Bitcoin Trader: Opinie Użytkowników, Recenzja | Czy To Oszustwo?

Szukasz robota, do automatycznego handlu kryptowalutami? Być może trafiłeś już na Bitcoin Trader.

Opinie o robocie mogą być mylące. Bota do handlu kryptowalutami reklamują płatne recenzje, które mają wprowadzić Cię w błąd.

Bitcoin Trader nie służy do handlu bitcoinami – w rzeczywistości, nie posiada nawet podobnej funkcji.

Oprogramowanie służy do wyłudzania pieniędzy przez firmę, która je stworzyła. Czy grozi Ci coś jeszcze? Na to pytanie odpowiemy za moment.

Nie chcesz dołączyć do grona poszkodowanych, którzy w 2021 roku stracili 14 miliardów dolarów w kryptowalutach? (1)

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega oszustwo i jak je rozpoznać. Przyjrzymy się również alternatywnym, sprawdzonym botom, które pomogą Ci w handlu kryptowalutami.

Jak sprawdzić, czy Bitcoin Trader jest oszustwem?

Bitcoin Trader to nie pierwsza firma na rynku kryptowalut, która posuwa się do oszustw.

W ciągu ostatnich kilku lat, podobnych przypadków było kilkanaście.

Twórcy zmieniają tylko nazwę bota, aby zmanipulować początkujących inwestorów.

weryfikacja

Po czym poznać, że dany robot handlowy to oszustwo? W przypadku Bitcoin Trader znaleźliśmy kilka elementów, które wskazują na scam.

Zwróciliśmy uwagę między innymi na to, że: (2)

Układ strony głównej robota

Układ strony głównej robota wiele mówi o wiarygodności firmy, która za nią stoi. Konkurencja na współczesnym rynku jest duża i każda rzetelna firma dokłada starań, aby jej główna witryna wyglądała profesjonalnie.

W przypadku Bitcoin Trader mamy do czynienia z prostym, wręcz prymitywnym szablonem graficznym. W tekście (na stronie) znajdziemy liczne błędy ortograficzne i językowe.

Oficjalna strona wita użytkowników sloganem: “Ekskluzywne oferty dla Ciebie tylko dzisiaj. Zarejestruj się i otwórz darmowe konto”. To pierwsza próba skłonienia Cię do wpłaty depozytu.

Warto zauważyć, że w kolejnej sekcji strona wyświetla aktualne transakcje użytkowników. Są to dane poufne i raczej żaden trader nie zgodzi się na ich upublicznianie. Jest to zabieg zastosowany, aby wzbudzić Twoje zaufanie.

Strona-glowna-Bitcoin-Trader (1)

W opisie sposobu działania bota przeczytasz, że wyprzedza on rynek kryptowalut o ułamki sekund i przewiduje zmiany cen. Dzięki temu powinien zarabiać dla Ciebie pieniądze.

Tak naprawdę robot nie jest w stanie “wyprzedzać” rynku, gdyż różnica czasu od zlecenia do zrealizowania transakcji jest zbyt duża

Zwróć uwagę, że w stopce znajdziesz tzw. wyłączenie odpowiedzialności. Firma rezerwuje sobie prawo do nie dostarczania usług ani produktu.

Twórcy stwierdzili, że Bitcoin Trader jest tylko doradcą i pośrednikiem pomiędzy traderem a brokerami. Wskazali, że firma nie ponosi odpowiedzialności za żadne usługi ani produkty, które dostarczą Ci brokerzy. 

Czy pośrednik finansowy o czystych intencjach stosowałby podobne praktyki?

Nie możemy pominąć faktu, że informacje na stronie głównej wprowadzają w błąd, co do tego, czym handlujesz.

W rzeczywistości, nie będziesz obracał BTC, tylko wysoce ryzykowanymi CFD i kontraktami terminowymi. Zostały one zdelegalizowane w USA i Kanadzie ze względu na liczne oszustwa.

Rejestracja konta Bitcoin Trader to zawsze 250 euro

Analizując scamy, takie jak Bitcoin Trader, zwróciliśmy uwagę na wysoki depozyt minimalny.

Każda firma, której wyłudzenia wyszły na jaw, wymagała od użytkownika wpłaty aż 250€. Bez niej nie otrzymasz dostępu do funkcji bota.

Wysoki depozyt minimalny sprawia, że nawet jeśli zdecydujesz się tylko na jedną wpłatę, Bitcoin Trader zyskuje relatywnie dużo. 250€ to dla przeciętnego Polaka wysoka kwota. 

Problem w tym, że nigdy nie odzyskasz swoich pieniędzy. Spodziewaj się jednak, że pracownicy firmy będą się z tobą kontaktowali telefonicznie i przekonywali Cię do kolejnych wpłat.

Brak informacji o twórcach

Zdarza się, że producenci usług i produktów na rynku kryptowalut chcą pozostać anonimowi. Jest to swego rodzaju etos krypto. Jednak zwykle masz do dyspozycji szereg możliwości, aby sprawdzić wiarygodność projektu.

W przypadku Bitcoin Trader nie znajdziesz informacji o twórcach. Zwykle firmy, które podają swoje dane, są zarejestrowane w tzw. “rajach podatkowych”. 

Powinien to być sygnał, że nie prowadzą handlu kryptowalutami, tylko starają się wyłudzić pieniądze od niedoświadczonych inwestorów

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o schemacie działania oszustów.

Rzecznik Finansowy

O tym, że Bitcoin Trader to oszustwo, alarmują m.in. instytucje nadzoru rynków finansowych.

Również Rzecznik Finansowy przestrzega przed wyłudzeniami i tłumaczy, w jaki sposób działają przestępcy.

Zapoznaj się z wpisem na temat oszustw, aby lepiej zrozumieć mechanizm i umieć go rozpoznać.

Co dzieje się po rejestracji na Bitcoin Trader?

Platforma Bitcoin Trader jest łatwa w użyciu. Niestety, stanowi to o niebezpieczeństwie, jakie stwarza. Przeczytaj, co stanie się po założeniu konta na oficjalnej stronie Bitcoin Trader.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Aby rozpocząć handel kryptowalutami, potrzebujesz konta.

Wypełnisz formularz rejestracyjny, podając imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

Zauważ, że wszyscy rzetelni pośrednicy wymagają weryfikacji tożsamości w ramach procedury KYC. Tutaj jej nie ma.

W płatnych recenzje natrafisz na opinie, że to zaleta platformy.

Pamiętaj jednak, że weryfikacja zapewnia bezpieczeństwo danych użytkowników – potraktuj jej brak jako czerwoną flagę.

rejestracja

Wpłacasz minimalny depozyt

Opłaty

Aby uruchomić aplikację Bitcoin Trader i rozpocząć handel, wpłacisz depozyt. Pierwsza wpłata to aż 250€

To znacznie powyżej standardu rynkowego w Polsce. Niestety nie wiemy, jakie opłaty wiążą się z przelewem. 

Trudno też powiedzieć, jak szybko środki zaksięgują się na koncie.

Po wpłacie pieniędzy powinieneś uzyskać dostęp do handlu kryptowalutami. 

Prawdopodobnie skontaktuje się z Tobą “opiekun”, który będzie namawiał Cię do dalszych wpłat. Kiedy tak się stanie, możesz być pewien, że jesteś ofiarą oszustwa.

Tracisz kontakt z opiekunem

Jeśli odmówisz dalszych wpłat, a w międzyczasie stracisz cały kapitał, kontakt z opiekunem się urwie. 

Niestety nie wyegzekwujesz swoich pieniędzy. Pozostanie jedynie droga sądowa, ta jest jednak długa i kosztowna. 

W wielu przypadkach trudno jest udowodnić winę oszusta, gdyż sam dokonujesz wpłat pieniędzy – mimo że pod wpływem manipulacji.

Internet Scam oszustwo

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Niestety, boty takie jak Bitcoin Trader czy Bitcoin Revolution podkopują zaufanie inwestorów do automatyzacji handlu. 

Jednak na rynku są sprawdzone rozwiązania, które możemy polecić traderom. Należy do nich Capitalise. Przeczytaj, dlaczego warto z skorzystać z platformy.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise to sprawdzony robot handlowy, który pozwoli Ci zwiększyć wydajność i komfort pracy. Współpracuje tylko ze zweryfikowanymi, wiarygodnymi brokerami, którzy podlegają regulacjom instytucji nadzoru finansowego.

Dzięki automatycznym zleceniom terminowym ustawisz czas wejścia i wyjścia z transakcji. Zostanie zrealizowana automatycznie o określonej godzinie, bez Twojej ingerencji.

Efektywniej wykorzystasz cały dzień handlowy, od momentu otwarcia rynku w Tokio, po zamknięcie giełdy w Nowym Jorku.

Inteligentne powiadomienia dostarczą Ci najważniejszych informacji z rynku. Ustawisz odpowiednie kryteria oraz częstotliwość wiadomości i dostosujesz je do własnych potrzeb. Nie martw się, że ominie Cię jakiekolwiek ważne wydarzenie.

Użyteczną funkcją Capitalise jest aktywne monitorowanie wzorców cenowych. Skorzystaj z niego, aby przewidywać zmiany w dynamice handlu.

Zlecenia stop-loss i take-profit umożliwią Ci skuteczniejsze zarządzanie ryzykiem. Bot samodzielnie zamknie wybrane pozycje, kiedy zostanie spełniony określony przez Ciebie warunek.

Polecamy Capitalise jako realne wsparcie każdego inwestora. Narzędzie nie wykona całej pracy za Ciebie, ale sprawi, że będzie przyjemniejsza i szybsza.

Zalety

Bitcoin Trader recenzja

bitcoin-trader-logo

System Bitcoin Trader jest promowany za pomocą wielu płatnych recenzji.

Dowiesz się z nich między innymi, że dzięki Bitcoin Trader zarobisz nawet kilka tysięcy euro w jeden dzień. To oczywiście kłamstwo.

W jaki sposób miałbyś tyle zarobić? Recenzja Bitcoin Trader, którą przeczytaliśmy, opisuje bota jako zaawansowane narzędzie do handlu bitcoinami, służące m.in do automatycznego wykonywania transakcji.

Dowiedzieliśmy się z niej, że samodzielnie podejmuje decyzje inwestycyjne i handluje bez Twojej ingerencji.

Co sprawia, że zautomatyzowana platforma handlowa wie lepiej niż człowiek, kiedy zawierać transakcje? Pozostaje to tajemnicą.

Dowiedzieliśmy się jedynie, że wykorzystuje inteligentne algorytmy i sztuczną inteligencję do analizy danych historycznych.

Dzięki temu, rzekomo wyprzedza rynek kryptowalut i przewiduje zmianę ceny z dokładnością 99%.

Jeśli coś jest zbyt dobre, aby było prawdziwe, z pewnością tak jest. Nie mamy wątpliwości, czym jest Bitcoin Trader – to próba wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych inwestorów.

Czy Bitcoin Trader jest legalny?

Wedle naszej analizy nic nie wskazuje na to, aby Bitcoin Trader działał zgodnie z prawem. Legalna platforma ze pewnością nie posunęła by się do poniższych praktyk:

Co to jest Bitcoin Trader?

Bitcoin Trader jest prezentowany jako w pełni zautomatyzowane oprogramowanie handlowe do tradingu algorytmicznego.

Według twórców zostało zaprojektowane, aby wykonywać transakcje na parach kryptowaluta-fiat, takich jak BTCUSD czy EURBTC.

Aplikacja rzekomo ma wysoki wskaźnik skuteczności, na poziomie 99%. Gdyby faktycznie tak było, kapitał początkowy mnożyłby się do ogromnych rozmiarów w czasie kilku godzin.

Aplikacja Bitcoin Trader w założeniu przeprowadza transakcje w imieniu inwestorów. Jednak deklarowana skuteczność nie znajduje żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Jak działa Bitcoin Trader?

Bitcoin Trader jest reklamowany jako narzędzie, które zarobi dla Ciebie nawet 13000€ w ciągu dnia, na pełnym auto-pilocie.

Co musisz zrobić? Wystarczy, że się zarejestrujesz, podasz swoje dane i wpłacisz pieniądze.

Firma stojąca za oprogramowaniem stosuje szereg technik manipulacji, aby skłonić Cię do skorzystania z oprogramowania.

kuba-wojewódzki

Wspominaliśmy już o płatnych recenzjach, które wychwalają zalety bota. Jednak to nie wszystko.

Robot jest uwiarygadniany fake newsami, informującymi, że celebryci tacy jak Elon Musk. Richard Branson czy Bill Gates w niego zainwestowali.

Fałszywe wiadomości są rozpowszechniane za pomocą social mediów i forów. Sprawdziliśmy je i nie mają nic wspólnego z prawdą.

Podobny proceder miał miejsce też w Polskich mediach. Fake news zapewniał, że Kuba Wojewódzki zarobił ponad 2 miliony z Bitcoin Trader. (4) Celebryta natychmiast odciął się od tych informacji.

Kiedy zdecydujesz się, że skorzystasz z robota, opiekun skontaktuje się z Tobą i będzie namawiał do dalszych inwestycji.

Jak wskazują byli użytkownicy, telefony stają się natarczywe, a próby kontaktu są podejmowane nawet kilka razy dziennie.

W momencie, kiedy pracownik wyczuje, że nie zainwestujesz już żadnych pieniędzy i podejrzewasz oszustwo, zerwie kontakt. (3)

Czy warto korzystać z Bitcoin Trader?

Jak wynika z argumentów, które przedstawiliśmy, Bitcoin Trader to oszustwo. Dlatego nie polecamy korzystania z niego i przestrzegamy przed tego typu rozwiązaniami.

Przed rozpoczęciem handlu zawsze gruntownie sprawdzaj pośrednika, z którym chcesz współpracować. W przeciwnym razie narazisz się na ryzyko utraty pieniędzy.

Zalety Bitcoin Trader

W sieci zajdziesz artykuły, które podkreślają zalety Bitcoin Trader i namawiają do korzystania z niego.

Bądź czujny, gdyż wiele z nich to opłacone recenzje, które celowo podkreślają plusy bota i ukrywają minusy.

Przyglądamy się, jakie są najpopularniejsze fałszywe argumenty, którymi posługują się autorzy.

Użyteczność

robot bitcoin

Temat Bitcoin Trader i podobnych botów jest nośny, gdyż ich twórcy zapewniają nieprawdopodobne zyski.

Według opłacanych recenzji użyteczność robota jest duża.

Ma on wyręczać tradera we wszystkim – w tym, w podejmowaniu decyzji handlowych.

Co więcej, rzekomo zawiera korzystniejsze transakcje niż człowiek.

W recenzji Bitcoin Trader, którą sprawdziliśmy, oprogramowanie zostało przedstawione jako cud technologiczny.

Nie stoją jednak za tym żadne prawdziwe argumenty. Co więcej, opinie pokrzywdzonych użytkowników jasno wskazują, że bot nie działa.

Konto demo

Oferta darmowego konta demo pojawia się nagminnie w pozytywnych recenzjach Bitcoin Trader.

Wersja próbna ma uwiarygadniać bota.

Możesz go przecież wypróbować, co dowodzi legalności i przejrzystości.

demo

Jednak w rzeczywistości, konto demo jest dostępne dopiero po wpłaceniu minimalnego depozytu.

Tym samym nie sprawdzisz robota za darmo.

Wpłata

Karty płatnicze

Przeczytaliśmy, że wpłata środków jest łatwa, bezpieczna i natychmiastowa, a dokonasz jej za pomocą karty kredytowej.

Sprawdziliśmy, kto odpowiada za jej przetwarzanie i jakie są opłaty. Żadna z tych informacji nie jest publicznie dostępna.

Co więcej, byli użytkownicy twierdzą, że od momentu wykonania transakcji do jej zaksięgowania czekali nawet kilka tygodni.

Wypłata

Wypłaty środków również powinny być (wedle deklaracji) szybkie i bezproblemowe.

W praktyce, często są wstrzymywane ze względu na „zablokowanie transakcji przez organy administracyjne”.

Ich realizacja przedłuża się, a Ty otrzymujesz informację, że musisz np. zapłacić podatek, aby otrzymać pieniądze.

To kolejna próba wyłudzenia. W rezultacie, pieniądze nigdy nie zostaną wypłacone na Twoje konto.

Prosta w obsłudze platforma

Opłaty i prowizje

pieniądze

Jak wspomnieliśmy, na stronie Bitcoin Trader nie ma informacji o opłatach i prowizjach.

Trudno jest powiedzieć, ile w rzeczywistości zapłacisz za wpłaty, wypłaty czy transakcje.

Weź pod uwagę, że są one realizowane przez zewnętrznych, nieuregulowanych brokerów.

Nie możemy zatem wykluczyć ukrytych opłat.

Obsługa klienta

Nie ma możliwości, abyś skontaktował się ze wsparciem w razie problemów technicznych.

Brakuje kanałów komunikacji, za pomocą których rozwiążesz jakikolwiek problem.

Obsługa klienta kontaktuje się z Tobą, kiedy chce skłonić Cię do wpłaty większej sumy.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Bitcoin Trader?

Sprawdziliśmy, że Bitcoin Trader działa obecnie pod nazwami:

Nie wykluczamy jednak, że w sieci są też inne strony i nazwy, które odnoszą się do tego samego bota.

Jak przebiega logowanie na Bitcoin Trader?

Logowanie na Bitcoin Trader jest proste, co czyni je paradoksalnie niebezpiecznym. Aby rozpocząć handel kryptowalutami, przechodzisz przez proces rejestracji konta i wpłacasz początkowy depozyt.

Krok 1: Rejestracja

Rejestracja polega na wypełnieniu formularza danymi: imieniem i nazwiskiem, adresem e-mail oraz numerem telefonu.

Po wysłaniu formularza, potwierdzisz adres mailowy.

Odbędzie się to poprzez kliknięcie w link lub rozmowę z pracownikiem.

Formularz-rejestracji-Bitcoin-Trader

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Bot wymaga od nowych użytkowników depozytu początkowego w wysokości co najmniej 250€.

Bez niego platforma Bitcoin Trader pozostanie bezużyteczna.

Krok 3: Jak zacząć handel?

Kiedy pieniądze zaksięgują się na Twoim koncie, zaczniesz handel.

Bota zwykle aktywujesz w panelu sterowania u brokera, do którego przekieruje Cię Bitcoin Trader.

Bitcoin-Trader-Ustawienia-Handlu

Robot Bitcoin Trader: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

opinie użytkowników

Platformę Bitcoin Trader opisano już w szczegółach na forach skupionych wokół rynku kryptowalut, podobnie jak Bitcoin Code czy Bitcoin Revolution. 

Byli użytkownicy mają jednoznacznie negatywne opinie i doświadczenia.

Część z nich dała się nabrać na handel demo. Wierzyli, że jeśli nie spodoba im się narzędzie, z łatwością odzyskają pieniądze. Niestety nigdy do tego nie doszło.

Pojawiło się też wiele opinii według, których dane użytkowników zostały sprzedane podejrzanym firmom w dark-necie.

Werdykt: Czy Bitcoin Trader jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Uważamy, że omówiony robot to oszustwo. Bitcoin Trader posiada szereg cech wspólnych z firmami, którym udowodniono wyłudzanie pieniędzy i bezprawne praktyki.

Powiedzmy wprost: to narzędzie nie pomoże Ci w zakupie i sprzedaży kryptowalut. Jego twórcy chcą namówić Cię do wpłaty pieniędzy.

Chcesz skorzystać z automatu, który jest sprawdzony i faktycznie pomoże Ci w handlu?

Wybierz Capitalise. To sprawdzona firma, która podlegają regulacjom i dba o bezpieczeństwo swoich klientów.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Wedle zapewnień twórców Bitcoin Trader, przy depozycie początkowym 250€ zarobisz nawet 13000€ w ciągu dnia. Jest to oczywiście niemożliwe i niezgodne z prawdą.

Według nas wiele argumentów przemawia za tym, że Bitcoin Trader to oszustwo. Przed korzystaniem z niego przestrzegają instytucje nadzoru finansowego. Znajduje się też na ich czarnych listach.

Nie, Kuba Wojewódzki nie korzystał z Bitcoin Trader. Celebryta odciął się od wszelkich fake newsów, które to sugerowały.

Źródła

(1) https://medium.datadriveninvestor.com/21-fun-facts-about-crypto-304a8a86d746

(2) https://blog.sircles.net/page/bitcoin-trader-scam

(3) https://rf.gov.pl/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(4) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-trader-review-scam/

(5) https://natemat.pl/266483,co-to-bitcoin-profit-wojewodzki-rusin-krasko-wykorzystywani-do-oszustwa

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »