Opinie o Bitcoin Motion: Czy To Oszustwo? Ile Zarobisz z Botem?

Wedle danych FTC (amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu) od początku 2021 roku indywidualne osoby straciły na rzecz oszustów ponad miliard USD w kryptowalutach. Co więcej, ponad połowa tych strat (575 milionów USD) wynika z wyłudzeń inwestycyjnych. (1)

Przy takich liczbach nie dziwi fakt, że chcesz upewnić się, czy Bitcoin Motion jest wiarygodnym robotem handlowym.

Jeśli oczekujesz krótkiej odpowiedzi, proszę bardzo: nie jest. W artykule szczegółowo opisujemy, dlaczego. Ponadto dowiesz się, jak rozpoznać podobne oszustwa i poznasz kilka programów do automatycznego handlu, które naprawdę działają.

Jak sprawdzić, czy Bitcoin Motion jest oszustwem?

Aby sprawdzić, czy Bitcoin Motion jest oszustwem, zwróć uwagę na kilka alarmujących kwestii. Oto one:

Poniżej przyglądamy się bliżej najważniejszym z powyższych sygnałów ostrzegawczych.

Układ strony głównej robota

Porównaj stronę Bitcoin Motion z dowolną witryną innego pseudo robota. Szybko zauważysz, że niewiele się od siebie różnią. Prawdę mówiąc, szablon strony (poza kilkoma kosmetycznymi zmianami) jest identyczny.

Bitcoin Motion strona główna

Sugeruje to jedną z dwóch rzeczy:

Tak czy inaczej jest to oznaka krętactwa i stawia wiarygodność robota pod wielkim znakiem zapytania. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że na handlu z Bitcoin Motion nie zarobisz ani grosza.

Wręcz przeciwnie — stracisz wszystkie pieniądze, które wpłacisz na platformę.

Rejestracja konta Bitcoin Motion to zawsze 250 euro

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym jest minimalny depozyt w wysokości 250 EUR. Dlaczego uznajemy go za sygnał ostrzegawczy?

Jeśli przyjrzysz się bliżej wyłudzeniom opartym automatycznym handlu kryptowalutami, rzuci ci się w oczy fakt, że każdy pseudo robot wymaga wpłaty właśnie 250 EUR.

Dla wielu osób jest to duża kwota.

Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę, że masz ją wpłacić na rachunek platformy o bardzo wątpliwej wiarygodności.

250 euro

Dlaczego akurat taką sumę upatrzyli sobie oszuści? Trudno powiedzieć. Prawdopodobnie jest na tyle mała, że większość ludzi stać na wpłatę. I jednocześnie na tyle duża, że twórcy robota dobrze zarabiają na swoich krętactwach.

Wiedz jednak, że pieniędzy raz wpłaconych na konto Bitcoin Motion już raczej nie odzyskasz.

Brak informacji o twórcach

anominowy twórca

Alarmuje również to, że na stronie Bitcoin Motion nie znajdziesz żadnych informacji na temat twórców robota.

Co prawda niektórzy opłaceni recenzenci spróbują cię przekonać, że rynek kryptowalut często korzysta z takiej praktyki, a deweloperzy po prostu lubią być anonimowi.

Nie daj się zwieść.

Zamiast tego pomyśl przez chwilę. Dlaczego masz zaufać platformie Bitcoin Motion, jeśli nikt nie bierze za nią odpowiedzialności? Do kogo udasz się z reklamacją, gdy stanie się coś złego (a prędzej czy później do tego dojdzie, możesz być pewien)?

W codziennym życiu też nie skorzystasz z usług człowieka, który nie chce ci zdradzić swojej tożsamości. Nie postępuj inaczej w przypadku handlu kryptowalutami.

Rzecznik Finansowy

Oszust podobnych do aplikacji Bitcoin Motion pojawia się na rynku kryptowalut tak wiele, że nawet polski Rzecznik Finansowy wystosował oficjalne ostrzeżenie przed wyłudzeniami pieniędzy. (2)

Przeczytasz w nim, że należy zachować szczególną ostrożność przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej.

rzecznik finansowy

Zawsze sprawdzaj wiarygodność podmiotów, którym powierzasz pieniądze i nie daj się zwieść obietnicom wysokich zysków.

Weź pod uwagę, że większość przedsięwzięć takich jak system handlowy Bitcoin Motion działa w egzotycznych krajach, przez co nie podlega pod nadzór europejskich instytucji. Jeśli przekażesz im swój kapitał, odzyskanie go będzie graniczyło z cudem.

Co dzieje się po rejestracji na Bitcoin Motion?

Po rejestracji na Bitcoin Motion rozpoczyna się pierwsza z trzech faz oszustwa, które zwykle przebiega wedle tego samego scenariusza. Chcesz dowiedzieć się o tym więcej?

W takim razie czytaj dalej.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Formularz rejestracyjny ikona

Najpierw wchodzisz na stronę robota i uzupełniasz formularz rejestracyjny.

Wśród danych, które podajesz, znajduje się również numer telefonu.

Nie jest to przypadek.

Zaraz po potwierdzeniu rejestracji konta Bitcoin Motion zadzwoni do ciebie przedstawiciel platformy.

Opowie ci, z jak skutecznym oprogramowaniem masz do czynienia, a nawet zaproponuje wsparcie w dalszych inwestycjach.

Szybko zauważysz, że ów człowiek jest bardzo nachalny i zrobi wszystko, żeby namówić cię do wpłaty depozytu.

Wpłacasz minimalny depozyt

Jeżeli zdecydujesz się na wpłatę pieniędzy na oficjalne konto Bitcoin Motion, zyskasz dostęp do platformy inwestycyjnej, gdzie zobaczysz swoje środki.

Jej pulpit nawigacyjny dość dobrze odwzorowuje oprogramowanie, na którym odbywa się handel kryptowalutami.

Jednak w rzeczywistości jest to tylko bezużyteczna atrapa.

wpłata

Zaczyna się drugi etap oszustwa, podczas którego twój “opiekun” będzie cię regularnie informował o przebiegu inwestycji. Powie ci np. że transakcje idą po twojej myśli. Następnie zachęci cię do wpłaty jeszcze większej ilości pieniędzy pod pretekstem pomnożenia zysków.

Istnieje też drugi scenariusz. W tym przypadku usłyszysz, że niestety inwestycja się nie powiodła. Jednak możesz szybko odrobić straty, jeśli wpłacisz na konto Bitcoin Motion więcej środków i ponowisz handel.

W trakcie tych działań pracownik robota będzie wywierał na tobie jak największą presję, żebyś nie miał czasu na krytyczne spojrzenie na całą sytuację.

Tracisz kontakt z opiekunem

Większość ofiar uświadamia sobie, że bierze udział w oszustwie, dopiero gdy zechce wypłacić część obiecanych zysków.

Wtedy okazuje się, że na platformie handlowej występują akurat problemy techniczne lub np. bank blokuje przelew.

Jest to jednak sposób na dalsze wyłudzanie pieniędzy.

Pracownik platformy powie ci, że np. przed wypłatą musisz uiścić podatek, albo że trzeba zapłacić za pracę twojego “opiekuna” lub korzystanie z robota — mimo że cały system Bitcoin Motion miał być darmowy.

Jeżeli nie będziesz współpracował, oszuści ostatecznie zerwą z tobą kontakt i poszukają sobie innej ofiary.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Co prawda na rynku kryptowalut działa wielu oszustów, ale nie oznacza to, że w sieci nie znajdziesz wiarygodnych i skutecznych robotów handlowych. Ze swojej strony polecamy Capitalise.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Capitalise jest darmowym robotem handlowym, który w automatyczny sposób realizuje każdą strategię inwestycyjną. Wystarczy, że wprowadzisz odpowiednie warunki do jego ustawień.

Do wyboru masz mnóstwo możliwości, ponieważ oprogramowanie dysponuje dziesiątkami (jeśli nie setkami) przesłanek i wskaźników, na bazie których możesz handlować.

Co równie ważne, nie potrzebujesz wiedzy programistycznej, żeby ustalić warunki pracy robota.

Dzięki temu Capitalise nadaje się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów.

Jego dodatkową zaletą jest fakt, że działa na platformach najpopularniejszych giełd kryptowalutowych. Jeśli korzystasz np. z Binance (przeczytaj opinie o Binance), teraz masz okazję zautomatyzować swój handel bez rezygnacji z usług ulubionego pośrednika.

Jednak Capitalise wciąż wymaga pewnej wiedzy z zakresu tradingu, aby przynosił regularne zyski

Recenzja Bitcoin Motion

Idealnym dowodem na to, że informacje z internetu należy weryfikować, są recenzje Bitcoin Motion (ang. Bitcoin Motion review).

Bitcoin Motion logo

Dlaczego? Ponieważ większość z nich powstało na zamówienie oszustów.

Opłaceni recenzenci będą cię przekonywali, że robot handlowy ma bardzo wysoką skuteczność, cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i rzeczywiście zarabia dla użytkowników pieniądze.

Ile jest w tym prawdy? Zero.

Weź pod uwagę, że strony z recenzjami tego typu zarabiają mnóstwo pieniędzy na czytelnikach, którzy zarejestrują się na platformie robota poprzez ich link afiliacyjny. Dlatego nic dziwnego, że na temat Bitcoin Motion piszą w samych superlatywach.

Niestety w rzeczywistości ich działalność można podciągnąć pod współudział w oszustwie.

0/5

Bitcoin Motion nie zarobi dla ciebie pieniędzy.

0/5

Utracisz cały kapitał, który wpłacisz na konto handlowe robota.

0.5/5

Przyjazny dla użytkownika interfejs jest jedynie atrapą. Nie wykonuje żadnych funkcji.

0/5

Obsługa klienta istnieje tylko w jednym celu: wyłudzania pieniędzy od użytkowników.

Czy Bitcoin Motion jest legalny?

Nie, Bitcoin Motion nie jest legalny. Platforma handlowa robota nie podlega żadnym regulacjom, a ponadto nie posiada uprawnień do działalności finansowej, którą prowadzi. Dlatego każdy, kto używa Bitcoin Motion, ryzykuje całkowitą utratę kapitału.

Dodatkowym dowodem przestępczej działalności robota jest jego fałszywa promocja. Twórcy algorytmu wykorzystują bez pozwolenia wizerunki celebrytów, sportowców, gwiazd kina i innych sławnych osób, aby sugerować, że one również korzystają z Bitcoin Motion. (3)

Jednak w rzeczywistości prawdopodobnie żadna z nich w ogóle nie słyszała o platformie.

Podsumowując:

Co to jest Bitcoin Motion?

Wedle oficjalnych informacji Bitcoin Motion jest robotem do automatycznego handlu kryptowalutami, który wykorzystuje nowoczesną technologię, aby uczynić inwestycje prostszymi i bardziej rentownymi.

Ponadto jest na tyle intuicyjny, że zarobią dzięki niemu zarówno początkujący, jak i zaawansowani inwestorzy.

Jak widzisz, jest to bardzo ogólny opis.

Bitcoin Motion jak zarabiać

Niestety z oficjalnej strony nie dowiesz się niczego więcej. Nie ma tam ani informacji o platformie, ani skuteczności algorytmu.

Nie sprawdzisz nawet, w czym w ogóle robot się specjalizuje. Domyślamy się, że chodzi o handel bitcoinami, bo witryna jest pełna ogólnikowych informacji o tej kryptowalucie. (4)

Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o tradingu, odbije się od strony internetowej Bitcoin Motion jak bumerang. W końcu nie dowie się z niej niczego o tym, co najważniejsze, czyli ofercie robota.

Jak działa Bitcoin Motion?

Sztuczna inteligencja

Jak dowiemy się z opłaconych recenzji, Bitcoin Motion działa w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji i technologię maszynowego uczenia się.

Dzięki temu analizuje rynki dużo szybciej od człowieka, co pozwala mu prędzej odnajdywać okazje inwestycyjne.

Jednak jeśli mamy być w 100% szczerzy, mniej więcej taki sam opis przeczytasz przy każdym z pseudo robotów.

Oczywiście nie ma on żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Dzięki Bitcoin Motion jedynie stracisz pieniądze — nic więcej.

Czy warto korzystać z Bitcoin Motion?

Na tym etapie prawdopodobnie domyślasz się już, że nie warto korzystać z usług robota. Jednak nasza recenzja Bitcoin Motion zagłębia się także w poszczególne aspekty pracy pseudo platformy.

Zapoznaj się z nimi, a łatwiej unikniesz podobnych oszustw w przyszłości.

Sprawdź też opinie o BitProfit, Bitcoin Evolution i Bitcoin 360 AI.

Zalety Bitcoin Motion

Jako że wiele opłaconych recenzji popiera Bitcoin Motion, w sieci znajdziesz mnóstwo domniemanych zalet oprogramowania, takich jak np.:

Przypominamy po raz kolejny, że robot Bitcoin Motion nie może pochwalić się żadną z tych rzeczy.

Platforma handlowa jest atrapą, obsługa klienta wyłudza od ciebie pieniądze, a algorytm po prostu nie działa.

Ponadto opinie inwestorów są jednoznacznie negatywne.

Ostrzeżenie

Bitcoin Motion nie działa. Jest kolejnym fałszywym robotem handlowym, jakich na rynku pełno. Nie wpłacaj pieniędzy na jego platformę, bo już ich nie odzyskasz.

Użyteczność

Wielu opłaconych recenzentów podaje, że handel przy użyciu Bitcoin Motion jest bardzo prosty.

Jednak naszym zdaniem żadna z tych osób nigdy nie wypróbowała platformy i nie wpłaciła na nią pieniędzy.

Gdyby tak było, recenzenci szybko dowiedzieliby się, że stali się ofiarami oszustwa.

Co prawda rejestracja jest prosta, ale wyłącznie dlatego, abyś jak najszybciej przekazał swój kapitał w ręce krętaczy.

Internet Scam oszustwo

Konto demo

demo

Wiele tego typu platform oferuje dostęp do konta demo, czym próbuje wzbudzić większe zaufanie użytkowników.

W końcu dzięki tej opcji możesz bez ryzyka przetestować, jak działa platforma handlowa.

Jednak nawet tutaj czai się oszustwo, ponieważ funkcja handlu demo pokazuje z góry ustalony scenariusz.

W każdym przypadku zobaczysz, że o wiele częściej wygrywasz, niż przegrywasz. Wszystko po to, żebyś chętniej zasilił konto handlowe.

Wpłata

Konto zasilisz kilkoma sposobami, które zwykle zależą od brokera, z którym połączy cię platforma.

Najpopularniejszymi możliwościami są:

Raczej nie będziesz miał problemów z wpłatą minimalnego depozytu na platformę Bitcoin Motion, gdyż cały proces jest bardzo łatwy.

Karta kredytowa

W końcu oszuści nie chcieliby, aby coś stanęło ci na drodze do przekazania im pieniędzy.

Wypłata

W przypadku wypłaty nie jest już tak kolorowo. Jeśli zechcesz przelać zyski z konta Bitcoin Motion na prywatny rachunek, szybko okaże się, że nie możesz tego zrobić.

Z prostego powodu: twój kapitał już dawno trafił w ręce oszustów.

Opłaty i prowizje

Wedle oficjalnych informacji handel bitcoin na platformie robota jest w pełni darmowy.

Oprogramowanie nie pobiera żadnych opłat, a za transakcje nie płacisz prowizji.

Jak to możliwe, że tak dobry robot handlowy nic nie kosztuje?

Odpowiedź jest prosta, ale niezbyt przyjemna. Otóż jego twórcy zarabiają w inny sposób — kradną pieniądze swoich użytkowników.

Ryzyko

ryzyko

Warto odnotować, że twórcy robotów od pewnego czasu umieszczają na swoich stronach informację o ryzyku inwestycyjnym.

Wcześniej tego nie robili.

Prawdopodobnie poszli po rozum do głowy i stwierdzili, że w ten sposób ich oszustwo wyda się bardziej wiarygodne.

W końcu przynajmniej w tej kwestii mówią prawdę — niezależnie od tego, jaką strategię handlową posiadasz, ryzyko zawsze istnieje.

Niestety w przypadku Bitcoin Motion ryzykiem jest sama rejestracja na platformie, ponieważ robot pochłonie cały twój kapitał.

Obsługa klienta

Ostatnią, ale nie mniej ważną cechą Bitcoin Motion jest obsługa klienta.

Wedle wielu recenzentów pracownicy robota wykazują się profesjonalizmem i z chęcią pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Jak zapewne się domyślasz, rzeczywistość jest inna.

Dział obsługi klienta w Bitcoin Motion służy wyłącznie do tego, żeby nakłaniać cię do dalszych wpłat na konto.

Przedstawiciele robota są przy tym wyjątkowo nachalni. Gdy zarejestrujesz się na stronie, będą do ciebie dzwonili nawet po kilka razy dziennie.

obsługa klienta

Pod jakimi nazwami działa Bitcoin Motion?

Jak wspomnieliśmy, Bitcoin Motion nie jest jedynym oszustwem tego typu, na jakie natrafisz w sieci. Istnieje wiele podobnych pseudo robotów, które posiadają bardzo zbliżone do siebie nazwy.

Poniżej znajdziesz kilka z nich:

Jak przebiega logowanie na Bitcoin Motion?

Logowanie na Bitcoin Motion przebiega w bardzo prosty sposób, co jest celowym działaniem.

Prostota połączona z obietnicami dużych zysków przyciąga wielu niedoświadczonych i naiwnych inwestorów.

Kolejne etapy zakładania konta wyglądają następująco:

Krok 1: Rejestracja

Najpierw wchodzisz na stronę internetową Bitcoin Motion i wypełniasz formularz, który znajduje się na jej szczycie.

Składa się on z kilku podstawowych rubryk, takich jak:

Gdy podasz swoje dane i klikniesz przycisk rejestracji, po chwili zadzwoni do ciebie przedstawiciel robota.

Opowie ci o platformie Bitcoin Motion i zachęci do wpłaty depozytu.

Bitcoin Motion rejestracja

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

W kolejnym kroku wpłacasz depozyt, który w założeniu powinien posłużyć ci do inwestycji.

Do dyspozycji masz kilka metod płatności, w tym dwie najpopularniejsze: przelew bankowy oraz za pomocą karty debetowej/kredytowej.

Dowiesz się też, że Bitcoin Motion nie pobiera żadnych opłat za przelewy.

Jednak informacja ta nie jest szczególnie ekscytująca, jeśli weźmiesz pod uwagę, że pieniędzy raz wpłaconych na konto robota prawdopodobnie już nie odzyskasz.

euro

Krok 3: Jak zacząć handel?

Po wpłacie depozytu wreszcie zyskujesz dostęp do platformy i handlu kryptowalutami.

Wedle oficjalnych informacji po prostu uruchamiasz robota jednym kliknięciem i… to wszystko.

Od tej pory samodzielnie zarabia dla ciebie pieniądze.

Dla bardziej zaawansowanych traderów Bitcoin Motion przewidział kilka dodatkowych ustawień, dzięki którym dopasowujesz styl handlu algorytmu do własnych preferencji.

Chodzi m.in o takie opcje, jak kwota transakcji, maksymalne dopuszczalne ryzyko, etc.

Niestety prawda jest taka, że żadna z powyższych rzeczy nie ma wielkiego znaczenia.

Handel z Bitcoin Motion jest tylko symulacją.

W rzeczywistości platforma nic nie robi, a domniemany innowacyjny algorytm prawdopodobnie nie istnieje.

Nie wierz w fałszywe zapewnienia twórców robota i opłaconych recenzentów.

click

Robot Bitcoin Motion: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Bitcoin Motion pojawił się na rynku już jakiś czas temu, dlatego wielu inwestorów miało okazję przekonać się o prawdziwych zamiarach twórców robota.

Sprawdziliśmy ich komentarze.

Jak się okazuje, nawet nie większość, ale wszystkie opinie o Bitcoin Motion są skrajnie negatywne. Platforma ma ocenę 1,7/5 na stronie TrustPilot. (5)

Chyba nie potrzeba większej ilości dowodów na to, że nie warto używać Bitcoin Motion. Gdy wpłacisz pieniądze na platformę, prawdopodobnie już ich nie odzyskasz.

Werdykt: Czy Bitcoin Motion jest wiarygodny? Czy to SCAM?

Bitcoin Motion nie jest wiarygodny — to zwykły SCAM. Jeśli nie chcesz stracić kapitału, unikaj tej platformy jak ognia.

Dużo lepiej zrobisz, gdy zwrócisz uwagę na sprawdzone i dobrze oceniane platformy, takie jak Capitalise. Dzięki nim skorzystasz z opcji handlu automatycznego w bezpiecznych warunkach — bez obaw, że pewnego dnia twoje pieniądze znikną z rachunku inwestycyjnego.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Mimo że Bitcoin Motion obiecuje bardzo wysokie zyski w krótkim czasie, w rzeczywistości robot nie działa. Dlatego na platformie nie zarobisz nic. Co gorsza, stracisz cały kapitał, który wpłacisz na rachunek.

Nie, Bitcoin Motion nie ma aplikacji mobilnej.

Handel z Bitcoin Motion zaczniesz, gdy zarejestrujesz się poprzez stronę robota i wpłacisz środki na platformę. Jednak lepiej tego nie rób, ponieważ robot jest zwykłym oszustwem i okradnie cię z całego kapitału.

Nie, Elon Musk nie korzystał z Bitcoin Motion.

Źródła:

(1) https://www.ftc.gov/news-events/data-visualizations/data-spotlight/2022/06/reports-show-scammers-cashing-crypto-craze

(2) https://rf.gov.pl/2021/07/21/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-motion-review-scam/

(4) https://blog.sircles.net/page/bitcoin-motion

(5) https://uk.trustpilot.com/review/bitcoinmotion.io

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »