Bitcoin 360 AI: Opinie Użytkowników. Czy to Oszustwo? Czy Warto?

Na twojej skrzynce mailowej pojawiła się wiadomość o robocie Bitcoin 360 AI, dzięki któremu zarobisz pieniądze na rynku kryptowalut? A może dowiedziałeś się o nim podczas lektury sponsorowanych, internetowych recenzji

Niezależnie od tego, skąd wiesz o oprogramowaniu, lepiej zachowaj ostrożność.

Dlaczego? Bitcoin 360 AI nie jest oprogramowaniem, o którym przeczytasz w recenzjach. Tak naprawdę to kolejne oszustwo — jedno z wielu, na które trafisz w Internecie. Ostrzegamy, że stracisz wszystkie środki, które przelejesz na konto robota.

Zanim gdziekolwiek ulokujesz ciężko zarobione pieniądze, odrób pracę domową i sprawdź, czy platforma handlowa jest wiarygodna.

Jak to zrobisz? O tym piszemy w artykule.

Jak sprawdzić, czy Bitcoin 360 AI jest oszustwem?

Jest kilka rzeczy, które wskazują, że masz do czynienia z oszustwem. Oto one:

Bitcoin 360 Ai reklama serwisu

Układ strony głównej robota

Gdy wejdziesz na stronę Bitcoin 360 AI, zobaczysz praktycznie to samo, co na dziesiątkach innych witryn z fałszywymi robotami do automatycznego handlu kryptowalutami.

Na stronie głównej znajdziesz formularz rejestracyjny oraz mnóstwo ogólnikowych informacji poniżej. Według nich masz do czynienia z innowacyjnym i rentownym oprogramowaniem.

Prawdopodobnie zauważysz pewne kosmetyczne zmiany względem innych pseudo robotów, ale ogólny układ strony pozostaje ten sam.

Bitcoin 360 Ai strona główna

Jest to sygnał ostrzegawczy, którego nie powinieneś ignorować.

Za Bitcoin 360 AI albo stoją ci sami ludzie, którzy oszukują inwestorów na innych witrynach, albo się na nich wzorują. Istnieje także możliwość, że oprogramowanie handlowe w ogóle nie istnieje, tylko stanowi atrapę do wyłudzania pieniędzy.

Rejestracja konta Bitcoin 360 AI to zawsze 250 euro

Nie wiemy, dlaczego akurat taka kwota, ale pojawia się ona na stronie każdego fałszywego oprogramowania do automatycznego handlu.

To kolejny dowód na to, że oszuści są ze sobą blisko związani.

Wysokość minimalnego depozytu zawsze wynosi 250 EUR (lub GBP czy USD).

Wiedz jednak, że jeśli zdecydujesz się na wpłatę pieniędzy na rachunek inwestycyjny robota, już ich nie odzyskasz. (1)

euro

Brak informacji o twórcach

Kolejną kwestią, która nie wzbudza zaufania, jest anonimowość twórców Bitcoin 360 AI. Z oficjalnej strony nie dowiesz się o nich niczego. Nie ma też żadnej wzmianki o firmie, która stoi za oprogramowaniem.

anonim

W sieci znajdziesz sponsorowane recenzje, które wyjaśniają tę kwestię za pomocą banalnej wymówki.

Ich zdaniem na rynku kryptowalut anonimowość twórców oprogramowania jest czymś normalnym.

Nie daj się nabrać.

Każdy robot handlowy, który cieszy się uznaniem społeczności, ma jasno określonego twórcę (lub producenta). Dzięki temu z łatwością sprawdzisz, czy dana osoba lub firma jest godna zaufania.

Kiedy zespół stojący za oprogramowaniem woli pozostać anonimowy, prawdopodobnie chce coś przed tobą ukryć.

Rzecznik Finansowy

Handel bitcoinem i innymi kryptowalutami cieszy się popularnością. Żerują na niej oszuści. Dlatego w sieci działają dziesiątki (jeśli nie setki) fałszywych platform transakcyjnych, nastawionych na jeden cel: kradzież twoich pieniędzy.

Problem stał się na tyle powszechny, że polski rzecznik finansowy wydał oficjalne ostrzeżenie w powyższej sprawie. (2)

Pisze w nim, aby inwestorzy nie nabierali się na obietnice ogromnych zysków, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Zaznacza również, że większość przestępczych platform pochodzi z egzotycznych krajów, więc odzyskanie raz wysłanych pieniędzy graniczy z cudem.

Dlatego zanim rozpoczniesz handel kryptowalutami z jakimkolwiek robotem, upewnij się, że posiada odpowiednie licencje. Sprawdź też, co piszą o nim niezależni inwestorzy.

Co dzieje się po rejestracji na Bitcoin 360 AI?

Po rejestracji na Bitcoin 360 AI oszuści rozpoczną proces wyłudzania pieniędzy. Poniżej tłumaczymy, na czym on polega.

Uzupełniasz formularz rejestracyjny

Podczas rejestracji podajesz swój numer telefonu.

Nie jest to przypadek, ponieważ krótko po założeniu konta zadzwoni do ciebie przedstawiciel Bitcoin 360 AI.

Opowie ci, jak skuteczne jest oprogramowanie. Mało tego, zagwarantuje, że krótko po wpłacie minimalnego depozytu zarobisz sporo pieniędzy.

Będzie cię namawiał do zasilenia konta na wszelkie możliwe sposoby.

Co więcej, będzie przy tym bardzo nachalny, co już powinno wzbudzić twoją ostrożność.

rejestracja

Wiedz również, że pracownicy Bitcoin 360 AI nie odpuszczają tak łatwo. Jeśli nie zdecydujesz się na wpłatę depozytu, będą do ciebie wydzwaniali wielokrotnie w ciągu najbliższych dni. Robią to z wielu numerów, więc zablokowanie ich wszystkich może być trudne.

Wpłacasz minimalny depozyt

Jeżeli zdecydujesz się na zasilenie konta, pośrednicy będą dalej tobą manipulować. Zobaczysz swoje pieniądze na platformie handlowej, a nawet uzyskasz dostęp do różnych funkcji, które powinny służyć do inwestycji w kryptowaluty.

Twój “opiekun” nadal będzie utrzymywał z tobą kontakt — i to jeszcze bliższy niż wcześniej. Powie ci, że twoje inwestycje przynoszą duże zyski lub wręcz przeciwnie — generują straty. Oba scenariusze są zachętą do dalszych wpłat.

W pierwszym przypadku zwiększasz kapitał, żeby zarabiać jeszcze więcej. W drugim wpłacasz pieniądze, żeby szybko odrobić wcześniejsze straty.

Stały kontakt z pracownikiem platformy handlowej wywiera presję na inwestorze. Natłok informacji, a także straszenie potencjalnymi stratami i krótki czasem na podjęcie decyzji mają cię skłonić do kolejnych inwestycji.

Tracisz kontakt z opiekunem

Kiedy w końcu powiesz “nie” i zażądasz wypłaty środków, oszuści przejdą do trzeciej fazy. Pracownicy robota poinformują cię o domniemanych problemach technicznych lub kłopotach z przelewem ze strony banku.

Czasem wymagają zapłaty podatku lub poniesienia kosztów pracy twojego opiekuna, zanim wyślą ci pieniądze. Jednak są to tylko kolejne próby wyłudzeń. (3)

Jeśli pracownicy robota zauważą, że nie wyciągną już od ciebie więcej pieniędzy, po prostu zerwą kontakt.

Jaki robot do handlu jest bezpieczny? Jak go wybrać?

Bezpieczny robot handlowy posiada kilka kluczowych cech, na które powinieneś zwracać uwagę.

Przede wszystkim działa na licencji lub współpracuje z platformą, która posiada licencję. Poza tym podaje informacje na temat firmy lub zespołu deweloperów stojącego za oprogramowaniem. Finalnie cieszy się dobrymi opiniami wśród niezależnych użytkowników.

Ze swojej strony polecamy handel automatyczny za pośrednictwem Capitalise.

Capitalise

Logo Capitalise AI

Szukasz sposobu na automatyzację transakcji? Chcesz, aby robot samodzielnie zajmował pozycję na giełdzie po spełnieniu określonych warunków? Zainteresuj się możliwościami Capitalise.

Oprogramowanie jest w pełni darmowe, czym wyróżnia się spośród podobnych usług na rynku.

Jednak nie oznacza to, że jego możliwości są ograniczone. W Capitalise masz do dyspozycji wiele wskaźników oraz warunków, na bazie których robot zawiera transakcje. Dzięki temu dopasujesz jego pracę do własnych preferencji i strategii inwestycyjnej.

Co więcej, Capitalise jest proste w obsłudze. Nie potrzebujesz umiejętności programistycznych, aby zautomatyzować handel.

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą robota jest fakt, że skorzystasz z niego na największych giełdach. Jeśli handlujesz na Binance lub FTX, bez problemu podłączysz Capitalise do platformy transakcyjnej.

Bitcoin 360 AI recenzja

Gdy wyszukasz nazwę robota w przeglądarce internetowej, zobaczysz w wynikach wiele recenzji oprogramowania. Niestety większość z nich jest sponsorowana.

Przeczytasz w nich o wysokiej skuteczności robota, która wedle części recenzentów sięga nawet 90% i więcej. Oczywiście są to obietnice bez pokrycia, a autorzy tekstów nigdy nie testowali robota własnoręcznie.

Jeśli któryś pisze inaczej, wiedz, że zwyczajnie kłamie.

Pozytywne recenzje na pseudo branżowych stronach są formą nieetycznej kampanii reklamowej, którą prowadzą twórcy Bitcoin 360 AI. Ostrzegamy, że informacje zawarte w tekstach są sponsorowane i nieprawdziwe.

0/5

Twórcy robota Bitcoin 360 AI obiecują wiele, ale w rzeczywistości bot jest zwykłym oszustwem.

0/5

Każda wpłata pieniędzy na rachunek Bitcoin 360 AI skończy się ich utratą.

1/5

Przyjazny interfejs platformy handlowej nie ma żadnego znaczenia, ponieważ jest tylko atrapą. Służy do wyłudzania pieniędzy.

0.5/5

Obsługa klienta skupia się wyłącznie na tym, aby wydobyć od ciebie jak najwięcej pieniędzy.

Czy Bitcoin 360 AI jest legalny?

Bitcoin 360 AI nie jest legalną platformą handlową, ponieważ nie podlega regulacjom instytucji europejskich. Nie posiada odpowiednich zezwoleń. Co więcej, oprogramowanie robota prawdopodobnie nie istnieje — jest tylko wabikiem na niedoświadczonych inwestorów. (4)

Innymi słowy: masz do czynienia ze zwykłym oszustwem i próbą wyłudzenia pieniędzy.

Nie jest to jedyne bezprawne zachowanie twórców Bitcoin 360 AI, ponieważ w swoich reklamach bez zezwolenia wykorzystują wizerunki celebrytów. Rozpuszczają plotki, że gwiazdy sportu i showbiznesu korzystały z robota.

Oczywiście są to bezczelne kłamstwa.

Skonsultowaliśmy nasze analizy z innymi niezależnymi recenzentami i doszliśmy do jednego wniosku: twórcy robota handlowego obiecują wiele, ale w rzeczywistości platforma jest SCAM-em.

Poniżej zebraliśmy kilka dodatkowych dowodów na potwierdzenie naszej tezy:

Co to jest Bitcoin 360 AI?

Bitcoin 360 Ai

Bitcoin 360 AI jest robotem do automatycznego handlu kryptowalutami, który (podobno) cechuje się innowacyjną technologią.

To z kolei przekłada się na wysoki wskaźnik sukcesu.

Jako że jest prosty w obsłudze i automatyzuje proces inwestycji, skorzystają z niego nawet mało doświadczeni gracze giełdowi.

Wiedz, że dokładnie takie same opisy znajdziesz w recenzji każdego fałszywego oprogramowania handlowego (ang. trading software).

Oczywiście nie ma w nich ani krzty prawdy. Są jedynie chwytem marketingowym, który kusi niedoświadczone ofiary wizją wysokich zysków.

W rzeczywistości Bitcoin 360 AI jest przykrywką dla zorganizowanej grupy oszustów. Pseudo robot jedynie uwiarygadnia działalność, która w praktyce polega na wyłudzaniu pieniędzy.

Jak działa Bitcoin 360 AI?

Wedle sponsorowanych recenzji Bitcoin 360 AI działa w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji (ang. artificial intelligence) oraz zdolność uczenia maszynowego.

Z pomocą wspomnianych technologii przeprowadza analizę trendów rynkowych i na jej podstawie zajmuje pozycję na giełdzie.

Jako że pracuje szybciej od ludzkiego inwestora, znajduje o wiele lepsze okazje do zarobku.

Czy to prawda? Nie.

Platforma handlowa (ang. trading platform) Bitcoin 360 AI nie działa. Stojący za nią ludzie używają wielu specjalistycznych stwierdzeń i ładnie brzmiących formułek, aby zachęcić cię do inwestycji. (5)

Nie daj się nabrać!

Czy warto korzystać z Bitcoin 360 AI?

Na tym etapie odpowiedź powinna być już jasna: nie warto korzystać z Bitcoin 360 AI. Za pomocą oprogramowania jedynie stracisz pieniądze.

Jednak jeżeli chcesz (ang. if you want) dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych aspektów działania robota, czytaj dalej

Zalety Bitcoin 360 AI

Zdaniem opłacanych recenzentów kluczowe cechy Bitcoin 360 AI to:

Bitcoin 360 Ai logo
utopione pieniądze

Czy którekolwiek z powyższych twierdzeń ma coś wspólnego z rzeczywistością?

Co najwyżej domniemana łatwość obsługi platformy handlowej — a i to stoi pod dużym znakiem zapytania.

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że oprogramowanie jest tylko wydmuszką i tak naprawdę nic nie robi.

Strony z podobnymi recenzjami zarabiają na każdym czytelniku, który za ich namową założy konto w Bitcoin 360 AI.

Ostrzeżenie:

Oprogramowanie Bitcoin 360 AI nie działa, a wszystkie obietnice wysokich zysków są kłamstwem. Nie daj się nabrać — omijaj robota szerokim łukiem!

Użyteczność

Użyteczność Bitcoin 360 AI ma wynikać z faktu, że robot jest prosty w obsłudze i automatyzuje proces handlu kryptowalutami. Dzięki temu nawet początkujący zarobią za jego pomocą pieniądze.

Wiesz już, że prawda wygląda zupełnie inaczej.

Nawet profesjonalni handlowcy nie byliby w stanie zarobić z Bitcoin 360 AI, ponieważ robot po prostu nie działa. Jego jedyną funkcją jest kradzież pieniędzy.

Konto demo

Konto demonstracyjne (ang. demo account) stanowi ważną część każdej platformy handlowej. Pozwala ci za darmo i bez ryzyka przetestować możliwości oprogramowania, a także przećwiczyć własną strategię inwestycyjną.

Co więcej, za pomocą konta demo wiele platform zwiększa swoją wiarygodność w oczach inwestorów.

Właśnie dlatego uzyskasz dostęp do tej funkcji również w Bitcoin 360 AI. Gdy zalogujesz się na platformę, uruchomisz robota w trybie demo, gdzie handluje wirtualnymi pieniędzmi.

Szybko zauważysz, że twój (fikcyjny) kapitał szybko rośnie. Zysków jest o wiele więcej niż strat, a robot wydaje się rzeczywiście generować przychód. Wiedz jednak, że wszystko jest ustawione.

Konto demo nie działa na bazie rzeczywistej sytuacji rynkowej. To symulacja, podczas której zawsze wygrywasz.

Ma cię to zachęcić do wpłaty depozytu.

Wpłata

wpłata

Jest tylko jeden element Bitcoin 360 AI, który działa dobrze. Mamy tu na myśli wpłatę depozytu.

Oczywiście domyślamy się, dlaczego akurat w tym przypadku wszystko funkcjonuje sprawnie i bez zarzutu.

Oszuści dokładają wszelkich starań, abyś nie miał żadnych problemów, podczas gdy przekazujesz im pieniądze.

Wypłata

Ile trwa wypłata z Bitcoin 360 AI? Wedle twórców robota i sponsorowanych przez nich recenzji nieco dłużej niż wpłata, ale zazwyczaj do 24 godzin.

Jednak w rzeczywistości aplikacja Bitcoin 360 AI w ogóle nie realizuje wypłat. Od pracowników robota usłyszysz różne wymówki o problemach technicznych lub innych opóźnieniach.

Opłaty i prowizje

Bitcoin 360 AI szczyci się, że jest w pełni darmowym oprogramowaniem.

Nie płacisz ani za rejestrację, ani za prowadzenie konta. Nie ma też prowizji od transakcji, więc teoretycznie cały zysk trafia do twojej kieszeni.

Jedynym wymogiem pieniężnym jest minimalny depozyt, który wynosi 250 EUR.

płatność kartą online

W takim wypadku od razu pojawia się pytanie: na czym zarabiają twórcy Bitcoin 360 AI, skoro nie czerpią żadnych zysków z oprogramowania?

Odpowiedź jest prosta, ale nieprzyjemna. Mianowicie: twórcy Bitcoin 360 AI kradną pieniądze, które wpłacisz na ich pseudo platformę.

Ryzyko

Handel na rynku kryptowalut zawsze wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym. Co prawda jeszcze nie tak dawno temu oszuści wmawiali swoim ofiarom, że dzięki pomocy botów handlowych zysk jest gwarantowany. W ostatnim czasie stawiają na nieco większą wiarygodność.

Co mamy na myśli?

Na stronie Bitcoin 360 AI znajdziesz ostrzeżenie o ryzyku. Przeczytasz w nim, że handel kryptowalutami nie zawsze przynosi zysk, nawet gdy korzystasz z robota.

Szkoda, że w przypływie szczerości nie wspomnieli o jedynej rzeczy, którą ich oprogramowanie gwarantuje (i to ze 100% skutecznością) – o niekończących się stratach.

Obsługa klienta

obsługa klienta

Podobno dużą zaletą Bitcoin 360 AI jest kompetentna obsługa klienta. Przynajmniej tak przeczytasz w wielu opłaconych recenzjach.

Wedle zapewnień pracownicy robota są profesjonalistami, którzy szybko pomagają rozwiązywać problemy.

Na dodatek skontaktujesz się z nimi przez całą dobę.

Osoby, które rzeczywiście skorzystały z usług Bitcoin 360 AI, mają inne zdanie na ten temat.

Wedle ich doświadczenia handlowego (ang. trading experience) pracownikom robota zależało tylko na jednym — wyłudzeniu jak największej ilości pieniędzy od klienta.

Na domiar złego robili to w sposób nachalny, wydzwaniając do użytkowników po kilkanaście razy dziennie.

Pod jakimi nazwami działa Bitcoin 360 AI?

Bitcoin 360 AI nie jest odosobnioną próbą wyłudzenia pieniędzy. W sieci znajdziesz o wiele więcej fałszywych platform, które żerują na niedoświadczonych inwestorach. Nie jest wykluczone, że za wszystkimi stoją ci sami ludzie.

Oto nazwy niektórych botów:

Jak przebiega logowanie na Bitcoin 360 AI?

Logowanie na Bitcoin 360 AI przebiega bardzo podobnie tego, które znasz z innych platform handlowych. Różni się jedynie jedną kwestią — jest znacznie uproszczone.

Krok 1: Rejestracja

Aby założyć konto, wchodzisz na stronę Bitcoin 360 AI i wypełniasz formularz rejestracyjny, który zobaczysz na samym szczycie.

Składa się on jedynie z 4 pól:

Gdy zakończysz proces rejestracji, skontaktuje się z tobą przedstawiciel robota.

Bitcoin 360 Ai formularz rejestracji

Krok 2: Wpłata depozytu początkowego

Połączysz się z brokerem, który pełni rolę pośrednika transakcji.

W tym momencie wypróbujesz również jego funkcje, co umożliwia ci darmowe konto demo.

Jednak do handlu kryptowalutami na żywo przejdziesz dopiero wtedy, gdy zasilisz rachunek inwestycyjny.

Zrobisz to za pomocą kilku metod transferu środków. Masz do dyspozycji m.in. przelew bankowy oraz kartę debetową/kredytową.

handel

Krok 3: Jak zacząć handel?

Aby rozpocząć handel, po prostu uruchamiasz algorytm. Zrobisz to jednym kliknięciem myszy.

Ponadto wedle opłaconych recenzji możesz także dopasować parametry robota do własnych preferencji.

Dzięki temu będzie działał zgodnie z twoją strategią inwestycyjną.

Osobiście nie wierzymy w ani jedno z tych zapewnień.

Jak już nieraz wspomnieliśmy, Bitcoin 360 AI nie działa. Dlatego najlepiej zrobisz, gdy zrezygnujesz z rejestracji na platformie robota.

click

Robot Bitcoin 360 AI: opinie i doświadczenia użytkowników na forum

Podczas naszej analizy przejrzeliśmy Internet w poszukiwaniu doświadczeń prawdziwych użytkowników Bitcoin 360 AI. Jak się okazało, ich świadectwa są skrajnie negatywne.

Nie znaleźliśmy ani jednego inwestora, który zarobił pieniądze za pomocą robota.

Jedynymi szczęściarzami wydają się być sponsorowani recenzenci. Niektórzy z nich w swoich tekstach piszą, że przetestowali robota, a ten wygenerował dla nich zysk.

Jednak ich wersja w ogóle nie pokrywa się z opiniami prawdziwych inwestorów, więc uznajemy ją za kłamstwo.

Podsumowując, Bitcoin 360 AI nie jest w ogóle wiarygodny. Opinie użytkowników na jego temat są skrajnie negatywne i jednogłośnie zapewniają, że robot nie działa. Każdy, kto z niego korzystał, jedynie stracił pieniądze.

Werdykt: Czy Bitcoin 360 AI jest wiarygodny? Czy to SCAM?

scam oszustwo

Bitcoin 360 AI jest reklamowany się jako robot, który umożliwia automatyczny handel wieloma kryptowalutami (np. bitcoin, bitcoin cash, ether).

Jednak w rzeczywistości jest tylko atrapą, która służy oszustom do wyłudzania pieniędzy.

Krótko mówiąc: Bitcoin 360 AI to SCAM.

Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, nie korzystaj z oprogramowania.

Nie daj się też nabierać na inne próby wyłudzeń, które snują przed tobą wizję wysokich zysków.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Prawdopodobnie konto usuniesz po zgłoszeniu prośby obsłudze klienta, na platformie transakcyjnej. Na stronie robota nie ma żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Pieniądze na Bitcoin 360 AI wpłacisz po rejestracji. Zrobisz to m.in. za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej/kredytowej.

Wedle opłaconych recenzji z Bitcoin 360 AI zarobisz ogromne pieniądze. Jednak jest to kłamstwo, ponieważ robot nie działa.

Nie, Robert Lewandowski nie korzystał z Bitcoin 360 AI. Wszystkie plotki na ten temat są kłamstwem. Również ta, która mówi, że Lewandowski u Wojewódzkiego reklamował oprogramowanie.

Bibliografia:

(1) https://scamcryptorobots.com/bitcoin-360-ai-review-scam/

(2) https://rf.gov.pl/2021/07/21/rzecznik-finansowy-ostrzega-niech-nas-nie-zwioda-obietnice-szybkich-zyskow-i-roztaczane-wizje-ich-rozmiarow/

(3) https://www.scamwatch.gov.au/get-help/real-life-stories/scam-victims-tell-us-their-stories/investment-scam-i-lost-50-000-in-fake-online-trading

(4) https://www.ifca.ai/pub/fc15/89750038.pdf

(5) https://bitrust.co.uk/bitcoin-360-ai-review-scam-trading-robot-exposed-with-proof-sloppy-scammers-make-a-mess-of-it/

Ranking: Najlepszy Portfel stellar w Polsce

Sieć Stellar jest jednym z najciekawszych projektów na rynku kryptowalut. Stworzył ją założyciel konkurencyjnej platformy Ripple, Jed McCaleb. Jako zdecentralizowany system płatniczy, dąży do usprawnienia

Read More »