestorzy chwalą handel z depozytem zabezpieczającym, aplikację mobilną oraz komfort użytkowania. Bez szczegółowej wiedzy na temat giełdy prawdopodobnie szybko stracisz swoje środki.

Dlatego koniecznie zapoznaj się z naszą recenzją i inwestuj z głową.

ZALETY

WADY

Dla kogo Bitfinex jest dobry?

Giełda Bitfinex oferuje niskie opłaty transakcyjne, więc sprawdzi się wśród początkujących traderów. Natomiast doświadczeni entuzjaści kryptowalut docenią zaawansowane narzędzia, które wspomagają handel.

Co sprawia, że Bitfinex to dobry wybór?

Za wyborem giełdy Bitfinex przemawia wysoka płynność giełdy. Ponadto platforma oferuje użytkownikom niskie opłaty oraz handel z depozytem zabezpieczającym. Co więcej, uzyskasz na niej dostęp do wielu funkcji dla zaawansowanych traderów. Kolejną zaletą jest funkcjonalna aplikacja mobilna na smartfony z systemem iOS i Android.

Giełda kryptowalut Bitfinex nie jest regulowana. Natomiast działa zgodnie z prawem Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Wady Bitfinex

Opinie inwestorów wskazują na kilka wad platformy. Według amerykańskiej prokuratury giełda kryptowalut Bifinex ukrywała przed inwestorami duże straty finansowe. W konsekwencji twórcy zapłacili grzywnę w wysokości 18,5 mln USD.

Jednak Bitfinex jest jedną z najważniejszych giełd kryptowalut na świecie i oferuje zaawansowane narzędzia handlowe. Dziś klienci mają duże zaufanie do platformy, a jej twórcy zarabiają miliony dolarów.

Jak działa?

Giełda Bitfinex zapewnia wiele rozwiązań dla zaawansowanych traderów, a także prostą obsługę, która zachęci początkujących. Interfejs zapewnia też dostęp do wykresów i narzędzi handlowych.

Zasady inwestowania są bardzo proste. Po założeniu konta i weryfikacji prześlesz fundusze do portfela. Następnie skorzystasz z formularza, który umożliwia zakup kryptowalut. Pulpit platformy jest w pełni konfigurowalny i zawiera łatwe w obsłudze narzędzia.

Główne cechy

Przeanalizowaliśmy, jakie funkcje oferuje platforma Bitfinex. Ponadto sprawdziliśmy, jak wyglądają wpłaty i wypłaty różnych kryptowalut. Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo, a także działanie aplikacji mobilnej.

Minimalna kwota transakcji

Minimalna kwota dla pojedynczej oferty wynosi 150 USD lub równowartość tej kwoty w innych walutach. Natomiast najmniejszy możliwy depozyt wynosi minimum 10 USD/EUR/GBP.

płatność kartą online

Opłaty handlowe

Opłata transakcyjna wynosi 0.200%. Koszt złożenia depozytu za pośrednictwem przelewu bankowego wynosi 0,1%. Natomiast wpłaty kryptowalutami są bezpłatne.

Bezpieczeństwo - czy giełda jest bezpieczna?

Haker

W 2015 roku giełda kryptowalut Bitfinex straciła ok. 1500 BTC z gorącego portfela. (2) Natomiast rok później doszło do włamania, a hakerzy ukradli 120 000 BTC. Jednak po 8 miesiącach giełda zwróciła użytkownikom utracone aktywa.

Po wspomnianych wydarzeniach twórcy platformy wprowadzili dodatkowe zabezpieczenia, m.in. dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Ponadto przechowują tylko 0,5% funduszy w gorących portfelach. Giełda monitoruje IP wszystkich użytkowników, co wzmacnia bezpieczeństwo.

Wielkość i płynność

Bitfinex jest jedną z najlepszych giełd pod względem dziennego wolumenu obrotu BTC/USD. Wysoka płynność stanowi jedną z głównych zalet giełdy Bitfinex.

Dostępne kryptowaluty

Platforma Bitfinex oferuje ponad 170 kryptowalut. Na liście dostępnych aktywów znajdziesz m.in. bitcoin, ethereum, terra, tether, solana, litecoin, ripple oraz wiele innych (4). Giełda Bitfinex jest silnie związana z coinem Tether.

Wpłaty i wypłaty

Na giełdzie Bitfinex złożysz depozyt przy pomocy walut fiat i kryptowalut. W pierwszym przypadku wykorzystasz tylko przelewy bankowe. Platforma nie akceptuje kart debetowych i kredytowych (3).

Maksymalny czas wypłat wynosi maksymalnie 12 godzin. Jednak najczęściej aktywa trafiają na konto w mniej niż 2 godziny. W przypadku USDT Bitfinex nie wymaga weryfikacji transakcji.

wpłata

Narzędzia i funkcje handlowe

Platforma Bitfinex oferuje swoim klientom wiele narzędzi handlowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Platforma

Bitfinex wykres

Platforma Bitfinex charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem. (1) Bez problemu założyliśmy darmowe konto. Następnie wprowadziliśmy depozyt. Zakup kryptowalut również nie sprawił żadnego problemu.

Portfel

Bitfinex oferuje klientom bezpieczny, a zarazem prosty w obsłudze portfel. Narzędzie posiada zabezpieczenia, które chronią twoje aktywa.

portfel

Oprogramowanie

Bitfinex jest łatwą w obsłudze giełdą. Przetestowaliśmy stronę internetową, a także aplikację mobilną.

Strona internetowa

Nie doświadczyliśmy problemów z działaniem strony internetową, a wszystkie opcje były dobrze widoczne. Jednak niektórzy użytkownicy wskazują na problemy z weryfikacją konta.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Bitfinex funkcjonuje szybko i sprawnie. Jest prosta w obsłudze, co spodoba się początkującym użytkownikom. Natomiast zaawansowani traderzy doceniają dostęp do szczegółowych analiz.

Obsługa klienta

Platforma udostępnia wsparcie 24/7 przez kontakt mailowy. Zazwyczaj otrzymasz odpowiedź w ciągu 12 godzin, chociaż w okresach zwiększonej aktywności czas ten może się nieco wydłużyć. Ponadto wiele przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://support.bitfinex.com/hc/en-us.

Zarządzanie kontem

Moduł zarządzania kontem obejmuje przede wszystkim opcje związane z bezpieczeństwem. W tej sekcji ustawisz np. dwuskładnikowe uwierzytelnienie, a także wskażesz adresy wypłat. Ponadto określisz sposób otrzymywania powiadomień.

Właściciele i zespół Giełdy

Właścicielem Bitfinex jest by Raphael Nicolle, który założyć giełdę w 2012 roku. Natomiast Głównym zarządcą jest iFinex Inc. Siedziba firmy znajduje się w Hongkongu.

Jak otworzyć konto?

Krok 1: Rejestracja

Korzystanie z Bitfinex wymaga wcześniejszej rejestracji. Pierwszym krokiem będzie założenie nowego konta. W tym celu wypełnij formularz i podaj nazwę użytkownika, e-mail oraz hasło. Platforma jest dostępna w wielu krajach, również w Polsce.

Rejestracja Bitffinex

Krok 2: Weryfikacja (KYC)

Przed skorzystaniem z serwisu zweryfikuj tożsamość. Giełda jest zobowiązana do przeprowadzenia procedury, aby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy oraz kradzieży tożsamości. Aby przejść weryfikację, prześlij skan dokumentu tożsamości z adresem oraz selfie.

Bitfinex weryfikacja

Krok 3: Wpłata

Bitfinex umożliwia wpłaty fiat wyłącznie za pośrednictwem przelewów bankowych. Dostępne są waluty – EUR, JPY, GBP, USD oraz tether, czyli quasi-fiat token nieoficjalnie powiązany z USD. 

Bitfinex depozyt

Krok 4: Handel

Po wejściu na główną stronę platformy zauważysz listing par kryptowalutowych. Odszukaj interesującą opcję, a następnie przejdź do zakładki „Trading”. Więcej przydatnych funkcji znajdziesz w sekcji „For Traders”.

 
Bitfinex handel

Krok 5: Jak przesłać aktywa z Bitfinex?

Po wybraniu opcji „Wallet” znajdź zakładkę „Withdrawals”. Następnie wybierz kryptowalutę, wpisz kwotę oraz adres portfela. Przed dokonaniem transakcji upewnij się, czy wszystkie dane są prawidłowe.

 
Wypłata bitfinex

Doświadczenia handlowe

Bitfinex jest atrakcyjną platformą zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Jednak zauważyliśmy kilka obszarów, które wymagają poprawy.

Co Bitfinex może zrobić, aby się poprawić?

Przede wszystkim inwestorzy wciąż pamiętają o problemach giełdy oraz wysokiej grzywnie, nałożonej przez amerykańską prokuraturę. Chociaż od tamtego czasu Bitfinex bardzo się rozwinął, nadal jest niedostępny w USA. Ponadto brakuje polskiej wersji językowej strony, a taką opcję oferuje kilka konkurencyjnych giełd.


Interfejs Bitfinex jest prosty i czytelny. Jednak zabrakło nam treści edukacyjnych, które pomogłyby początkującym inwestorom. Co więcej, waluty fiat wpłacisz wyłącznie za pośrednictwem przelewu bankowego.

Porównanie giełd kryptowalut

Bitfinex

Uphold

Crypto.com

Opinie użtytkowników

Aktualna ocena Bitfinex na portalu TrustPilot wynosi 3.0. Wielu użytkowników zachęca do przetestowania platformy. Jednocześnie zwracają uwagę na kilka wad.

Inwestorzy chwalą obsługę klienta na platformie. Podkreślają, że support działa szybko i sprawnie. Ponadto wskazują na dość niskie opłaty. Z drugiej strony wspominają o problemach z działaniem niektórych funkcji (np. Lending Pro) .

Zwróć uwagę, że większość ocen jest pozytywnych.

 

Czy Bitfinex jest dla ciebie odpowiedni? Wniosek

Dokładnie przetestowaliśmy platformę Bitfinex. Rejestracja przebiegła szybko i sprawnie. Nie mieliśmy żadnych problemów z zakupem kryptowalut. Naszym zdaniem serwis jest przyjazny dla początkujących użytkowników.

Zalety Bitfinex docenią również doświadczeni traderzy. Nie brakuje tu zaawansowanych narzędzi handlowych oraz szczegółowych wykresów.

Ponadto eksperci mają możliwość handlu z dźwignią czy stakowania.

Karta kredytowa

Ważnym atutem jest również wysoka płynność giełdy (6), która przyciąga wielu klientów. Chociaż Bitfinex nie ustrzegł się wad, nadal jest atrakcyjną platformą dla inwestorów.

Metodologia

W recenzji wzięliśmy pod uwagę funkcjonalność giełdy oraz bezpieczeństwo transakcji. Ponadto sprawdziliśmy wysokość opłat handlowych i narzędzia analityczne dla traderów. Co więcej, rzuciliśmy okiem na opinie użytkowników.

Oceniliśmy, że Bitfinex pozwala inwestorom na prosty i wygodny handel kryptowalutami. Jednocześnie oferuje rozwiązania, które umożliwiają szczegółową analizę techniczną.

 

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Bitfinex jest giełdą kryptowalut, która oferuje wiele narzędzi handlowych. Platforma wyróżnia się wysoką płynnością, co przyciąga uwagę inwestorów.

Tak, Bitfinex jest dobre dla początkujących. Platforma zapewnia prosty interfejs, który sprzyja początkującym inwestorom.

Tak, warto trzymać kryptowaluty na Bitfinex. Platforma jest bardzo intuicyjna i stanowi bezpieczne rozwiązanie dla entuzjastów wirtualnych monet.

Tak, twoja kryptowaluta jest bezpieczna z Bitfinex.

Aby zamknąć konto, kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu i wybierz pozycję “Account”. Następnie przejdź do sekcji “Status”, kliknij opcję dezaktywacji i potwierdź operację. Pamiętaj, że proces jest nieodwracalny.

Nie, Bitfinex prawdopodobnie nie splajtuje. Jest jedną z giełd o najwyższej płynności. Dlatego nic nie wskazuje na to, aby zakończyła działalność.

Twoja wpłata może być wstrzymana z wielu powodów. W tej sytuacji najlepiej skontaktuj się z obsługą klienta.

Aby odblokować konto Bitfinex, skontaktuj się z supportem. Wówczas otrzymasz niezbędne wyjaśnienia.

Tak, platforma Bitfinex działa w Polsce.

Nie, Bitfinex nie jest oszustwem. Platforma działa legalnie na podstawie prawa Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Tak, Bitfinex zostało zhakowane w 2016 roku (5). Wówczas skradziono aktywa o bardzo wysokiej wartości. Od tamtego czasu twórcy wprowadzili skuteczne zabezpieczenia. Dzięki temu Bitfinex cieszy się zaufaniem wielu klientów.

Źródła

(1) https://www.investopedia.com/bitfinex-review-5213318

(2) https://99bitcoins.com/bitcoin-exchanges/bitfinex-review/

(3) https://cryptonews.com/reviews/bitfinex/

(4) https://www.cryptonewsz.com/cryptocurrency-exchange/bitfinex-review/

(5) https://www.cryptovantage.com/best-crypto-exchanges/bitfinex-review/

(6) https://academy.shrimpy.io/post/bitfinex-review-2023

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »