Opinie o Bitcoin Prime: Czy To Oszustwo? Warto Założyć Konto?

Rynek kryptowalut często kojarzy się z szybkim zyskiem. Bitcoin jest dla nich synonimem bogactwa. Cyfrowe waluty wciąż są popularne – nawet w okresie kryptowalutowej zimy.

Oszuści są z tego powodu aktywni w sieci. Ich ofiary straciły co najmniej kilka milionów złotych. Często były to oszczędności całego życia. Wszystko dlatego, że oszuści przekonali ich, że mogą szybko i łatwo zarobić.

Możesz stać się ich kolejną ofiarą.

Chyba że dowiesz się, jak rozpoznać oszusta.

Czytaj dalej, a poznasz bliżej Bitcoin Prime. Sprawdzisz, czy w tym serwisie rzeczywiście da się zarobić.

Na to pytanie odpowiemy od razu: nie, aplikacja Bitcoin Prime jest scamem i nie pozwoli ci na zysk.

Za chwilę dowiesz się, dlaczego.

Jak sprawdzić, czy Bitcoin Prime jest oszustwem?

Krótka recenzja Bitcoin Prime pomoże ci stwierdzić, dlaczego platforma handlowa Bitcoin Prime nie jest odpowiednia do handlu bitcoinami.

Na oficjalnej stronie Bitcoin Prime znajduje się wzmianka o tym, że jest to oprogramowanie, które pomaga zainteresowanym osobom szybko zarobić. Robot ma pomóc zarabiać gwarantowaną kwotę każdego dnia. Od inwestora wymaga to zaledwie kilku minut pracy. Nie musi się znać na handlu kryptowalutami.

Jak konkretnie działa oprogramowanie? Tej informacji próżno szukać na głównej stronie robota. Znajdziesz tu za to wiele zapewnień, że dzięki oprogramowaniu staniesz się bogaty i rozpoczniesz luksusowy tryb życia – zupełnie jak inni, którzy skusili się na tę ofertę.

W praktyce jest to jawne i dość bezczelne oszustwo. Oto kilka dowodów, które to potwierdzają.

Układ strony głównej robota

Strona główna Bitcoin Prime wygląda podobnie do witryn innych, podobnych oszustw. Po prawej stronie umieszczono formularz rejestracyjny, typowy dla robotów i obecny np. na stronie Bitcoin Code.

W przypadku tego scamu pojawił się jednak element charakterystyczny w postaci filmu zachęcającego do rejestracji.

Strona główna Bitcoin Prime

Poniżej zaś znajduje się sekcja z recenzjami użytkowników, którzy chwalą robota i opisują swoje sukcesy finansowe, które z nim osiągnęli. Są one oczywiście nieprawdziwe.

Najbardziej jednak rzuca się w oczy logo, które mocno nawiązuje do usługi Amazon Prime. Ma to zmylić potencjalnych klientów i dać im poczucie, że strona jest bezpieczna, prowadzona przez Amazon – czyli zaufaną firmę.

Rejestracja konta Bitcoin Prime to zawsze 250 euro

W teorii rejestracja w Bitcoin Prime jest bezpłatna.

W praktyce jednak zawsze kosztuje ona 250 euro. Jest to kwota wymagana, aby rozpocząć handel i aby uzyskać dostęp do funkcji platformy.

Po wpłacie depozytu klient zostaje odesłany do brokera.

Zawsze jest on jednak nieregulowany, a jego adres prowadzi do lokalizacji w St Vincent i Grenadynach, czyli popularnego raju podatkowego.

Tu swoje firmy rejestruje wielu oszustów.

Broker ten nie ma więc uprawnień do świadczenia usług finansowych oraz administrowania portfelami finansowymi w imieniu klientów. (1)

250 euro na zdjęciu

Brak informacji o twórcach

Kolejnym problemem w przypadku Bitcoin Prime jest brak informacji o twórcach oprogramowania. Co prawda na stronie znajdziesz kilka słów na temat osoby imieniem Steve McKay, który jednak nie istnieje.

Oszuści stworzyli personę, która ma stać za całym schematem i cały czas używają jej tożsamości. Nie zmieniają jej, ponieważ sądzą, że dzięki temu proceder stanie się bardziej wiarygodny.

Twórca Bitcoin Prime

Steve McKay jest przedstawiany jako geniusz, który stoi za Bitcoin Prime. Historia głosi, że stworzył on oprogramowanie handlowe dla dużej firmy, która wygenerowała ogromne zyski dla swoich klientów. Postanowił więc sam skorzystać z programu i dodatkowo udostępnia go kilku testerom, jednak czas na skorzystanie z oferty jest ograniczony.

Na niektórych stronach znajdziesz informacje, że McKay jest oszustem. Nie jest to prawda – ta osoba nawet nie istnieje.

Rzecznik Finansowy

Oszustwa powiązane z robotami handlowymi pojawiają się dość często. Ma to związek ze wzrostem popularności rynku kryptowalut.

W związku z coraz większą liczbą osób poszkodowanych, o nieuczciwych praktykach zaczęły informować instytucje nadzorujące rynek finansowy, takie jak polski Rzecznik Finansowy.

rzecznik finansowy

Rzecznik opublikował oświadczenie, w którym informuje, jak uniknąć współpracy z nieuczciwą firmą. Pamiętaj: obietnice i gwarancje szybkiego zarobku to oszustwo. Nikt nie zapewni ci pewnego zysku. Przed rozpoczęciem współpracy z nową firmą sprawdź ją dokładnie. (2)

Co dzieje się po rejestracji na Bitcoin Prime?

Aby zacząć korzystać z oprogramowania Bitcoin Prime, wypełniasz formularz i podajesz kilka podstawowych danych. Jest to imię, nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Szczególnie ta ostatnia informacja jest ważna dla oszustów i wykorzystają ją na kolejnych etapach swoich działań. Poniżej dowiesz się, jak przebiegają.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz

Aby rozpocząć działanie, wypełniasz formularz i podać swoje dane, w tym numer telefonu.

Niestety, oszuści mogą go wykorzystać i zadzwonić do ciebie, podając się za konsultanta.

Będą próbowali przekonać cię do wpłacenia dużo wyższej kwoty niż minimalny wymagany depozyt wynoszący 250 euro.

Co więcej, prawdopodobnie będą dzwonili co najmniej kilka razy.

Wpłacasz minimalny depozyt

Jeśli zdecydujesz się wpłacić pieniądze – czego nie polecamy robić – gdy środki się zaksięgują, w teorii powinieneś uzyskać dostęp do platformy handlowej.

Następnie rozgrywa się jeden z dwóch schematów. W pierwszym z nich zyski pojawiają się szybko, w drugim – jest to strata.

W każdym wypadku obsługa klienta będzie namawiać na kolejne wpłaty, które pozwolą odrobić stratę lub wykorzystać sytuację na rynku i zarobić jeszcze więcej.

wpłata

Tracisz kontakt z opiekunem

Opiekun w przypadku Bitcoin Prime ma jedno zadanie – zachęcić cię do jak najwyższej wpłaty. Tak długo, jak będziesz wykonywać przelewy, będzie się odzywał regularnie. W końcu jednak kontakt się urwie. Przeważnie dzieje się to w momencie, gdy klient postanowi wpłacać pieniądze.

To uruchamia machinę problemów. Są to trudne do obejścia kwestie techniczne, dodatkowe opłaty lub podatki. Ostatecznie tracisz kontakt z opiekunem, a zlecenie wypłaty środków nigdy nie zostanie zrealizowane.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Mimo że wiele robotów to oszustwa, nie każde oprogramowanie do handlu automatycznego powstało tylko dla korzyści scamerów. W sieci znajdziesz programy, które rzeczywiście pomogą ci w tradingu.

Chcesz je przetestować? Polecamy Capitalise. 

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise jest bezpłatnym robotem handlowym. Pozwala ci programować wiele strategii inwestycyjnych, które robot zrealizuje automatycznie. Działa więc dokładnie tak, jak chcesz.

Capitalise jest tak proste w obsłudze, że nie wymaga od ciebie specjalistycznej wiedzy. Skorzystasz z szeregu wskaźników które ułatwią handel. Poradzisz sobie z korzystaniem z oprogramowania bez względu na twój poziom doświadczenia. Weź również pod uwagę, że Capitalise działa na większości znanych giełd, m.in Binance.

Bitcoin Prime: recenzja

Nie musisz długo szukać, aby trafić na pozytywne opinie o Bitcoin Prime. Istnieją nawet specjalnie stworzone portale, które gromadzą takie recenzje.

Pojawiają się na nich zachęty do korzystania z robotów takich jak Bitcoin Prime.

Jednak nic z tego, co piszą użytkownicy, nie jest prawdą. Te opinie są opłacane przez oszustów. Tworzą je spamerzy, którzy często nie mają nic wspólnego z robotem.

Przeczytaj też nasze recenzje innych robotów: Bitcoin Lifestyle, Qumas AI i Bitcoin Digital.

0/5

Nie zarobisz pieniędzy za pomocą Bitcoin Prime.

0/5

Jeśli wpłacisz środki, prawdopodobnie już ich nie odzyskasz.

0.5/5

Nie ma dowodów na to, że transakcje są rzeczywiście realizowane, a brokerzy, z którymi działa robot, nie mają odpowiednich licencji.

0/5

Obsługa klienta nie odpowiada, gdy chcesz wypłacić swoje środki. Nie możesz na nią liczyć również w przypadku jakichkolwiek problemów.

Czy Bitcoin Prime jest legalny?

Nie, platforma Bitcoin Prime nie jest legalna. Ani robot, ani brokerzy, z którymi jest powiązany, nie działają legalnie. Nie podlegają również żadnym regulacjom.

Sposób działania robota owiany jest tajemnicą. Dodatkowo podejrzenia wzbudza obietnica na głównej stronie, wedle której każdy zarobi gwarantowaną sumę.

Obiecywanie pewnego zysku jest typowe dla oszustw.

Nie wiadomo także, kto stworzył oprogramowanie. Co prawda na stronie znajduje się wzmianka o osobie nazwiskiem Steve McKay, jednak mężczyzna ten nie istnieje.

Oto kilka dowodów na to, że Bitcoin Prime jest oszustwem:

Co to jest Bitcoin Prime?

Według informacji na stronie robota, Bitcoin Prime jest oprogramowaniem, które pozwala zarobić dużo pieniędzy przy niewielkim wysiłku. Brzmi to jak dość nierealistyczna obietnica.

Dalej robi się jeszcze dziwniej. Pojawia się zachęta w postaci opinii osób, które korzystają z programu i dzięki niemu rozpoczęły życie w luksusie.

Podobno uczestnikami projektu jest grupa osób, które postanowiły wykorzystać potencjał bitcoina i w ten sposób zgromadziły fortunę.

Dlaczego w takim razie chcą się dzielić swoim programem z innymi – w dodatku bezpłatnie?

Jak działa Bitcoin Prime?

Handel kryptowalutami

Bitcoin Prime jest zwykłą stroną internetową, która udaje, że jest platformą handlową.W teorii jest to zautomatyzowana platforma handlu kryptowalutami.

W praktyce jej jedynym zadaniem jest przekierowanie cię do zagranicznego, nieuregulowanego brokera oszustów.

Brokerzy są zarejestrowani w rajach podatkowych, często na Karaibach. Zależy im, abyś wpłacił pieniądze oraz korzystał z ich oprogramowania do handlu.

Oprogramowanie Bitcoin Prime oraz każdy inny robot, który działa w oparciu o ten schemat, odsyła do określonych brokerów.

Oni zaś chcą przejąć twoje pieniądze – minimum 250 euro obowiązkowego depozytu, ale docelowo o wiele więcej. (3)

Czy warto korzystać z Bitcoin Prime?

Powiemy wprost – nie warto. Bitcoin Prime jest kolejny schematem z rodzaju get-rich-quick (ang. szybko się wzbogać), który jest promowany tak samo jak inne systemy.

Wyjaśnijmy: sieci afiliacyjne i agencje medialne są odpowiedzialne za przyciąganie płacących klientów, a brokerzy, do których trafiają, płacą promotorom za skierowanie do nich kolejnych osób.

Ten rodzaj metody kompensacji jest zwykle określany jako model revenue share i jest szeroko stosowany w niszach Forex i hazardu. (4)

Zalety Bitcoin Prime

W sieci znajdziesz mnóstwo fałszywych recenzji. Ich autorzy chwalą skuteczność Bitcoin Prime, a w szczególności piszą o:

Po raz kolejny podkreślamy: nie jest to prawda. Bitcoin prime to oszustwo.

Ostrzeżenie

Bitcoin Prime nie działa. Jest fałszywym robotem handlowym, których wiele działa w internecie. Nie wpłacaj pieniędzy na tę platformę, ponieważ nie uda ci się ich odzyskać.

Użyteczność

Bitcoin Prime jest reklamowany jako zautomatyzowane oprogramowanie handlowe, które czyni handel kryptowalutami łatwym.

W teorii pozwoli ci zarobić “gwarantowaną” sumę 13 000 euro już podczas pierwszych 24 godzin.

Oprogramowanie ma bazować na pewnego rodzaju algorytmach, które handlują na autopilocie. Nie wiadomo jednak, jak miałoby to działać w praktyce.

Nie ma również żadnych sygnałów ani konkretnej platformy handlowej czy pulpitu nawigacyjnego. Użytkownik przenosi się od razu na witrynę brokera.

Trading z pomocą robota

Konto demo

demo

Właściwie każdy broker oferuje rachunek demo, na którym klienci mogą ćwiczyć swoje strategie czy nauczyć się obsługi platformy. Konto takie jest bezpłatne.

W przypadku Bitcoin Prime nie otrzymasz dostępu do żadnych funkcji, dopóki nie zapłacisz minimalnego depozytu w wysokości 250 euro.

Wpłata

Wpłata jest bardzo prosta. Od razu przeniesiesz się do systemu płatności. Może cię również czekać telefon od konsultanta.

W ten sposób upewniają się, że ofiara będzie skłonna do współpracy i oceniają, czy uda się z niej wyciągnąć więcej pieniędzy.

Wypłata

Wypłaty są najbardziej wrażliwą kwestią, jeśli chodzi o oszustów. W zasadzie postrzegają oni twoje pieniądze jako swoje i zrobią wszystko, aby je u siebie zatrzymać.

Dlatego pierwsze pytanie, które musisz zadać przed inwestycją, ma związek z ochroną funduszy. Jeśli nie otrzymasz odpowiedniej odpowiedzi, jak najprędzej zrezygnuj ze współpracy.

Jeśli jednak wpłacisz środki i postanowisz je wycofać, napotkasz wiele problemów w postaci błędów technicznych, dodatkowych opłat czy utrudnionego kontaktu z opiekunem klienta.

Prawdopodobnie też będziesz musiał długo czekać na realizację wypłaty. Ta praktyka jest bardzo powszechna u oszustów. Ma na celu skłonienie ofiar do poddania się i zaakceptowania faktu, że ich pieniądze zniknęły. (5)

Opłaty i prowizje

Oszuści nie muszą mieć ukrytych opłat. Uszczuplają twoje saldo w bardzo szybki i skuteczny sposób, więc pytanie o opłaty nie jest w tym przypadku najważniejsze.

Mimo to brokerzy związani z Bitcoin Prime “zastrzegają sobie prawo” do obciążania swoich klientów opłatami za wycofanie środków lub prowizjami za brak aktywności.

W praktyce jednak nie ma to większego znaczenia.

pieniądze

Ryzyko

ryzyko

Informacje o ryzyku inwestycyjnym są wymagane prawnie. Musi je umieścić na swojej stronie każdy podmiot, który działa w branży finansowej – czy to na rynku kryptowalutowym, czy Forex.

Jeszcze do niedawna na stronach oszustów nie było wzmianek o ryzyku. Teraz jednak coraz częściej się one pojawiają. Chcą w ten sposób uśpić czujność potencjalnych klientów.

Na witrynie Bitcoin Prime pierwszym, co przyciąga uwagę jest obietnica pewnego zarobku.

Natomiast w stopce strony, na samym dole, znajduje się odnośnik o nazwie Risk disclaimer. Link jednak nie działa.

W przypadku Bitcoin Prime należy mocno mieć się na baczności.

Logo do złudzenia przypominające logotyp Amazon Prime to tylko jeden z nieuczciwych chwytów, które stosują oszuści.

Często bowiem tworzą fałszywe kampanie informacyjne zawierające nieprawdziwe informacje, np. o celebrycie, który zarobił dzięki Bitcoin Prime.

Najczęściej pojawiają się w nich znane osoby, takie jak Richard Branson, Martin Lewis, This Morning with Holly Willoughby and Phillip Schofield, Karl Stefanovic, Nikkie Plessen, Günther Jauch, Jesper Buch, Jort Kelder, Markus Lanz, ABC i The Project, Gert Verhulst, Var Staude, Espen Fiveland, Lee Hsien Loong, Koen Wauters.

Nie bez powodu także robot handlowy Bitcoin Prime nawiązuje do Amazona. W materiałach można spotkać Jeffa Bezosa, CEO Amazona, do niedawna uważanego za najbogatszego człowieka na świecie według magazynu Forbes.

Powstała również kampania marketingowa, która nielegalnie wykorzystuje wizerunek Elona Muska, CEO Tesli i SpaceX.

Obsługa klienta

W przypadku Bitcoin Prime poziom obsługi klienta jest na bardzo niskim poziomie.

Na większości stron (obecnie działa ich w sieci kilka – są to głównie klony) zakładka Kontakt nie działa.

Jeśli jednak uda się wysłać wiadomość, albo nie dociera ona do nadawcy, albo pozostaje bez odpowiedzi.

Kontakt telefoniczny działa jednak bez zarzutu. Podczas zakładania konta podajesz numer telefonu.

Oszuści chętnie go wykorzystają – będą dzwonić do ciebie nawet kilka razy dziennie, aby namówić cię na inwestycję i przekonać do wpłacenia pieniędzy na platformę.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Bitcoin Prime?

Istnieje ponad 12 udokumentowanych witryn internetowych, a wszystkie są opisane jako oficjalna strona Bitcoin Prime. Różnią się między sobą wyglądem. Sytuacja jednak zmienia się dynamicznie – jedne witryny się zamykają i pojawiają się kolejne. (6)

Oto kilka z nich:

Jak przebiega logowanie na Bitcoin Prime?

Logowanie na Bitcoin Prime jest bardzo proste. Chodzi o to, aby jak najwięcej osób zdecydowało się na założenie konta. Przyjrzyjmy się bliżej kolejnym krokom.

Krok 1: Rejestracja

Aby zarejestrować konto, podajesz swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

W tym miejscu ustalasz także hasło do konta. Proces rejestracji nie jest skomplikowany.

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Wpłata depozytu jest wymagana. Bez niej nie uzyskasz dostępu do funkcji platformy.

Minimalny depozyt wynosi 250 euro.

Nie wiadomo jednak, jakie metody płatności są obsługiwane.

euro

Krok 3: Jak zacząć handel?

Gdy wpłacisz depozyt, uruchamiasz robota na platformie handlowej.

Program łączy się z brokerem, dlatego konkretne kroki zależą jednak od podmiotu, do którego zostaniesz przydzielony.

Możliwe, że saldo, które zobaczysz na swoim koncie, będzie jedynie wirtualne, podobnie jak cały handel z Bitcoin Prime.

click

Robot Bitcoin Prime: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Mimo że w sieci działa co najmniej kilka stron z kupionymi pozytywnymi recenzjami Bitcoin Prime, znajdziesz również te prawdziwe opinie.

Te komentarze jasno wskazują na to, że platforma jest scamem, a robot nie pomoże zarobić żadnych pieniędzy.
Klienci Bitcoin Prime najczęściej mówią o nachalnych telefonach.

Do niektórych użytkowników oszuści dzwonią nawet kilkadziesiąt razy dziennie, w dodatku mówiąc, że za zaprzestanie kontaktu należy zapłacić. (7)

Werdykt: Czy Bitcoin Prime jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Bitcoin Prime nie jest wiarygodny. Działa nielegalnie, a twórcy robota nie stosują się do żadnych wytycznych regulacyjnych.

Oprogramowanie jest całkowicie anonimowe. Nie ma informacji o osobach, które za nim stoją. To oznacza, że jest ono niewiarygodne.

Co więcej, Bitcoin Prime znalazł się na listach ostrzeżeń publicznych niektórych regulatorów. FSMA w Belgii, AFM w Holandii, a także ConSob we Włoszech umieściły platformę na czarnej liście i oznaczyły ją jako “oszustwo inwestycyjne”.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak działa automatyczny robot handlowy, wypróbuj legalne oprogramowanie. Polecamy Capitalise, które oferuje wiele opcji dla początkujących i doświadczonych traderów. Przetestuj programy na rynku forex i rynku kryptowalut.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Mimo że twórcy obiecują gwarantowany zarobek w wysokości 13 000 dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin – za pośrednictwem Bitcoin Prime nie zyskasz nic. Robot jest scamem, jeśli wpłacisz pieniądze, stracisz je.

Nie, Bitcoin Prime nie jest legalny. Wiarygodność robota jest niska. Brokerzy, do których odsyła, nie mają niezbędnych licencji i nie podlegają nadzorowi instytucji finansowych.

Wypłata z Bitcoin Prime prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowana. Użytkownicy, którzy chcą wypłacić środki są zbywani, aż ostatecznie kontakt z opiekunem klienta urywa się.

Nie, Elon Musk nie korzystał z Bitcoin Prime. Kampanie promocyjne z jego wizerunkiem są oszustwem.

Źródła:

(1) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-prime-review-scam/

(2) https://rf.gov.pl/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://blog.sircles.net/post/2021/03/12/bitcoin-prime-2021

(4) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-prime-review-scam/

(5) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-prime-review-scam/

(6) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-prime-review-scam/

(7) https://www.trustpilot.com/review/bitcoin-prime.app

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »